reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :-)

hehe, Edysiek ja tez wyladowalam dzisiaj w tesco i zobaczcie co kupilam. W koncu sie przelamalam i pierwsze zakupy zrobione :)

20131031_132058.jpg

A ten rozek przecudny :) ja nie wiem jeszcze nic o wyprawce, dopiero obejrzalam wozki ale mam chyba z 5 modeli ktore mi sie podobaja i jeszcze sie zastanawiam :)
 

Załączniki

  • 20131031_132058.jpg
    20131031_132058.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 72
reklama
U nas rożek na pewno się sprawdził i teraz też mam zamiar go używać.
Pozwala on na opatulenie noworodka, tak że czuje się podobnie jak w brzuszku i czuje się bezpiecznie.
Dodatkowo wiem, że dziecko jest bezpieczne, bo nie założy sobie na głowę kocyka. Na pewno się nie rozkopie i będzie mu cieplutko.
Kolejny plus to taki, że w rożku łatwiej trzymać takie maleństwo i o ile my mamusie może nie będziemy mieć z tym problemów, to tatusiowie mogą być bardziej nieporadni a tak nie będą już mieli obaw.

Chyba taki miękki będzie lepszy, zwłaszcza że w kwietniu i później już może być ciepło.

Goga mój brat zabrał wózek na pralnię samochodową i tam go wyprali na błysk :tak:


a jeszcze pochwalę się moim dzisiejszym zakupem
to taki spontan był, bo przez przypadek byłam w Tesco ;-)
co prawda rozmiar 56 (bo były tylko takie albo duże) ale cena mnie skusiła, bo 20 zł za 5 sztuk

Zobacz załącznik 591451

Super :)

hehe, Edysiek ja tez wyladowalam dzisiaj w tesco i zobaczcie co kupilam. W koncu sie przelamalam i pierwsze zakupy zrobione :)

Zobacz załącznik 591463

A ten rozek przecudny :) ja nie wiem jeszcze nic o wyprawce, dopiero obejrzalam wozki ale mam chyba z 5 modeli ktore mi sie podobaja i jeszcze sie zastanawiam :)

śliczny ten kombinezonik :)
 
Ufff ale ciężko przeczytać 17 stron na raz. W międzyczasie zawiesił mi się komp więc będzie hasłowo:
wózek głęboki - my mamy po Maksie taki jak Fyn Duo tylko nasz ma duże koła pompowane - wtedy ze spacerówką i fotelikiem poniżej 1300 daliśmy więc z tego co widzę to był luksus bo coś wózki zdrożały. My zamawialiśmy obicie pod zamówienie jasny +ciemny brąz i odbiór był tak na miesiąc przed porodem ustawiony co by gwarancja się nie marnowała
spacerówka - kupiliśmy lekką jak już mały siedział na lato do miasta i na wypady tylko 6kg do złożenia i rozłożenia jedną ręką z uchwytem z boku umożliwiającym wygodne wniesienie - oczywiście nie umiem modelu a stoi w piwnicy więc nie podam w tej chwili :(
bujak - jak dla mnie niezbędne, nam się bardzo sprawdzał ale fartem razem z matą kupiliśmy używany w gratisie było parę ciuszków a chyba za 50zł
ciuszki - przy Maksie musieliśmy kupić wszystko sami, część nowych część używanych (tu chwała mojej mamie za udane polowania), mieliśmy z najmniejszych 1 nowe śpiochy i trochę używanych bodziaków. Maks urodził się bardzo drobny i pływał we wszystkim dlatego po niecałym tygodniu mąż z moja mamą pojechali właśnie do tesco uzupełnić śpiochy kupując super fajny 3pak. My mamy pierwsze dziecko wśród znajomych z którymi utrzymujemy kontakt, ale ponieważ ubranka się nie niszczą to daliśmy Maksiowe w obieg i dostaniemy więcej niż daliśmy :)
mata świetne wybrałyście, myślę, że się spodobają choć u nas równie dobrze się sprawdzał koc z zabawkami ale my mieliśmy taką prostą bez melodyjek i bajerów ale to taki dodatek był do fotelika.
motylek - świetna sprawa, taką zabawkę wybraliśmy dla znajomych z 6 czy 7 lat temu i byli zachwyceni, kosztowała wtedy niewiele mniej ale cieszyłam się jak głupia, że przy braku kontaktu z dziećmi udał nam się prezent.
baldachim - my rezygnujemy bo ja i syn uczuleni na kurz, wiem że przydaje się jak mały pokój jest albo dzielony z rodzicami... może także chronić od światła jak nie ma jak inaczej ustawić łóżeczka jak któraś z was pisała no i od komarów ale ja chyba za niecałe 10 zł. morkitierę kupowałam w biedronce do wózka a do łóżeczka mama mi uszyje bo w bloku nie było okazji a w domku się przyda.
rożek - osobiście nie używałam bo mnie drażnił, za to teściowie byli zachwyceni. Przyjechali do miesięcznego Maksa i tak im było łatwiej. Mam sztywny wkład ale wyjmowany i właśnie ciepły maj czerwiec Maks używał rożka z wkładem było mu chłodniej (według moich odczuć) bo nie przylegał tak bardzo do ciałka a mimo wszystko otulał. używaliśmy go potem bez wkładu jako przykrycia awaryjnego (również w wózku)
parasolka chyba o nią nie pytałyście, my kupiliśmy po jakimś czasie i co się mąż nawiązał żeby nie fruwała na wszystkie strony to wiem tylko ja a normalnie węzły żeglarskie i udogodnienia dla mnie nie z tej ziemi co by mi ułatwić różne ustawienia. Za to bardzo się sprawdzała pieluszka tetrowa przyczepiona klipsem do prania :tak:
ciuchy ciążowe poprzednio zaszalałam i kupiłam 1 spodnie i kilka bluzek. Mało mi przybyło i tylko w brzuszku więc miałam spokój z resztą a w szczególności kurtką zimową. teraz mi się dostało od 2 koleżanek spodnie więc nic już nie muszę kupować :(
...
Znalazłam taką stronkę i nawet fajnie jest tu wszystko zebrane i wydaje się dość sensowne Szaleństwo pierwszych zakupów czyli wyprawka | Mamoholiczka
...
I jeszcze mam pytanie odnośnie baldachimu do łóżeczka, przyznam że trochę mnie korci, ale wydaje mi się zbędny i w dodatku obawiam się, że to kurzołap. A czy ma jakieś zastosowania w praktyce?
super stronka dzięki, o baldachimie już napisałam wyżej.
A ja sie napalilam okropnie na ta mate, zadna inna mi sie tak nie podoba :) Myslicie ze to nienormalne zeby maluch jeszcze w brzuchu dostal ja w prezencie na Gwiazdke? ;)...
mata super.
Maks dostał swój pierwszy prezent od mikołaja przed narodzinami
dziewczyny, a Wy kupujecie od razu rozmiar 62 czy też mniejszy 56?
...
trochę 56- dosłownie parę ubranek bo ja rodzę dzieci 56-57cm,jak urodzę mniejsze to dokupię :tak:
Ja dokupiłam malutkie ciuchy po porodzie dopiero

jesuuu okropne :O
Chociaż ja noszę w szmacie i też ludzie jeszcze w szoku, ale ja bym dzieciaka tak nie ściskała.
jaką "szmatę" polecasz? ja mam jedną chustę ale elastyczną i chciałam dokupić coś nierozciągliwego na zmianę. świetna sprawa w szczególności do lasu czy na wakacje. Moje dziecię było dzięki chuście wszędzie z nami nawet na grzyby "chodził" mając 5 miesięcy
Dziewki! Muszę się pochwalić, że nareszcie upolowałam wymarzoną zabawkę dla sunusia :) Lamaze Zawieszka Emanuel LC27024 (3665712651) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Motyl Emanuel z Lamaze :) Ponoć hit :) Ja napaliłam sie na niego jak szczerbaty na suchary, ale NIGDZIE nie mogłam go dostać.
Wiem, że cena jak za dzyndzla do wózka może nieco wygórowana, ale póki co przyjęliśmy zasadę, że nasze dziecko będzie miało kupowane zabawki ze względu na jakość a nie ilość. A ten motyl to ponoć rewelacja. Miałyście z nim do czynienia?
Już pisałam ale co tam - świetny wybór :)

padło coś o pieluchach... my bardzo lubiliśmy te pierwsze BELLA HAPPY - sztywniejsze były co zastąpiło nam pieluchowanie przy wiotkich bioderkach :)

uff sory ale się nazbierało - wkońcu na 17 stronek odpowiadałam.
ja z zakupami jeszcze poczekam... no chociaż wczoraj świetne ogrodniczki na lato znalazłam takie lekkie i rozpinane gdzie trzeba.
A jeszcze pieluszki tetrowe najtaniej i najfajniejsze na allegro kupowałam. Sprawdzały mi się też te podwójnie tkane takie ciut grubsze były.

Większość wyprawki łóżeczko, materac, grzechotki jakieś prześcieradła chyba już nie pamiętam co jeszcze było itd kupiłam tu: DINO Najlepsze Wózki Dziecięce Wielofunkcyjne 2013 i 2014 w sklepie dziecięcym, Najlepsze 3w1 Wózki z Fotelikiem 2014 i Najpiękniejsze Meble do Pokoju Dziecięcego, WÓZKI 3 w 1 z FOTELIKIEM notowane wysoko w najbardziej wiarygodnych rankingach
nie wiem jak teraz wtedy była bezpłatna dostawa przy większych zamówieniach.
No i wanienkę kupiliśmy większą (było na nią miejsce) a po porodzie do niej stelaż taki z kilkoma miejscami na wieszanie ręczników (o dziwo się przydawały)
 
auliya ​najpierw lecieliśmy na elastyku, potem miałam kółkową (rewelka) jakaś dobra ale nie pamiętam firmy :( potem meitai nosidło (klapa) i jeszcze plecionka girasol (cudo!!!!!!!)
 
My mamy coś takiego Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Malachit - rozmiar M - LennyLamb.com

do tego na wypady górskie Nosidło Maya

ale nosidło było już jak Maks był duży i jeszcze w tym roku w maju się w 15kg mieścił więc dało radę.
ale i tak większość trasy był na własnych nogach (ponad 4km pod górę!!)

a plecinka to coś takiego?? Chusty do noszenia dzieci, chusta nod noszenia dzieci, Girasol - Chusty i nosidełka do noszenia dzieci, pieluszki wielorazowe

Zapomniałam o rampersach - nam się super na lato sprawdzały (takie body z krótką nogawką dla nie wtajemniczonych)
 
Ostatnia edycja:
Kołyske mogę odpuścić a nowej chusty nie zdecydowanie będzie obowiązkowym zakupem :) A jeszcze w piwnicy czeka na mnie mój ukochany fotel do karmienia... długo go szukaliśmy bo w sklepach typu jysk były mniejsze i niestabilne podróby (ten jest zapinany skórzanymi pasami)...
attachment.php
 
Moja siostra niebawem urodzi (za około 2 tygodni), w związku z czym od dłuższego czasu odwiedzam "odpowiednie sklepy", i nigdy nie kupuje "na własną rękę", myślę, że bardzo ważne jest aby wszystkie zakupy konsultować z przyszłą mamą i nie narzucać swojego zdania...
 
Kołyske mogę odpuścić a nowej chusty nie zdecydowanie będzie obowiązkowym zakupem :) A jeszcze w piwnicy czeka na mnie mój ukochany fotel do karmienia... długo go szukaliśmy bo w sklepach typu jysk były mniejsze i niestabilne podróby (ten jest zapinany skórzanymi pasami)...
attachment.php

My też poszukujemy takiego fotela, masz może nazwę modelu jaki macie?
 
reklama
L-oka boski ten kombinezonik, tez sie slinilam nad nim w Tesco :) Ale maz mnie stopuje mocno z zakupami ciuchowymi, bo jego rodzice sie w tym wzgledzie rozbrykali... Tylko znajac gust mojej tesciowej to juz sie boje w czym nasz syn bedzie chodzil ;) Tesciowa bardzo lubie, no ale niestety wrazliwosci estetycznej nie mamy podobnej ani troche ;) No ale nic, najwyzej mlody bedzie mial garderobe tylko na wyjazdy do dziadkow :p A my jak dowiedzielismy sie wczoraj ze bedzie syn, kupilismy pierwszy meski ciuszek, tak na pamiatke :) ImageUploadedByForum BabyBoom1383310715.164622.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1383310715.164622.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1383310715.164622.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 65
Do góry