reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama po godzinach...zainteresowania, hobby, książki - wszystko :-)

reklama
Eva - Pewnie, że będę dzieciaki uczyć:) Starszego chciałam już w tym roku, ale ciąża nie pozwoliła:) Sama jeżdżę od 4 roku życia i świeżo wyratrakowany stok przede mną to jedna z moich najbardziej ulubionych rzeczy w życiu:)

Mmmm, świeżo wyratrakowany stok :) zawsze lubię być z samego rana na stoku (jak tylko otwierają wyciągi), bo jest wtedy szansa na świeży ratrak :-D ja jeżdżę od 6 roku życia, ale najpierw szło mi tak średnio i dopiero jak pojechałam pierwszy raz w Alpy (w wieku 14 lat), to porządnie się nauczyłam jeździć i nabrałam odwagi :-)
 
No ja niestety aż do 18 roku życia jeździłam w PL, a narty tak pokochałam od obozu we Włoszech, gdzie mnie nauczyli curvingiem śmigać i warunki, warunki. Muld nie lubię i też zawsze pobudka wcześnie i pierwsza w kolejce do wyciągu jestem i przed otwarciem oczywiście. Te pierwsze zjazdy, gdy jeszcze nikt po ratraku nie jechał, mmm. Albo ratrak przejechał, a potem troszkę śniegu i w takim puchu po kostki jedziesz, cudownie:).
 
Jak w tytule! Coś dla mam debiutujących, chociaż może nie tylko ;) Wrzucajcie tutaj wszystko to co polecacie, obojętne, czy to będzie na odstresowanie, czy na doinformowanie.

Ja polecam na to pierwsze super odcinek Cherry Healey z serii 7 kobiet, o ciąży- 7 różnych sytuacji i punktów widzenia. Uwaga- wzrusza :D (inne odcinki też fajne, oglądałam ten o ślubach przed swoim ślubem i bardzo miło wspominam)
https://www.youtube.com/watch?v=q1V0RcI1idI

Z książek o obsłudze noworodka ;) polecono mi Tracy Hogg- "Język niemowląt", czy "Zaklinaczka dzieci" podczytuję sobie w wolnej chwili. Książka może wydawać się kontrowersyjna, przemyślenia mam różne- myślę, że może to zainteresować osoby takie jak ja- nie mające kompletnie żadnego doświadczenia z dziećmi. Trudno mi powiedzieć czy to polecam....zobaczymy za rok :p Albo za 18 lat- jak moja młoda będzie się prowadzić po tej amerykańskiej indoktrynacji :p

Tutaj o masażu krocza dla zainteresowanych perspektywą rodzenia siłami natury ;)
Poród bez bólu i nacięcia krocza - masaż krocza i poród w transie relaksacyjnym - Szkoła Rodzenia dr Piechnika, Warszawa

Info o wyprawce (bo tym żyję obecnie)
Wyprawka Bobasa
Róża marzy…: …czyli o marzeniach. Wielkich, małych i tych całkiem mglistych… (b. dobry wpis o wyprawce kosmetycznej- polecam)

A Wy coś polecacie?
 
Ja polecam:

"Jak wychować szczęśliwe dziecko" Medina John J. - książka napisana przez naukowca-neurobiologia, ale w bardzo przystępnym stylu

"Ciąża tydzień po tygodniu" Annette Nolden - książka podzielona na 2 części: ciąża (z opisem każdego tygodnia, miejscem na notatki i zdjęcia) oraz pierwszy rok życia dziecka (w podobnej formie)

:-)
 
Ja uważam, że Tracy Hogg nadaje się tylko do śmieci. Już od dawna wiadomo, że zostawianie płaczącego malucha to bardzo zła praktyka.

Ja polecam Searsów Rodzicielstwo Bliskości i wszystkie książki Jaspera Juula, to święty człowiek:) Fajne jest też W głębi kontinuum.
 
Ja uważam, że Tracy Hogg nadaje się tylko do śmieci. Już od dawna wiadomo, że zostawianie płaczącego malucha to bardzo zła praktyka.

Hej, zgadzam się z Tobą w stu procentach! Nie przeczytałam co prawda całej książki, ale jak dotąd nie było ani jednego słowa o zostawianiu płaczącego dziecka- były tylko wymienione powody dla których może płakać i co można zrobić;) No ale fakt, walnęła kilka byków na początku książki, więc trochę się zraziłam, ale czytam dalej troszkę dla beki, a troszkę, bo jest w okół niej dużo kontrowersji- ciekawią mnie takie rzeczy.

Ja polecam Searsów Rodzicielstwo Bliskości i wszystkie książki Jaspera Juula, to święty człowiek:) Fajne jest też W głębi kontinuum.

I tu się cieszę, że mi przypomniałaś- "W głębi kontinuum" pożyczone mam od siostry męża i zaraz jak tylko odnajdę po przeprowadzce to zaczne czytać.
Pozdrawiam!
 
ja polecam książkę Ewy Kozioł - EKOnomiczne dziecko
bardzo dobrze poisane rodzicielstwo bliskości i pięknie opisane karmienie piersią i do tego przepisy na naturalne środki do pielęgnacji dziecka :-)
 
reklama
Do góry