reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama po godzinach...zainteresowania, hobby, książki - wszystko :-)

Oo widzę, że sporo zdolnych mamusiek mamy:) ja już się chwaliłam kiedyś, że zajmuję się rękodziełem, opaseczki, spódniczki, pasy ciążowe do sesji itd. Ktoś na fb wyczuł we mnie konkurencję, więc miałam dwa wyjścia: dać sobie spokój lub założyć działalność, w efekcie często pracuję na sam zus, ale gdy otrzymuje zdjęcia fotografów, albo od zadowolonych mam do warto:)
 
reklama
Miq -ale wiesz ,że jak rękodzieło to można do jakiejś kwoty bez działalności?

mnie najbardziej właśnie wkurza to ,że człowiek ciężko pracuje -bo sezony są różnie , a często tylko na zus zapracuje ...
 
Miq -ale wiesz ,że jak rękodzieło to można do jakiejś kwoty bez działalności?

mnie najbardziej właśnie wkurza to ,że człowiek ciężko pracuje -bo sezony są różnie , a często tylko na zus zapracuje ...

To zależy jaki rodzaj rękodzieła,szycie... niestety jest opodatkowane, jest co prawda kwota wolna od podatku ok 3000 rocznie ale i tak wszystko trzeba mieć legalnie,wystawiać faktury zbierać faktury zakupowe itd Miałam różne miesiące,było o 1000 na + ale i 3 miesiące na -. Kupę pracy bałaganu w domu... Ale póki to kocham to robie ;) bardziej niestety hobbystycznie niż zarobkowo :/
 
Ja też chętnie się zapisze do klubu książki ;) jak to mówi mój mąż zjadam je baardzo szybko ;) oprócz tego dziergam na szydełku i zaczynam na drutach. A i jeszcze z pasja robię bransoletki ;p
 
A moją pasją są narty - uwielbiam jeździć na nartach w Alpach i cały rok zbieram kasę żeby było mnie stać na tygodniowy alpejski wyjazd (najlepiej do Włoch). :-D rzecz jasna ten sezon sobie odpuszczam ;) Poza tym lubię też śpiewac, chodziłam jakiś czas do szkoły muzycznej i grałam na pianinie.
Za to talentu do rysowania/rękodzieła nie mam za grosz :-) szczerze mówiąc nawet guzika prosto nie przyszyję ;) nie mówiąc o przecięciu nożyczkami kartki prosto na pół ;)
 
Eva - ja też kocham narty i szybką jazdę dużym curvingiem. Byliśmy 3 razy we Włoszech i 3 razy w Austrii, wcześniej jeździłam w Polsce, ale to nie ma porównania. Niestety odkąd zaczęliśmy się rozmnażać przestaliśmy, to już 4 sezon bez nart i strasznie tęsknię:( ale żyję tym, że jeszcze się najeżdżę w życiu. Moi rodzice po 60 lat mają i nadal jeżdżą.
 
Eva - ja też kocham narty i szybką jazdę dużym curvingiem. Byliśmy 3 razy we Włoszech i 3 razy w Austrii, wcześniej jeździłam w Polsce, ale to nie ma porównania. Niestety odkąd zaczęliśmy się rozmnażać przestaliśmy, to już 4 sezon bez nart i strasznie tęsknię:( ale żyję tym, że jeszcze się najeżdżę w życiu. Moi rodzice po 60 lat mają i nadal jeżdżą.

Jasne, że się najeździsz. Ja jeżdżę ze znajomymi, którzy mają też około 60tki :)
Masz rację - w Polsce to nie to samo (mało stoków, kolejki, a ceny wcale nie lepsze) :cool2:

Polecam uczyc dzieci jeździć na nartach - im wcześniej, tym lepiej. We Włoszech pewnie widziałaś szkółki narciarskie gdzie chodziły maluszki 2-3-letnie :) świetna sprawa. I będziecie sobie całą paczką szusować w Alpach :-)
 
Jak wam zazdroszczę tej jazdy na nartach ;) nigdy nie miałam okazji a zbieram się do tego już bardzo długo i nie moge się zebrać a wydaje mi się, że to naprawde świetna zabawa ;)
 
Eva - Pewnie, że będę dzieciaki uczyć:) Starszego chciałam już w tym roku, ale ciąża nie pozwoliła:) Sama jeżdżę od 4 roku życia i świeżo wyratrakowany stok przede mną to jedna z moich najbardziej ulubionych rzeczy w życiu:)

Eliza - spróbuj koniecznie. Ja od zera nauczyłam męża 9 lat temu i już pod koniec pierwszego wyjazdu konkretnie śmigał:)
 
reklama
Uspokajając nerwy,pokleiłam dziś 15 takich pudełek ....jeszcze 40 ;) do pełnego zamówienia;)-to dla Pani Fotograf na zdjęcia i płytki cd dla klientów :)
WP_20150224_002.jpgWP_20150224_003.jpgWP_20150224_004.jpgWP_20150224_005.jpg
 

Załączniki

  • WP_20150224_002.jpg
    WP_20150224_002.jpg
    59,9 KB · Wyświetleń: 148
  • WP_20150224_003.jpg
    WP_20150224_003.jpg
    34,1 KB · Wyświetleń: 156
  • WP_20150224_004.jpg
    WP_20150224_004.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 150
  • WP_20150224_005.jpg
    WP_20150224_005.jpg
    36,4 KB · Wyświetleń: 133
Do góry