reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

Cześć, dziewczyny :)

Josephine
– Ja też nie miałam ochoty wstać ;)) …jak zawsze z resztą ;))) Rano siłownie zaliczyłam z ciężkimmmmm trudem. Słońce świeci, aż na rower chce się iść… ale wiatr zniechęca ;((((
Synek faktycznie wrażliwy… ale PTASZKI LEPIEJ ZOSTAW W SPOKOJU ;))) – najpierw spróbuj metodą negocjacji – jako mama musisz dawać przykład jak się rozwiązuje spory ;)))
Co do opinii to wiem, ile ludzi tyle opinii. Złodzieje atakują wszędzie. U nas w mieście też coraz gorzej – Dokąd zmierza ten świat... NIE WIEM ! - wcześniej też pewnie były takie sytuacje - tylko, że media nie były tak rozwinięte i wszechobecne.

Mistralka
– przeczytałam to fakt :))) na początku łatwo szło, później ciężej, ale ja to zawzięta jestem ! … ok. przyznaje jak był poruszany temat np. szczepień to troszkę okiem rzucałam i przyśpieszałam, bo jeszcze mnie to nie dotyczy.

Mistralka, tylko póki co jesteś bezdzietna, ale się staracie, więc życzę Ci aby jak najszybciej to się zmieniło ! :)) …i życzę Ci abym to tylko ja pozostała na tym forum bez bebe (póki co, oczywiście) ;))) w Anglii jeszcze nie byłam i szczerze nie ciągnie mnie tam, tak jak pisałam, depresji bym dostała jak bym miała mieszkać gdzieś, na północy – w Polsce już mi ciężko zimą, za latem też nie przepadam bo umieram – dla mnie mogłyby być dwie pory roku – WIOSNA I JESIEŃ (ta POLSKA ZŁOTA JESIEŃ) ;))

Co do francuskiego Święte słowa – to czy się nauczymy to tylko od nas zależy

DZIĘKUJĘ ZA LINK :) bardzo rozbudowana strona, najważniejsze to opanować podstawy :) A zdjęcia cudne - widoki nieziemskie :)

Zoe - ja też odrabiałam pracę domową - jak wiesz, że naprawdę wykorzysta się to wszystko czego się uczysz to, aż się chce odrabiać te prace domowe i uczyć nowych słów :) Dzidziuś będzie miał łatwiej - jak będzie podsłuchiwał mamę w brzuszku :)

Miłego Dnia dziewczyny !
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej

Zoe : not o jesczze raz, juz oficjalne bardzo : GRATKi !!!!! Ciekawe na ktorego grudnia dokladnie gin ci wyliczy termin :)

yasemin : masz racje z ta przemocna i mediami... Mysle z ei kiedys i gwalty i uoprowadzenia sie zdazaly czesto, (nie wiem czy czesciej, ale na penwo to nie tak z epo ziemskim padole chodizly samle anioly) ale czlowiek tego nie wiedzial, bo jelsi to nie bylo w jego wiosce czy na jego ulicy to nie mial skad sie o tym dowiedziec! A tearz dzieki mediom wiemy nawet kogo w stanach uprowadzili, w jakim smaochodzie kogo znalmeziono na drogach belgii czy holandii

a jelsi o nauke chodzi, to tv mimo iz wydaje sie ze nic nie rozumies zjets jak najbardziej pomocna! a szczegolnie polecam : BAJKI DLA DZIECI ! Przystepny jezyk, dpokaldne, opracowane pod dzieci zobrazowanie sytuacji, zdania ! oporacowujac strone ksiazki dla dzieci trzeba bardziej sie naparwcowac niz zeby zilustrowac 1-3 zdania niz przy realizacji calego programu dla doroslych !
I nikt lepiej niz dziekco (nieswiadomie) nie wylapie zlych wydawnictw ( pytajac gdzie jets ten ktos o kim mowa a ktorego nie widac ani na biezacej, ani na nasteonej stronie! ;)).
A jezyk dzieic to nie tylko slowek typu kroliczek i krowa sie nauczysz, ale wszlekich innych CODZIENNNYCh zwrotow, podstawowych zdan, prostej skladni ( dzieci nie mowia zdaniami wielokrotnie zlozonymi, nie od razu bynajmniej ;))

powodzenia w nauce !
 
josephine z tymi bajkami to swieta racja....ostatnio chodzimy do biblioteki to biore takie latwe do czytania dla niej...ona nie ktore juz na pamiec zna ...
co do grudnia ..nigdy nie sadzilam ze bede miala dziecko grudniowe:-D , tak na koniec roku , zawsze tak myslalam o tych mamach co rodza w zimie , ze zimno , wez tu sie ubierz , brzuch schowaj :-D..;z mala mialam termin na maj , urodzila sie w czerwcu:-)
milego wieczoru!!
 
Dzień dobry, dziewczyny :)

Ja już rozpoczęłam dzień, a Wy ??? aż wstawać się chce jak tu takie słońce, można pomyśleć, że lipiec mamy (dopóki się nie wystawi nosa na zewnątrz hehe;)))

Josephine – zgadzam się bajki dla dzieci są bardzo skuteczne – język bardzo przystępny i dobrze zilustrowany. Podpatruję sobie czasami na YT – przygody osiołka TROTRO heheh :zawstydzona/y: ; ))))))) + piosenki francuskie dla dzieci, w bardzo fajny sposób przekazują gramatykę.

Zoe – no faktycznie, wcisnąć brzuszek pod kurtkę w grudniu to nie lada wyczyn ;))) dasz radę jakoś ! ;))) ciekawe czy załapiesz się na Święta już w czwóreczkę :-)

Miłego Dnia !!!
 
hej
:))) zoe a mi zawsze szkoda tych dzieci grudniowych było. Ze na koniec roku urodzone i ze rok w plecy w porównaniu z rówieśnikami z rocznika. a sama mam Danielka z 21 grudnia :)))
a co do ubioru. z Danielem było łatwiej bo grudzień w cale nie był taki zimny w fr wiec miałam taka jesienna kurtkę jeszcze. ale teraz to dopiero tydzień temu zdjęłam zimowy płaszcz a tak to jakimś cudem jeszcze sie zapinałam ale było ciężko.
 
Marys- jak tam twoje samopoczucie? Corenka stuka do ciebie? Masz jakies przeczycia kiedy nadejdzie wielki dzien? Chlopakow w ktorym tyg rodzilas??

Jak fajnie.... Non stop ktoras z nas w ciazy:) ciekawe kto po Zoe:)

Yasmien- ja tez juz zaczelam dzien :p chociaz ciezko bylo wstac! U nas sloneczko i 20 c dzisiaj wiec caly dzien PARK! Trzeba tylko cos ugotowac....

Dziewczyny ciesze sie i zarazem stresuje przeprowadzka... Pod koniec maja idziemy do 77. Wolalabym zostac w moim ukochanym boulogne ale co zrobic moze tam zycie bedzie sie toczyc troszke wolniej i wiecej bedziemy z niego czerpac?!:)
 
reklama
magda !!! zmiluj sie ! co mnie tak brutalnie do porzadku przywolujesz!!! skad wiedzialas, ze spie ??? ;) hahahahahhaa
No... Dzis kolejny raz ( jak 5-6 dni w tygodniu srednio) zwerbowalam meza zeby wstal pierwszy :) Niech korzysta poki jeszcze nie pracuje pelna para i 50% czasu lub wiecej jest w domu hehehehe :-);-):zawstydzona/y::-D

magda : kazda przeproiwadzka stresuje... nie unikniesz tego ... ja juz przestalam liczyc ile razy sie przeprowadzlam od kiedy jestem we Fr, pol biedy gyd bylam sama, pozniej z mezem... ale z dziecmi jets inaczej i naparwde juz wiecej nie mam ochoty sie przeprowadzac... No chyba ze za granice... ;)

zoe, marys : a propoz zimorodkow. a ja mam na odwrot niz wy o 180° ! nigdy nie chcialam dzieci ciepla pora, balam sie upalu, odwodnienia... szokowaly mnie tyakie malitkie cialka, z cienka skorka wystawione na slonce, bo przeciez nie ubierzesz bodziaka na dlugi rekaw jak jest 30 w cieniu ... i zawsze , ale to zawsze chcialam miec zimorodki :) Kazde urodzilo sie w innym miesiacu niz byl przewidziany termin, starszemu nawte zmienil sie rok :)
wiec trafil nam sie swiatecz,nny grudzien zamiast stycznia, i mialy byc prawie ze drugi raz siweta ( kilka dni przed) a trafil sie listopad :) Z listopada to ja nigdy nie myslalam ze bede miec dzieci ;) Mial byc grudzien styczen lub wrzesien-pazdziernik :)
A zimno i oplatulanie nigdy mi nie przeszkadzalo. WSbrew pozorom mroz czy chlod, wiatr sa dla dzieic o wiele mniej niebezpieczne niz slonce, upal. za to ubierac zima starszaka, 1-2-3-4 latka to to jets masakra ... hahahahah no ale tego zadna nie uniknie ;) predzej czy pozniej dopadnie kazdego pocenie sie na skzolnym zlobkowym korytarzu i probowanie zalozenia kombi i sniegowcow w 0,5m kwadratowego miedyz 3ma innymi ubierajacymi matkami ... tego nie awidze, noz w kieszeni !
 
Do góry