reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

reklama
Dzięki dziewczyny. Czyli to jednak żaden ewenement (mam nadzieję). O hormonach kurczakowych też słyszałam ale ja kurczaka praktycznie nie jem a ona jeszcze mięska nie jadła sama, więc skąd to? ech...
 
Dzięki dziewczyny. Czyli to jednak żaden ewenement (mam nadzieję). O hormonach kurczakowych też słyszałam ale ja kurczaka praktycznie nie jem a ona jeszcze mięska nie jadła sama, więc skąd to? ech...
cycowa jest? bo te gruczoły powiększone są od hormonów matki :tak: Jul też miał cycusie :-p odkąd jest na mm, płaski ;-)
 
Aśku - tak cycowa jest. Wiem, że od hormonów moich tak może mieć. Tylko, że znam masę dzieciaczków (w tym mój starszak) karmionych piersią, którym nic podobnego się nie działo - Stąd mój niepokój w temacie. No ale już jestem spokojniejsza :)

My po kolejnym szczepieniu. Młoda ciągle jest poniżej 10c. Napiszcie proszę jak rozszerzałyście dietę to o ile posiłków dziennie? Teraz wytyczne są ponoć inne niż kilka lat temu. Wg lekarki powinnam dawać 3 posiłki dodatkowe oprócz piersi. Coś nie za bardzo mi się to uśmiecha - obawiam się o zmniejszenie laktacji :/
 
Antek też był cycowy i cyców nie miał ;-)

Co do posiłków, w czwartym miesiącu zaczęłam wprowadzać warzywa (jako 1 posiłek), później mięcho i owoce :tak: Obecnie dwa posiłki są normalne - próbowałam kanapki na śniadanie, jajecznicę itp. ale moje dziecie chce mleczo i koniec ;-) nawet zup nie chce za bardzo :-) Początkowo Jul nie był fanem nowego jedzenia, ale jak zaskoczył, to miło było patrzeć ;-) w żłobku ma inny schemat żywienia i wraca głodny, mimo że wszystko je ;-)

po warzywa, owoce i mięso jeżdżę na Jaskółczą ;-)


__________________
)}i{( tapatalk )}i{(
 
Ostatnia edycja:
Ja zaczynałam od podawania warzyw, jako jeden posiłek (obiadek), po jakimś czasie dodatkowo owoce, jako przekąska bo moje dziecię też straszny wisicycek i wszystko by mlekiem zapijała. Od niedawna trzeci posiłek- kaszka. Czyli u nas na tą chwilę 3 posiłki: obiad, owoce (nieraz 2 x dziennie - słoik dla nowych smaków i drugi to co mam akurat w domu- jabłko, gruszka, banan itp.), kaszka. W międzyczasie czasem chrupa kukurydziana, skórka od chleba.
 
katoryba moja Ala tez teraz jest jakos 10c a miala okres ze byla na 3c wagowo. ogolnie jest bardzo szczupla w porownaniu do innych dzieci :) od malego taka byla i tak jej zostalo.
co do posilkow to moim zdaniem to stanowczo za duzo zeby dziecko 5miesieczne mialo az 3 posilki stale!!! ja zaczelam od kaszki ryzowej zwyklej. ledwo co jadla. pozniej za jakis czas dodalam obiadek i pozniej owocowy przecier albo w calosci owoce. do 10m zycia jedzenie dorosle to byl w zasadzie tylk ododatek, dopiero w grudniu wiecej jadla mloda.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi :)
Póki co zostaję przy obiadku (z kaszką manną) i kolacji (kleik+mus owocowy). Nie je tego zbyt dużo ale mam jak przemycić gluten i żelazo :)
Pozdro
 
Dziewczyny czy któraś z Was mogłaby wkleić liste co zabrac ze soba do szpitala do porodu :) kuzynka potrzebuje a ja rodziłam dwa lata temu i gdzieś ja zapodziałam :) z góry dziękuje :)
 
reklama
hej, nie wiem czy ktoras z Was jeszcze tu zaglada ale mam pyt do mam które skladaly podanie do zloba..
dostaly się Wasze dzieci?
mój Jac niestety :no:
i tak się zastanawiam którego to kryterium zesmy nie spelnily..
aj szkoda mi i zastanawiam się co dalej robic?
 
Ostatnia edycja:
Do góry