reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Ja już po usg dzidzia zdrowa ruchliwa, serduszko waliło jak dzwon :-) Zdjęcia mamy naszej fasolki a za 6 tyg mogę iść na kolejne i może będziemy wiedzieć płeć / plakaliśmy oboje i od dzis informujemy bliskich :-D
 
reklama
Dziewczyny, już nie wiem czy mam się leczyć :-( jak tydzień temu mnie rozłożyło, tak jeszcze nie mogę się wykaraskać. Doszedł mi kaszel, a wczoraj straciłam głos. Byłam już u internisty i wczoraj u laryngologa, ale rozkładają ręce bo "nie ma czym Pani teraz leczyć". Biorę więc leki homeopatyczne i syropki dla dzieci
Macie jakieś domowe sposoby na zanik głosu?
 
mi pomoglo na poczatku ciazy picie cieplej wody z miodem i cytryna... i to na gardziołko wlasnie
a na kaszel rob syrop z cebuli (czerwonej lepszy w smaku) z cukrem brazowym i 2 dni po kaszlu!
i jest taki syrop dla kobiet w ciazy *spam* ? nie wiem jak sie nazywa bo ja tylko miodem cytryna i cebula sie leczylam :) duzo pij malymi lyczkami i duzo odpoczywaj
mama mi tez zawsze na kaszel kazala dmuchac poprostu, lub przez slomke pic ponoc pomaga :)
zdrowka duzo!!
 
szyszunia skad wzielas polozna? :p tam na rajskiej w poradni? bo ja zupelnie nieogar jestem w takich rzeczach :)
nie nie z Rajskiej, tylko jak byłam pod koniec kwietnia u tego na NFZ to kazał mi zgłosić się do położnej z przychodni i ona kartę ciąży mi wypisze, i takie tam, powiedziała mi tyle ważnych rzeczy ze warto czasem kogoś innego posłuchać, teraz zwracam uwagę większa, np. na kosmetyki, na pieczywo, na warzywa, na mięsko.... w czw mam wizytę na Rajskiej i właśnie będę rozmawiać o położnej bo do karty mam informacje dołączoną ze przysługuje mi bezpłatnie, wiec zgłoszę się i zapewne z jakaś spotkam;-)
 
kurcze bo ja wiem ze kiedys pisalam gdzies deklaracje o poloznej, ale nie chce napewno stamtad bo to przychodnia porazka i nie wiem czy to teraz powinnam sie gdzies zglosic? :( sierota ze mnie ..
Towicz tak w ogole to gratuluje serdusia!!!
 
Ja wlasnie potraktowalam sie Kanapka z salcesonem i pomidorem a na to góra pieprzu. Wczoraj wieczorem naszlo mnie na kisiel z mroZonymi owocami. Jak dalej będę jadła to będzie mnie łatwiej przeskoczyć niż obejść...
Niania, najlepsze Życzenia urodzinowe!
[FONT=.HelveticaNeueUI]Oregano, nie bierz sama nawet syropow dla dzieci, bo mogą zawierać składniki które mogą być szkodliwe dla
plodu w pierwszym trymestrze. Do tego syropu z cebuli dodać możesz czosnek zmiazdzony
na noc tez połoz przy łóżku kilka pokrojonych zabkiw czosnku, na gardło/bol plukanki z wody
utlenionej lub szalwi. Nawilzaj popowietrzem

a to jest przepis na herbatę na przeziębienie
zaparzyc herbatę w dzbanku ( bezkofeinuwa dla nas) z dodatkiem cynamonu i kilku goździków.
Do tego dodać jedna cytryne i dwa pomarańcze sparzone i pokrojonych ze skorka
w kostkę i dobrze utluc. Dodać sok Malinowy do smaku. To przepis od lekarza. Mnie pomaga
Z tego co piszesz masz zapalenie krtani, z czym ja miałam kłopoty dosyć długo i było to uciążliwe
Do tego doszło zapalenie uszu więc dbaj o siebie
[/FONT]
 
Mi kiedyś laryngolog na zapalenie krtani kazała wsypać do termosu 2 łyżki soli iwonickiej zalac wrzątkiem i oddychać ustami tuż nad termosem
duzo zdrówka;-)
 
Cześć dziewczynki

U mnie dzisiaj piękna słoneczna pogoda.
Wczoraj zasadziłam z mężem całe balkony kwiatami, surwinie biało fioletowe- wyglądają pięknie. Do tego zrobiliśmy skalniaczka w ogrodzie.

Niania33 zobaczysz wszystko będzie dobrze. Trzymam Kciuki!!!!
Co do tycia to nie wiem jak ze mną będzie moja jedna siostra przytyła tylko 8 kg, ale miała bardzo mały brzuszek, a dziecko ważyło 3100 i to było miesiąc przed terminem. Druga troszke więcej i Ola wazyła 4 kg. Zobaczymy jak u mnie będzie jak na razie stoje w miejscu. Ale od wczoraj mam problem z wypróżnianiem;/
Co do położnej podpisałam deklaracje i znam ta panią i wiem że będę zadowolona.
Towicz Gratuluje udanej wizyty, w którym jesteś tygodniu?? Mi lekarz teraz nie powiedział jaka płeć mówi że najlepiej w 20 tygodniu żeby nie robić nadziei. Chociaz idę 7 czerwca na usg więc może coś się dowiem, ale to na niz. W sumie ten sam lekarz ale inny sprzet niż u niego na prywatnej wizycie, bo tam był rewelacyjny
Oegano- zdrowiej nam

Miłej i pięknej niedzieli.
 
reklama
Witam sie niedzielnie :biggrin2:
Co do wagi to przez mdlosci i wymioty i bycie w ruchu mam jakies 5kg mniej jak przed ciaza i teraz waga stoi w miejscu a brzusio rosnie :). W poprzednich ciazach nie przytylam wiecej jak 12 kg i po kazdym porodzie szybko wracalam do formy. Mialam nadzieje, ze jakies kg zostana, ale nie zostaly. Moze teraz cos przybedzie :).
Towicz super wiesci, gratulacje :).
Oregano zdrowka! Ja tez proponuje syrop z cebuli, herbate z miodem i cytryna, mleko z miodem i czosnkiem. Ja robie jeszcze syrop z czosnku- kilka zabkow czosnku miazdze i mieszam z sokiem z dwoch cytryn, potem zalewam chlodna przegotowana woda, odstawiam i na drugi dzien juz moge pic. Na gardlo plukanki woda z sola lub soda oczyszczona lub szalwia.

Co do poloznej to my mamy super zaufana, ktrora byla z nami przez cala poprzednia ciaze. W piatek mielismy z nia spotkanie u nas w domu i wstepnie dogadalismy sie odnosnie porodu.
Bylismy wczoraj na zakupach ciuszkowych, chlopcom troche rzeczy zakupilismy i sobie tez. Sobie kupilam takie fajne ciazowe ogrodniczki :). Mialam sie powstrzymywac z kupnem czegos dla malenstwa az do chwili kiedy bedziemy plec znali, ale wczoraj jak zobaczylam sliczne kompleciki to kupilam w uniwersalne kolory :). Wczoraj tez skonczylismy urzadzanie pokoju dla mojego brata, bo w czerwcu sprowadzamy go tutaj i zamieszka z nami. I pokoj juz finito skonczony :), mamy nadzieje, ze bedzie czul sie w nim super :).
A dzisiaj w planach rodzinna niedziela, ktora zaczniemy nalesnikami z bita smietana i owocami oraz syropem klonowym i czekoladowym. A co? Jak szalec to szalec :)

Pieknej niedzieli :biggrin2:
 
Do góry