reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
ewa u mnie dady lepiej niż oryginalne pampersy się sprawują:) od szpitala używam dad. ale kazde dziecko jest inne i moze inaczej reagowac. w pampersach synio mial jakby to powiedziec zaparowany tylek-dobrze ze mialam probke tylko a nie cale opakowanie:) w tych z rossmana tez cos nie bardzo mu bylo. a w dadach rewelacja- ani razu odpukac nie mial zaczerwienionej skóry ani nic- cala noc na spoko dada daje rade. ale to jest moje subiektywne zdanie.

ja bym zrobila tak:kupilabym sobie moze mniejsza zwykla paczke i sprawdzila choziac 1 szt. jak beda ok to zapasik. bo jak nie daj boze nie podpasuja to szkoda kasiorki:) maluchy i tak duuuzo mamony potrzebuja na swoje potrzeby;)

Kubę coś dzisiaj opetało: wypił prawie litr mleka!!!!!!!!!! masakra jakaś:) wiem bo przez butelke mu podaje moje mleczko-dobrze że zapasy w zamrażalce są-a do północy jeszcze trochę czasu........idzie na rekord:)


dady co jakis czas sa w takiej ofercie giga- ostatnio przed bozym narodzeniem byly
 
Ostatnia edycja:
Co do wprowadzania pokarmów to czytałam i potwierdziła to lekarka że lepiej zacząć od warzywek podobno a gluten między 5 a 7 miesiącem( bo wtedy jest okienko immunologiczne i trudniej o objawy nietolerancji). Nawet jak planuję do 6 miesiąca tylko na piersi to od piątego mam wprowadzać po łyżeczce kaszki mannej przynajmniej tak mi powiedziano.
Co do pieluch to u mnie akurat dady się nie sprawdziły. Mała miała zaczerwienioną skórkę i stosuję pampersy i jest wszystko ok. To chyba raczej indywidualna sprawa najlepiej jak pisała kaskaleczna kupić na próbę a potem dopiero zapas.
Jutro idziemy do okulisty na kontrolę a w piątek na szczepienie. Już nie mogę się doczekać bo w końcu ją zważę no i podpytam lekarkę o to czy nie ma przeciwwskazań do tych zajęć na basenie bo poszukałam i znalazłam dwa baseny co prowadzą zajęcia o 4 miesiąca jeden mega blisko mnie i nie są jakieś strasznie drogie więc się napaliłam.
Pierwsze pluski Aquapark Wrocław - YouTube normalnie wklejam filmik z tego basenu obok mnie bo myślę że jest mega.
 
Witam my wczoraj po szczepieniu. Mala ma zaczerwienienie wokół jednego wkucia. U nas też dady nie miałam wrażenie ze po jednym siku są już mokre przy skurze, używamy babydream i jest ok. Pozdrawiam
 
cześć dziewczyny,
u nas dady odpadły już w szpitalu. Miałam pampersy i dady - niestety pupa robiła się mega czerwona po dadach i zostaliśmy przy chusteczkach i pieluszkach pampers (zarówno te białe jak i zielone są ok). Mój synek widocznie uczulony był na coś z dady, bo i na chusteczki źle zareagował. Dobrze, że nie zrobiliśmy zapasów.
Ten filmik z basenem jest super :)
byliśmy wczoraj u pediatry, mój synio waży 5760 :) Dobrze przybiera na wadze. Niestety ma napięcie mięśni, w poniedziałek idziemy do rehabilitanta. Dziewczyny, które mają problem z karmieniem - kiedy dzidzia płacze przy cycku, napięcie mięśni może być powodem - niewygodnie małemu jest w niektórych pozycjach, w tym właśnie podczas karmienia piersią. Choć z karmieniem u nas już troszkę jakby lepiej, rzadziej płacz, butlę znowu dostaje tylko na noc. na rzadkie robienie kupek (znowu co 4-5 dni) Łukaszek dostał debridat, od wczoraj stosuję, ale kupki jeszcze nie ma. Na bóle brzuszka dostaliśmy też skierowanie na usg jamy brzusznej, badanie dopiero w marcu, ale jestem zadowolona z wizyty, bo wiele się dowiedziałam i wiele wątpliwości pani doktor rozwiała. Na szczęście napięcie mięśni nie jest duże i być może kilka ćwiczeń wystarczy, ma to ocenić rehabilitant. Główkę synio ma twardą, więc nie odkształci mu się już :) ciemiączko ładnie się zmniejsza.
ja chyba czymś się przytrułam, bo mdli mnie od wczoraj i brzuch boli. A w nocy miałam dreszcze, także dziś lekki dzień - choć po południu koleżanka do nas wpada. Na szczęście mam posprzątane już, ciastka i obiad zrobiony, więc do wizyty mam luz. Mam nadzieję, że synek pozwoli mamie dziś poleniu*chować.
 
dzieki za Wasze opinie na temat Dady :) ja miałam tylko jedna przetestowana i trudno mi powiedziec cos na ich temat, wydawaly mi sie malo chlonne dlatego chciałam Was podpytac :) pozdrawiamy i chyba na spacerek zmykamy:)
 
Aga ja debridat podaje od równo 3 tygodni i w tym tyg Zośka dwa razy zrobiła kupę sama( to sukces bo ostatnią sama zrobiła 31grudnia) może w końcu coś się ruszyło ale nie wiem czy to zasługa tego specyfiku.
 
nietypowy.nick martwi mnie brak tych kupek, bo synek jakiegoś 2-3 dnia od ostatniej kupki dostaje bóli brzuszka, męcz go gazy, pręży się bidulek i dopóki nie zrobi kolejnej kupki, to nie jest ciekawie. mam nadzieję, że u Ciebie sprawa się unormuje, no i że nam debridat pomoże...
 
moja zosia tez ma problem z kupka dawalam czopki ale martwilam sie ze sama nie robi. Od ponad tygodnia pije sok jablkowy i zjadam choc jedno jablko do tego zmieniłam troche swoja diete ( mniej smazonego) ponad to 3 kropelki dicofloru do herbatki i sytuacja zaczyna sie normowac :)
 
reklama
Do góry