reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Hej
Aga ode mnie rowniez wielkie gratki!!!!!!!! No to sie malutka pospieszyla.
I jak zadowolona ze szpitala bylas?
Mam nadzieje ze juz w domku jestescie i dzidzia nie daje ci za bardzo popalic:-)

Ale nam sie zima zrobila:szok:Nie pamietam juz tyle sniegu w Wiedniu.W poniedzialek i czwartek myslalam ze ducha wyzione rano idac wozkiem z dziecmi do przedszkola-takie zaspy byly...Ogolnie bardzo ladnie wygladaja te czapy sniegu na drzewach i w kolo gdyby nie te utrudnienia dnia codziennego.
Znacie jakies fajne miejsca na sanki?Pewnie sie wybierzemy w weekend bo do tej pory nie bylo okazji.

Moja cora zazyczyla sobie byc w tym roku swoja ulubiona postacia z bajek,tzn. Roszpunka w ten karnawal i specjalnie zamowilam w PL peruke oczywiscie z dlugimi wlosami,ktora juz idzie przesylka do nas.Pozostaje jeszcze suknia...,a synek bedzie Spidermenem,kostium jest juz przetestowany w domu,oby ino wytrzymal do konkretnej imprezy faschingowej:-D
Cos zdaje sie ten karnawal w tym roku krotkawy.

Podobno 26 stycznia jak dopisze pogoda to na Alten Donau odbedzie sie Eisfest i mozna bedzie pojezdzic na lyzwach na rzece i maja byc jakies animacje dla dzieci od 3 do 12 lat.My sie pewnie wybierzemy.Polecam.
 
Aga i Minio gratuluje coreczki, niech Ci zdrowo rosnie :tak: Czekam na relacje co i jak ;-) Ja juz koncze przygotowania do porodu, niby jeszcze 9 tygodni, no ale wszystko sie moze zdarzyc i wole byc gotowa, tym bardziej, ze my z mezem w Austrii calkiem sami jestesmy, mama przyjedzie pomoc tylko przez kilka tygodni po narodzinach :sorry:
 
Bardzo Dziękuje za miłe słówka.
Wreszcie od piątku jesteśmy w domku, Malutka dużo śpi ale w szpitalu przyzwyczaiła sie do butelki i nie bardzo chce cyca, wiec nad tym dużo pracujemy ale jest dobrze.
Beabea Co do szpitala to nie mam zastrzeżeń a i Polki tam bardzo miłe i pomocne. Szczególne podziękowania dla Ewy Marczyńskiej :-* Kochana Kobieta, która serce by oddała.:-)

Maryńka Trzymam kciuki za Was, My też tu sami z mężem, babcia miała przyjechać z Polski ale przez szalejącą tam grypę powiedzieliśmy że niestety nie teraz, odwiedzinki muszą się odwlec w czasie.:-(
Jak Muminki troszkę podrosną i trawka się zazieleni to może na jakiś spacerek razem się wybierzemy.

Kochane potrzebuję jeszcze jakiegoś dobrego pediatry, nie ukrywam że najlepiej jakby to była Polka, Jeśli macie kogoś to będę wdzięczna za namiary.:happy:

Pozdrowionka i Miłego Dzionka
 
Ostatnia edycja:
Aga Gratulacje!!! Trzymamy kciuki żeby córa rosła zdrowo! Napisz jak tam wrazenia z porodówki.Aga co potrzebowałas zabrac ze sobą do szpitala? Co sie przydało najbardziej? Pozdrawiam.

Vixen jak kupno wozka to tylko w Polsce, ja całą wyprawke kupiłam w Polsce bo roznica cenowa jest kolosalna, a czesc wózków do Wiednia przywożą Polacy np w Częstochowie jest produkcja wózków i są one sprzedawane w Wiedniu za dwa razy tyle tak ze tyle mogę pomóc.
Maryńka jak samopoczucie w ciązy? Jakies dolegliwosci?
Ola jak tam dzidzius ? rośnie? Jak sobie radzisz, rodzice nadal są u Ciebie czy juz wrócili do Polski?
Ja tez juz na wylocie termin 27 stycznia ale żadnych oznak jak narazie, okazało sie ze syn bedzie duzy chłop ponad 4 kg, strasznie sie boje bo w szpitalu chca zeby odbyl sie porod naturalny a ja wątłej postury jestem, jak bedzie w sumie niewiadomo.
Co do pediatry też będę szukać ale ja chyba zapisze dziecko jak najblizej niewazne czy polski czy austryjak byleby blisko.
 
Aga i Minio dziekuje bardzo; na spacerki to ja zawsze chetna jestem ;-) w koncu jakos te kg trzeba zrzucic ;-)
Elzbieta1986 samopoczucie wspaniale, dolegliwosci poki co (odpukac) brak! kurcze termin na 27 stycznia?!
przeciez to juz :szok: boze jak to przelecialo... powodzenia zycze! myslalam, ze przy takiej wadze dziecka to tylko cesarka :confused2: zdaj relacje, prosze... ja podobnie jak ty wszystko kupilam w Polsce, procz kosmetykow, ktore kupie w Bipie (zapisalam sie do BABYClub - mam fajne znizki). No i wozek w sklepie stacjonarnym w PL, bo mnie dziewczyny nastraszyly :-p

Z tego co wyczytalam w MPK to w 1 tygodniu zycia dziecka, trzeba isc do pediatry, wiec ja juz sobie kogos znalazlam (babeczka, austryjaczka, 12 bezirk - jak ktos chce to dam namiary), bo pozniej w tym calym zamieszaniu moze byc ciezko...

Pozdrawiam Was babeczki, co tak cicho tu?
 
Dziękuje Elu :-)
Wrażenia z porodówki, haha.. ciekawie było i tak szybko że nie zdążyłam się przestraszyć. Mój mąż był cały czas zemną, nawet jak robili mi cesarkę. Personel bardzo miły i pomocny. Gdyby nie komplikacje z Malutką to pewnie cały pobyt wspominałabym bardzo miło.
Co potrzebowałam tak naprawdę to nic, jedynie co to kosmetyki, wszystko inne dostaniesz w szpitalu.
Oczywiście na wyjście tylko ciuszki dla siebie i Maleństwa.

Czy któraś z Was chodzi do Dr. Claudia Theodoropolous- Klein?
Co możecie o niej powiedzieć, podobno mówi po polsku.
 
Ostatnia edycja:
Super Maryńka ja na pewno skorzystam,:-)
I też mam chyba dobrą wiadomość słyszałam że od wakacji będzie nowa Polka Pediatra.
Jak tylko będę miała więcej informacji to na pewno się z Wami podzielę.

Miłego Dnia Babeczki :happy:



 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry