reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

hejka wszystkim !! no samopoczucie lepiej bo moja mama wlasnie laduje mam nadzieje ze juz wyladowala. Malutka wlasnie zasnela wiec jak babcie zobaczy to bedzie szal pal :D

Amorku tez Cie witam po tak dlugiej nieobecnosci ;) JAK Ci sie zyje w Leicester :)???

A ja dziewczyny diet nie stosowalam i nie bede stosowac bo zle nie wygladam i juz sie pogodzilam z tym jedyne co to raz chudne raz przytyje ale to kg dwa wiecej nie moze kiedys mi sie uda zrzucic troszke wiecej ale na to trzeba sily i wytrwalosci a ja taka nie jestem ;) najwazniejsze ze zle sie nie odzywiam ;) i u nas w kuchni kroluje pieczone jedzonko poniewaz piec chodzi nam 24 godziny na dobe :)
 
reklama
Ale smutny dzionek...:)))co do diety jeszcze to tak jak pisalam wcześniej,ta głodówka to tylko tydzień a potem rozsądne jedzenie.Biegam w domciu z tym pasem,,masuje nogi szczotką z takimi wypustkami)na celulit dobre jest.Kiedyś brałam takie roslinne tabletki na celulit cellasene i są SUPER,ale drogie(teraz nie mam kaski).Daysie widziałam kiedyś ten program już o wyzyskiwaniu ludzi,tylko że o krewetkach tam głównie było(nie wiem czy to ten sam)ale też na tvn style.Okropność,ale realia:(:-(Ja kupuje kawe i herbate z tymi znaczkami,wogle duzo produktów z tym znaczkiem jest w coopie.Tam robie tylko czasami małe zakupki.Dziewczyny jakie mleczko dajecie teraz swoim Dzieciaczką?
 
ja w coopie uwielbiam najbardziej swierze pieczywo mniaaam....!!!!!!!!pychotka :D !!! i duzo promocji maja ciekawych zawsze;) Ja jak skonczylam karmic mala dawalam jjej hippa przez 4 miesiace ale zrezygnowalam te opakowania mnie odstraszaly i nie spala nocami budzila sie z placzem to wkoncu zmienilismy jej na sma 1 od roczku do 3 lat. POwiem Wam ze super jak dla nas opakowanie super mala na noc sie najada tyle ze dodaje jeszcze ciasteczko z heinza i 4 lyzeczki kaszki i tyle a tak to dostaje jeszcze do spanka na poludnie bo lubi sobie pospac ;)
 
Amorku witam po dłuższej przerwie.
Anetko ja się z Tobą zgadzam, że najpierw trzeba się tydzień przegłodzić, aby się żołądek skurczył i organizm już tyle jedzenia nie potrzebował, a później wprowadzić dietę małokaloryczną.
Co do mleka to ja daję Aptamila mleko początkowe no i karmię jeszcze piersią.
Jednak mam do Was pytanko w którym miesiącu wprowadzałyście inne pokarmy niż mleko??. Maksymilian 3 razy dziennie dostaje butle z mlekiem a i tak co dwie, trzy godziny się drze, że jest już głodny. Widziałam ostatnio w polskim sklepie kaszkę od 4 miesiąca ale nie wiem czy mogę mu ją podać. Jak się pytałam HV to powiedział mi, że inne posiłki dopiero od 6 miesiąca, ale te słoiczkowe dania też są od 4 miesiąca. Myślicie, że jak mały skończy 4 miechy to mogę już próbować dawać mu coś innego??
 
te opakowania mnie odstraszaly

Mariolka
a czym tak Cię odstraszały te opakowania ?
Są ekologiczne i ekonomiczne i rozłożą się w ciągu paru tygodni.
A nie jak puszki,których po pierwsze prawie nikt nie recyclinguje a jeśli nie są poddane odzyskowi rozkładają się około 100 lat ?
Ja poprostu przesypywałam do plastikowego opakowania wielorazowegu użytku i po problemie.

Ja karmiłam piersią ok.5 mies.
Następnie próbowałam wszystkich prawie mlek.
Ale np.Cowe and Gate okropnie mi cuchnęło.
Więc właśnie stanęło na Hipp Organic bez składników GM (czyli genetycznie modyfikowanych).
Odpowiadał mi przedewszystkim skład,zapach,cena i właśnie eko opakowanie.

A po 12 mc. życia przeszliśmy automatycznie na mleko krowie.
Musi być tłuste (niebieska nakrętka) i do 3 roku życia nie można podawać Semi Skimmed.

Ja nigdy nie słyszałam od "tygodniowym kurczeniu się żołądka"
Jak może skurczyć się żołądek w tydzień jak załóżmy rok był "rozpychany" ciastkami,fast foodami,słodkimi napojami itd.
Apetyt owszem w ciągu tygodnia może się zmienjszyć ale nie żołądek obkurczyć.
Wiem,że takie tygodniowe głodówki to się robi głównie w celach oczyszczenia organizmu z toksyn.Sama muszę doczytać i spróbować.
Są produkty,które mają b.dużo kalorii i węglowodanów a i tak wspomagają dietę.
Tak samo tłuszcze.Bez nich organizm nie funkcjonował by prawidłowo.
Ale trzeba wiedzieć jakie tłuszcze spożywać i w jakich produktach one się znajdują.
A jeśli jest się wciąż głodnym na diecie to wystarczy spożywać duże ilości produktów bogatych w błonnik,który tłumi uczucie głodu,bo pęcznieje w żołądku a spożywa się go mairowo nie dużo w jednej dawce.


Co do produktów dla dzieci.
Ja wprowadziłam w 4 mc. życia.
Jabłko,kleik,kaszki,obiadki.
Konsultowałam to z HV.
I jedna mówiła,że za wcześnie a druga na szkoleniu,bo miałam w SSC prezentowała jak przyrządzić banana dla 4 mc. dziecka.
A więc cóż pozostało...zrobiłam jak uważałam za stosowane.
Tyle,że mój Mały ważył wtedy 4,8 kg i wcześniej stracił na wadze 200g.
A przecież Maksio ładnie na wadze przybiera.
Może ten płacz to nie z głodu?
Teraz też doczytałam,że Maxik płacze po 2-3h od poprzedniego karmienia.
W tym okresie wiekowym Antoś jadł w podobnych odstępach czasu,więc mnie akurat wydaje się to zupełnie normalne.
A do 7-8 mies.nie pamiętam dokładnie budził się i 3 razy w nocy na karmienie.


Słoiczki od 4 mc. są i angielskie.
Cow and Gate,Hipp,Heinz,Organix(Tosik tych nie akceptuje)


Pamiętam jak byłam na tym szkoleniu i przyszła Hinduska z dzieckiem 15 mc . i mówiła,że ono dotych czas "jje" tylko mleko.
Szok.

PS.
No i doczytałam,że nie ma opcji co by skurczyć żołądek w nawet 2tyg. i,że przy rygorystycznej diecie,bez odstępstw od niej może to nastąpić po 3 mies.
 
Ostatnia edycja:
Daysi nie chodzilo mi dokladnie o opakowanie fakt derewowalo mnie troszke .. Ale co sie okazala to malutka miala te nocne bole brzuszka wlasnie od tego mleka . Gdy jej zmienilismy wszystko przeszlo jak reka odjac:) ale hipp jest dobry moim zdaniem najlepszy nasza mala przewaznie wszystko z hippa je.

no a ja czekam caly czas na nich moj poltorej godziny temu wyjechal na lotnisku do east midlans nie dzowni ni nic denerwuje sie bo juz godzine temu powinni byc w domu ... zaraz zwariuje a najgorsze to nie mam telefonu ;/ jeszcze poczekam 20 minut jak nie to nie wiem
 
czesc dziewczyny :-) witam sie przed wyjazdowo :-)

Iwonka super zdjecia :-) ogladajac je stwierdzam, ze jednak to prawda: zdjecia nie robi aparat tylko czlowiek :-) nie wazne czy masz super lustrzanke czy kompakt, wazna jest reka i oko fotografa :-) mam nadzieje, ze Bartusiowi szybko zabki wyjda i juz nie bedzie taki nerwowy. Duzo cierpliwosci dla Was :-)
U nas zasypianie bylo najczesciej przy cycusiu do roku, pozniej Didi poszla do swojego pokoju i nie bylo problemu zeby sama zasnela. Teraz jak sie budzi okolo 4-5 to przychodzi sama do naszego lozka i spi do 8.

JOASIAH napisz do jakiego przedszkola idzie Twoja corcia? Jakie dokumenty skladalas?

ANETKA ja sie odchudzalam raz przez herbalife. Teraz zaczynam znow, wlasnie czekam na przesylke. Moja siostra natomiast chodzila na vacuwell (bieznia pod cisnieniem) tez schudla duzo tylko ze w cm a nie w kg.
Ja diane karmilam piersia do pierwszego roku zycia. Teraz urzywamy Cow
&gate.

MARIOLKA super ze Twoja mama juz przylatuje. Pewnie dzis bedzie wieczor ogladania zdjec ze slubu brata :-)
 
Wiadomo,że przy wyborze mleka to najważniejsze jest czy ono odpowiada dziecku.
Tosik też Aptamil lubił.
Kasia,korki są napewno,bo to ta goddzina i dotego deszcz pada więc trzeba powili jechać.
Nie denerwuj się.
 
I co dojechali cało i zdrowo ?


"aby się żołądek skurczył i organizm już tyle jedzenia nie potrzebował"

Tak kończąc temat diet...
nadwaga bierze się z nadmiaru spożywanej żywności czyli takiej,której organizm wcale nie potrzebuje i nie potrzebował.
Potrzebuje do któregoś momentu a jak się go przekroczy to właśnie tu i uwdzie odkłada się ten nadmiar jedzenia,którego wcale nie było potrzeba.
Organizm nie potrzebuje aż tyle to Nasz mózg i apetyt(bodziec) odpowiada za to,że na diecie na początku "wydaje się" Nam być stale głodnym.

Ale mniejsza z tym :

KOCHANEGO CIAŁA NIGDY ZA WIELE i nie ma co popadać w paranoje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja karmiłam piersią i mieszanką od początku a w 4 miesiącu zaczęłam wprowadzać owoce ze słoiczków tak na próbę, żeby sobie popróbował. Mleko - nan active1,2,3 a teraz tez z nestle junior, ale jak już będę w Anglii to będę próbowała mu dawać to co znajdę tam na miejscu w normalnej cenie;-) Na początku miałam wielkie plany, żeby z Polski brać zapasy mleka, ale jak się uspokoiłam:-) doszłam do wniosku, że nie ma to najmniejszego sensu:-D w końcu mleko jest mleko, a to że bombardują nas reklamami i wciskają, żeby trzymać się jednej marki to już inna sprawa;-)

Ja gdzieś tak od trzeciego miesiąca, już nie pamiętam nawet dokładnie, dodawałam, trochę kaszki albo kleiku do każdej porcji mleka, samą kaszkę Bartek zawsze je łyżeczką, z butelki nie lubi kaszki pić:-D.

Dziękuję bardzo za komplementy dotyczące zdjęć:-D:-D:-D Mój Adam robił nawet zdjęcia do folderu promującego Polanicę Zdr.
 
Do góry