reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maja 10.10.2012 waga 1600g 30 tydzień ciąży

Sama usiąść nie potrafi jeszcze ale jak ją posadzę i ma się za co złapać np. na tym rowerku czy huśtawce to siedzi. Ale bardzo bardzo rzadko tak ją sadzamy, bo się nie zaleca :)
 
reklama
moja Toska jakos tez od okolo 9-10 mies w wozku z pozycji pollezacej dzwigala sie do pałaka i siedziała trzymając się go. sama siedziec bez podparcia zaczela majac 10,5 ( ale posadzona) a usiadla na 11
 
Witamy cioteczki :)

Dawno Nas nie było :)

U Nas dobrze, Maja sama siedzi od jakiś 2 tygodni, raczkuje od 1,5 miesiąca, podnosi się przy meblach :)
Wreszcie wyszły jej ząbki i to dwie dolne jedynki na raz :D
Wszędzie jej pełno, jest taka radosna :)
Dalej chodzimy na rehabilitację, mamy parę wizyt kontrolnych u specjalistów ale większość już pożegnałyśmy :)

Pozdrawiamy :*
 
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka
 
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka

Wypełniłam
 
Witamy.

Oczywiście dawno Nas nie było :D
Był roczek Majki, wspomnienia które będą pewnie się ciągły w nieskończoność..

Majka codziennie Nas zadziwia, dalej się rehabilitujemy 2 razy w tygodniu. Powoli odhaczamy wszystkich specjalistów, oczywiście nie obyło się bez strachu po telefonie ze szpitala w którym Maja leżała 10 miesięcy temu...

A nowe osiągnięcia Majki?
Chodzi przy sofie, wspina się gdzie się da :)

Zaczęła mówić mama, tata, papa a budzi Nas słowami "nie nie nie" :D

Pozdrawiamy :*
 
reklama
Dziękujemy, że o nas pamiętacie :)

U Nas bez większych zmian, Maja jeszcze nie chodzi, wspina się przy wszystkich, przy wszystkich meblach chodzi jednak ona jest bardzo ostrożnym dzieckiem i się po prostu boi :D Ale na wszystko przyjdzie pora.

Jesteśmy na etapie poszukiwania neurologa, chciałabym skonsultować Maję z innym lekarzem tej specjalizacji, bo mam wątpliwości co do naszej obecnej Pani neurolog.

Miałyśmy jechać na targi wcześniaków do Bielska, jednak po konsultacji z rehabilitantek stwierdzono że Maja nie nadaje się tam nie nadaje, bo ma prawidłowe odruchy a tam mają jechać dzieci ' z problemami'. Trochę szkoda no ale mam nadzieję, że inne dziecko skorzystało i mu to pomoże :)

Mamy 7 zębów i 8 w drodze, Maja dużo rozumie, potrafi przynieść rzecz o którą ją poproszę, mówi mama, tata, baba, papa i trochę po swojemu.

Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki i ich rodziców :*
 
Do góry