reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch z mamą, czy z opiekunką?

naranja.d-nie czytałam, ale zaciekawiła mnie ta książka i chętnie zobaczę film, zapowiedzi są obiecujące, a tematyka bliska sercu :)

martusia -jesteś dowodem na moje tezę,żeby na opiekunkę szukać innej mamy :-) Tylko pozazdrościć Emilce ;)


 
reklama
tak mi się skojarzyło z naszym wątkiem, że w czwartek bodajże, wchodzi do kin nowy film pt. "Służące".
Służące -także jako nianie, czarne nianie wychowujące białe dzieci. Chcę się wybrać w weekend z przyjaciółką, a maluchy zostawić z tatusiami.

Na trailerze, jest świetna scena, jak córka krzyczy do matki, że to ona (czarna niania) ją wychowywała, a nie matka...
Poruszające, ale film jest też pełen humoru podobno ;)
 
myślę , że warto będzie ;)

dziś jeździliśmy po grobach i zarzymalismy się przy mogiłkach, a było ich z dziesięc koło siebie, maluszków do trzech lat... Ledwo pwstrzymywałam łzy, a jak zapalaliśmy znicz na grobie siostrzyczki (ciotecznej) mojejo M., która w wieku niespełna 4 lat zginęłam pod kołami tira, to nie wytrzymałam... ale ze łzawym uśmiechem tłumaczyłam Gabisi,że jest u aniołków i takie tam...
 
myślę , że warto będzie ;)

dziś jeździliśmy po grobach i zarzymalismy się przy mogiłkach, a było ich z dziesięc koło siebie, maluszków do trzech lat... Ledwo pwstrzymywałam łzy, a jak zapalaliśmy znicz na grobie siostrzyczki (ciotecznej) mojejo M., która w wieku niespełna 4 lat zginęłam pod kołami tira, to nie wytrzymałam... ale ze łzawym uśmiechem tłumaczyłam Gabisi,że jest u aniołków i takie tam...

brr aż mnie ciarki przeszły, 4-letnia dziewczynka...

Ja ten film, o którym mówicie widziałam w weekend i wyszłam jeszcze bardziej przerażona instytucją niani. Nie chciałabym, żeby moje dziecko powiedziało do innej kobiety "to ty jesteś moją prawdziwą mamusią". Albo żeby płakało, kiedy niania odejdzie... A przecież odejdzie, bo to nie taka prawdziwa rodzina.
 
Kochana ale przeciez niania moze odwiedzac swoich bylych podopiecznych, a tak to juz jest, ze dziecko placze nie tylko jak niania odchodzi, ale moja podopieczna placze jak ide do domu, a ona zostaje z tata
 
ja byłam sama...........więc musiałam pracować i zostawić dziecko z opiekunką........ moja Oliwia została z opiekunką w wieku 2 lat.... pojechałam na 3 miechy do Uk...... potem wróciłam......... i pracowałam ...... miałam fajną starszą opiekunkę....................jak miałam nocki to mieszkała u mnie :) ...... płaciłam jej 400zł miesięcznie ale miała u mnie ciepłe obiadki kawki itd..... była wspaniała bo oliwia się jej słuchała
 
reklama
W przypadku marcysi to chyba stała się częścią rodziny :happy:
Dlatego ważne, aby miec dobry kontakt z osobą, która zajmuje się naszym dzieckiem.

Nastka88 pamiętaj, że to nie wina opiekunki, że dziecko mówi do niej mamo (no może częsciowa...), ale zdecydowanie matki -i tu pies pogrzebany.

A u nas w rodzinie czwartek pogrzeb. Zmarła mama (adopcyjna od maluszka) dwójki dzieci w wieku szkolnym
:-(
 
Do góry