reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

a czy ktoras z was wie moze ile kosztuje zzo w czmp?:confused:

w sumie nie nastawiam sie na znieczulenie ale wolalabym miec w razie czego przygotowane pieniadze.:nerd:
 
reklama
ja tez rodzilamw Madurowiczu. pampersy nie byly konieczne ale prosili raczej o swoje tak jak i o chusteczki. spirytus do pepuszka dawali oni, jak rowniez i sol fizjologiczna.
podklady dla mam zapewniaja przez caly czas po porodzie.
jak ktos nie ma to dzidzius owiniety jest w rozek szpitalny ale maja ich niewiele wiec rowniez prosza raczej o swoj :)
dzieci sa kapane w oilatum tzn myte w oilatum pod kranem z umywalki:)
ogolnie jestem bardzo zadowolona ze szpitala imMadurowicza

a co do karmienia piersia to nie mam praktyki poniewaz siedze w domciu i mala karmie juz tylko w nocy ale z tego co wiem od znajomych trzeba odciagac w pracy mniej wiecej z taka czestotliwoscia jak dzidzius je, mozesz rowniez porobic sobie "zapasy" i je zamrozic by tesciowa mogla nimi karmic szkraba
 
zzo w czmp jest bezpłatne i polecam, ja zarzekałam się przed porodem, że urodzę bez znieczulenia, ale jak o 17 położna powiedziała, że to jeszcze potrwa do 21 poprosiłam. Ja spanikowałam raczej w trosce o dzidzę, bo bałam się, że będzie jeszcze bardziej bolało i zapomnę o oddychaniu (nie chodziłam do szkoły rodzenia) finał był taki, że urodziłam o 18 :)
Ale nie żałuję, że miałam zzo rzeczywiście poród komfortowy, zero skutków ubocznych, bo wstałam o 3 w nocy do toalety, a o 9 byłam już pod prysznicem. Znieczulenie do porodu naturalnego jest inne niż do cesarki.
Lil kate, Anamay w jakich dzielnicach Łodzi mieszkacie ?
 
bezplatne?? pojecia nie mialam ze gdziekolwiek to moze byc bezplatne. myslalam ze z 600 zl trzeba szykowac. to przyjemnie, ze w razie czego nie trzeba miec przy sobie gotowki za stanikiem:-D

w zasadzie to mam dwa miejsca zamieszkania w zaleznosci od zapotrzebowania:tak: pierwszy to gorna (rog przybyszewskiego i rydza smiglego) a drugi to zgierz (tu od niedawna mieszkam z mezem). ale rownie czesto bywam tu i tu:tak:
 
tweety, a powiedz mi jeszcze w ktorej klinice rodzilas? bo ja mam skierowanie na 3 pietro na poloznoiczo ginekologiczny:eek: tam porodowka chyba obok jest... z tego co pamietam:cool2:
 
Witam :)
Ja miałam zzo (rodziłam w CZMP). Nic nie kosztuje. Przy przyjmowaniu do szpitala wypełniasz tylko druczek, w którym zaznaczasz, czy będziesz chciała z tego "luksusu" korzystać. Na szczęście w CZMP nikt nie pobiera opłaty. A powiem szczerze, że może okazać się potrzebne. Ja jak szłam rodzić, twierdziłam, że nie wezmę znieczulenia, ale zmieniłam zdanie i nie żałuję.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za rady :)
 
Pomecze was troche dziewczyny, ale jak mnie beda przyjmowac to mam od razu pisac ze chce, bo w zasadzie to nie chcialabym. ale jak sie bedzie przedluzac akcja porodowa to chyba sie zdecyduje:dry:

to co od razu pisac ze tak, czy potem mozna jeszcze zdanie zmienic??:confused:

boze to juz coraz blizej porodu. w zasadzie sie nie boje ale chyba tylko dlatego ze to moje pierwsze dzieciatko!!:-D
 
Ja też leżałam na 3 piętrze, w klinice perinatologii i ginekologii. Porodówka była obok, salki max 2-3 osobowe. Moja Dzidzia leżała przy bloku porodowym. Są plusy i minusy leżenia oddzielnie . Plusy możesz jeszcze się wyspać, chociaż łóżka są niewygodne, minusy nie masz dziecka przy sobie. Musisz do niego chodzić, ale na szczęście można to robić kiedy się chce z wyjątkiem czasu kąpieli, wtedy oddział z noworodkami jest zamykany. Położne na oddziale są młodziutkie, miłe i pomocne. Nie spotkałam się z żadną przykrą sytuacją. Jeśli jeszcze kiedyś będę rodziła to w CZMP, na tym oddziale.

A ja mieszkam na Chojnach, ul. Rzgowska, zaraz przy CZMP.
Pozdrawiam :)
 
Ja zaznaczyłąm, że nie chcę, ale możesz zmienić zdanie, później podpisujesz drugi druczek, że korzystałaś. Nie ma problemu, żadnego.
Porody są różne, może okazać się, że urodzisz szybko i sprawnie i wtedy znieczulenie nie będzie Ci potrzebne i oby tak właśnie było :) Będziemy trzymały zza Ciebie kciuki :)
 
reklama
dziekuje bardzo. przyda mi sie wsparcie psychiczne:tak:

a swoja droga to mam nadzieje ze juz niedlugo pochwale sie wam moja malenka. no nie taka znow malenka bo w 36 tyg. wazy prawie 2800. mam nadzieje ze juz duzo nie urosnie:confused:
 
Do góry