reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

gosiu list z zaproszeniem na cytologie dostalam, jutro sie umowie i zobaczymy...
pinka tez tylko grzywke malej chcialam podciac, ale zostawie to na razie, bedzie chodzic w kitkach codziennie...
Musze leciec, mala ma trudnosci z usypianiem ostatnimi czasy... Musze za raczke trzymac ;-)... Nie ma to jak mamusia ;-):tak::-D Dobranocka
 
reklama
Witam wszystkie forumowiczki:)

Z Polandii powrocilismy, nie powiem bo oczywiscie nie obylo sie bez przygod w postaci przymusowych, trzydniowych wakacji w niemczech(ale przynajmniej pogoda dopisala), oszczednosci wydane co do ostatniego pensa(ceny w polsce kosmiczne, o czym nie jedna juz pisala i co prawda straszna jest:szok:)ale pogode mielismy super i wszystko bylo super, tak super ze teraz myslimy sie spakowac i wracac na stale:-D:-D:-Da najbardziej zdecydowany to jest moj Andy, tak mu sie na polskiej ziemi spodobalo.
Nie pisalam bo normalnie czasu braklo, w domu prawie wogole nas nie bylo, bo taki upal:cool2::cool2::cool2:

Pozdrawiam was wszystkie.
 
Aneczka- witaj po dlugim niepobycie :-D

joklis - ciekawe czy mala bedzie chciala miec kiteczki. Moja przechodzila dlugi okres przyzwyczajania do czegokolwiek na glowie. Teraz spinki, gumki, kokardki ale nadal nie da sobie zapozyc zadnej przepaski, czapki, kapelusza...nic...

Pinka- oczywiscie ze nie nalezy jej "na oko" ginekologiczne wymrazac ani wypalac. W PL to tak wala z grubej rury jak tylko zobacza nadzerke ze trzeba byloby cos z tym zrobic i jak klientka jest z nadrzerka to zaraz proponuja to lub tamto, oczywiscie cennik... Dla mnie to tak popadaja w rutyne, bo z nie kazda trzeba zaraz walczyc. Decyzja o podjeciu jakiegokolwiek zabiegu powinna byc podjeta po uprzednim wykonaniu kolposkopii a cytologia nic o nadzerce nie mowi .... nasuwa mi sie pytanie, czemu w PL tylko robia cytologie na kase chorych co ilez lat, a co z kobietami ktore maja nadzerki, czemu nie zbadaja tej nadzerki....??? Kolposkopia - Cervix - Nadżerka - mity, legendy i cała prawda


Dzis bylismy u babci na wsi....i mala juz padla, a ja ledwo dysze !
 
Dziewczyny zyjecie?
Strasznie tutaj dzisiaj cichutko!!! Aneczka fajnie, ze pobyt sie udal. My wybieralismy sie we wrzesniu, bo musze paszport odnowic, ale chyba zrobie w Londynie... Dostalismy tez zaproszenie na wesele, ale znajomi wiedzieli, ze szanse nasze na przyjazd sa male... Chcielismy im zrobic niespodzianke i jednak pojechac, ale kasa chyba nie pusci...
Gosia malej robilam kitki okazjonalnie, i nie narzekala... Teraz wloski coraz dluzsze (tylko tyl lysy :-)), wiec bede robic codziennie, zeby do oczek nie wchodzily...
Bylysmy u lekarza, ktory znowu za duzo nie powiedzial o malej, ale przyczepil sie do mojego, zeby palenie rzucil... Wkurzylo nas to troche, bo nie o palenie chodzilo, tylko o mala... Zreszta moj nigdy nie pali w poblizu malej... Poszlam tez do Jobcentre, zeby sie dowiedziec, czy dostalabym ewentualnie zasilek... Podobno marne szanse, gdyz szukam pracy part time, a nie full time... Ale za to dali mi namiary, bo podobno u nich praca na p/t... Dostalam info i moge skladac aplikacje w ciagu nastepnych 4 dni... Wydaje mi sie, ze szanse mialabym marne... A poza tym, nie wiem czy moge isc na interview w sprawie pracy, jesli ja oficjalnie jeszcze jestem zatrudniona... Ale interview nigdy nie bylo moja mocna strona... Oki babuszki, spadam na razie, ide sie kapac, a potem mala do spania... Wczorajsza noc byla koszmarem, pol nocy nie spalysmy, mala meczy kaszel i strasznie sie drapie... Mamy dzis syropek, moze bedzie ciut lepiej... Pa
 
Witam
Bylam dzis u lekarza na kontroli i jak zwykle wszystko normalne:szok::no:mam jakn powiedzxialam ze bylam w Pl u alergologa to normalnie byl zly ze jak,to gdzie sie chce leczyc w Pl czy tu:angry::angry:w koncu troche wysluchal i dal mi jakies krople dla alergikow na noc.mam swoje ale jak cos to beda:baffled:jak mu pokazalam leki z polski to naskoczyl na mnie ze to po polsku a ja na to ze jest drugi jezyk(w zlosci zapomnialam jak powiedziec lacina)a on na to ze to polskie i nawet jak by byly z Moldawi to on nie wie co to:angry::angry:ale cham,nie chcial spojrzec nawet:no:chumor mi ....

co do nadrzerki to ja mialam kedys i usunieto mi ja.byla w b. zlym stanie:no:to moze powodowac raka:baffled:dwa razy moj gin robil mi cytologie bo powiedzial ze wyglada bardzo zle i ze jak rak:baffled:dal tablety i po mies powiedzial ze usunie,ze nie ma raka:baffled:usunal w ramach wizyty:tak:ja mysle ze trzeba usunac bo z tego naprawde moze cos byc zlego:no:
 
joklis- o niebo lepszej nocy zycze

kwiateczek - wiesz lekarze w UK sa niezadowoleni gdy mwoi sie im ze cos leczy sie w PL, albo lekarz z Pl powiedzial to czy tamto, lub cos zapisal. Normalnie sie wsciekaja....
jesli chodzi o nadrzerke to zastanawiam sie jak na oko lekarz ginekolog mogl ci powiedziec jaki jest stan nadzerki-piszesz ze jej stan byl bardzo zly. Bez kolposkopii nie jest wstanie nic o niej powiedzic procz tego czy jest mala, srednia czy duza. Ale rozmiar nic o niej nie mowi, do tego potrzebne sa badania.... Jak mogl ci powiedziec ze wyglada jak rak na gole oko.... zabawy gostek. Wlasnie widzisz, bardzo denerwuje mnie takie podejscie lekarzy w PL....na skroty. Moim zdaniem powinien skierowac taka klientke na kolposkopie i ewentualnie zaproponowac klience dalsza procedure jesli jest taka potrzeba.


Moj dzis poszedl do przychodni w UK z moimi wynikami zeby sie dowiedzec co to znaczy co mi napisali o tej cytologii (bo ja zaraz zjem swoje palce z niewiedzy) i babka mu powiedziala ze jesli mam sie zglosic na kolejne badanie conajmniej 3 m-ce po ostatnim badaniu to nic powaznego napewno nie jest. Dodala ze 3/4 badan jest powtarzanych z roznych wzgledow- czasem za malo pobrano "materialu", czasem badanie szlo z dopiskiem plamienia itd ... troszke sie uspokoilam tym ale nie do konca.
 
PINKA, sorki ze tak od razu z grubej rury, ale nadzerke powinnas od razu usunac, to jest stan zapalny ktory caly czas w sobie nosisz, i ktory z dnia na dzien moze ci sie powiekszyc!!! a z tego do stanu rakowego nie taka daleka droga, nie strasze ale takie sa realia, sama mialam dobrcyh juz chyba z 10 lat temu, chodzilam od jednego ginekologa do drugiego, bo ciagle meczyly mnie jakies upalwy i bole, a oni zapisywali tylko leki przeciwzapalne, az po jakims czasie cytologia wyszla mi gr, 3, to juz jest przedrakowe, i mialam szczescie trafic na super lekarza, ze swiezym podejsciem do sprawy, mialam wymrazanie, nic niebolalo, szybko poszlo, i do teraz mam spokoj, zadnych powyzszych problemow, cytilogia w normie, mysle ze nie ma co czekac tylko sobie ten zabieg zafundowac!!!

U nas tak szybko czas leci ze nia mam czasu pisac na BB, dnie spedzamy na plazy jak jest ladnie, albo na dlugich spacerach, czujemy sie dobrze, poki co powrot to byl dobry pomysl!!
 
zdania na temat nadzerek sa podzielone ... i dobrze... :)

Naprawde laski nie badzcie naiwne na tych pl ginekologow ktorzy "zajrza" i na swoje oko mowia ze macie nadrzeke. Tak naprawde czy to nadzerka czy jakas inna ranka (ktora nie wymaga zadnych wypalanek itp) moze stwierdzic kolposkopia !!!!!!
Mnostwo kobiet wierzy w slowo nadzerka jak lekarz ginekolog po wgladzie powie...ale on przeciez mikroskopu w oczach nie ma !!!!
To jak jakby dentysta mialby mi powiedziec w ktorym zebie mam dziure przy zamknietej buzi.

Jesli kolposkopia stwierdza ze to jest nadrzerka, przy okazji badaja jej nablonek , komorki pod mikroskopem i za przeproszeniem wiemy wtedy na jakim wozku jedziemy. Po takim badaniu ewentualnie powinno sie rozmawiac o jakis motodach leczenia czy zwalczania.
 
JOKILIS po jakim czasie od porodu dostalas to zaproszenie?u mnie w szpitalu podczas porodu mi pobierali wymaz. i pozniej jak wyladowalam w szpitalu z wysoka goraczka.wyniki byly ok.a jak bylam u ginekologa w Polsce powiedzial mi "na oko" ze tez jest zapalenie jakies, ale nie bedzie leczyl bo jest ciaza :-)
 
reklama
Kornasia zaproszenie dostalam niedawno, jakies 5 miesiecy po porodzie, ale wczesniej juz mialam robiony jakis wymaz, bo krwawilam chyba 6 tygodni po urodzeniu malej, i mysleli, ze moze jakas infekcja... Na szczescie wszystko bylo ok... Natomiast ja sie boje, bo mialam zakazone wody plodowe, a skads to sie musialo wziasc... Ide we wtorek robic cytologie, to zobaczymy...
 
Do góry