reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

AngelikaM ja prawie do 25 tygodnia miałam prowadzona ciążę w Polsce potem jak tu przyjechałam to moja nowa pani gin przepisał mi wszystkie badania z karty ciąży do muter kind pass oznaczenia badań w większości są po łacinie i lekarka nie miała problemu z odczytaniem czego nie wiedziała to je moja tłumaczka powiedziała ja nie umiem wogole niemieckiego a urodziłam tu i nie było problemu chodź do lekarza zawsze chodziłam z kuzynka mojego męża. Nie chciałam iść do polskiego gin tutaj bo zbyt dobrych opinii nie mają. A jeszcze co do badań ja np nie miałam w Polsce badania na rozyczke to mnie tu skierowali na nie :-) a jeśli chodzi o szpital polecam wilheminenspital prawie 18 polskich położnych zawsze na jakąś się trafi przy porodzie:-)
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje dla małej jakiś fajny krem z wysokim filtrem dla małej lato idzie słońce opala:-) a my dużo.czasu nad dunajem spędzamy :-)
 
Witam mam pytanie czy dziecko po urodzeniu trzeba meldować w gminie,załatwiać tam jakieś papiery? I jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia Anmeldebescheinigung???
 
gabi ja mam dla Raphaela nivea sensitiv 50+ w dm kupilam i jestem zadowolona
szyszunia jasne,ze trzeba meldowac no chyba,ze w szpitalu wam meldowali.Do anmelde potrzejsz meldunek,paszport,e-card,akt urodzenia i zdiecie
U nas cieplo az w domu siedziec sie nie chce czy u was tak samo :confused: bo ostatnio cisza tu jest i wpadacie tylko powypytywac hehehehe
 
Vici, tak u nas tez jest bardzo ciepło. Rzeczywiście ostatnio cisza panuje na forum. ja niestety ostatnio nie mam czasu, ciągle chodze od lekarza do lekarza jak nie z sobą to z Zuza...poza tym chodzę tez na kurs wiec muszę sie uczyc:(, troche roboty w domu, obiad, spacer, plac zabaw i dzien umyka..:( sama wiesz jak to jest
 
U nas jest podobny plan dnia i rowniez letnia pogoda ;) jutro wybieramy sie do Bad Schallerbach do Piratenwelt - park wodny. Teraz w maju maja akcje -50% ale nie wiem po co to w sumie pisze bo chyba nie ma tu mam z Gornej Austrii?
 
reklama
mokito fajne te piratenwelt musze sobie zapamietac.W km mam tyle samo co do Wiednia i widze ciekawy hotel tez maja :tak: moze kiedys sie wybierzemy dla odmiany.
U nas dzis zas sie ladna pogoda zapowiada ,popoludniu mam termin w banku a potem mam zamiar dalej kozystac z pogody :-)
 
Do góry