reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
Izka ja np.place sobie (przyszlosciowo) na to aby dostawac emeryture...dodatkowo place cos w pl.;-)
Na czarno sama sobie musisz sobie oplacac...ale to wybor :tak:
Ja uwielbiam czas z dziecmi,mam tyle pracy w domu i przy dzieciach ze czasami nie wiem kiedy skonczyl sie dzien,maly chodzi do przedszkola,ale tylko na 3h i jest ok. Od sierpnia zacznie szkole wiec jeszcze sie nacieszy dzieciakami...:-p
Maz juz odczuwa nadmiar wolnego czasu :szok:,bo pomyl naczynia,odebral malego z przedszkola i mowi ze to mu odpowiada...
 
ja z kolei mam w polsce dzialanosc, byla mojego taty, jak zmarl to przepisalysmy ja na mnie (mama prowadzila restauracje wiec nie chcialysmy mieszac) i lata na emeryture mi leca wiec jest w porzadku, szukam wlasnie czegos doddatkowo, gdzies posprzatac wlasnie najlepiej. i juz nie chodzi o kwestie pieniedzy tylko wlasnie o to co piszesz Iza...ze w domu mozna oszalec z dziecmi.potrzebuje sie gdzies odizolowac od obowiazkow domowych, ciaglego "mamo to,mamo tamto",marudzenia, karmienia, przewijania itd itd, chocby to mialo byc na 2h dziennie, ale zawsze cos...
Mikusia ja tez uwielbiam spedzac czas z dziecmi, dla mnie to jest najlepsza "praca",ale co innego spedzac z nimi czas i dzielic obowiazki miedzy dwie osoby, a co innego doslownie 24h/dobe byc z dziecmi, wszedzie isc z dziecmi, jesc, sikac, sprzatac, spac itd, wszystko z dziecmi i do tego sama non stop tak naprawde.dlatego potrzebuje czegokolwiek zeby psychicznie troche odpoczac,chociaz chwile.
 
ja tez bym oszalala w domu jak bym nie pracowala,.
mikusia moj maz pracuje na nocki 12 h 4 na 4 od 4 lat i sobie chwali, fakt ze odsypia w dzien i czasami bywa ciezko bo wez wytlumacz dzeciom ze maja byc cicho bo tata spi ale jakos dajemy rade. ogolnie oboje robimy 4 na 4 tyle ze on na nocki a ja na dniowki kiedy on ma wolne. wspolnego wolnego nie mamy jako takiego ale nie narzekamy. taki system jest super pod wzgledem urlopu- bierzesz 4 dni holidaya a masz 12 wolnego, bierzesz 8 hol i masz 20 dni wolnego w sam raz na jazde do pl :-) nocy sama sie nie boje , najgorzej jest jak dzieci sa chore wymiotuja czy cos i zdaza sie ze nie wiem co robic i dzwonie do niego zeby chociaz mnie powspieral.
 
No moze fakt czasami fajnie robic cos innego niz nianczenie dzieci...:sorry2:
Anitha a jak Ty to robisz ze sie z mezem wymieniasz? kiedy on robi ostatnia nocke chce isc spac to wtedy Ty zaczynasz a co z dziecmi?????:confused:
No zobaczymy jak to bedzie 4/4...fakt ze z urlopem jest super ale juz mamy zarezerwowane i nie chcemy przebukowywac i mieszac w nowej pracy,moj nawet cos tam przebakiwal ze mozna byloby na majorke jeszcze poleciec :-D;-)
 
Ojoj. Mówicie, że 3miesiące i będę miała dość? :-):-D Też tak czuję. Niestety będę pobierać macierzyński z Polski, więc o pracy nie ma mowy.
Muszę w tej sytuacji zgłaszać, że wyjechałam? Wiecie coś o tym? Nie powinno ich obchodzić, gdzie mieszkam- Polska/UK, ale wszystko jest możliwe. Jak wrócę po becikowe do Polski, to nie będę mogła skorzystać z "becikowego" w UK?
 
Jesli pobierzesz w polsce to tutaj juz chyba nie,oni wszystko sprawdzaja w pl,czy pobierasz jakies zasilki itd, wiec jesli pobierasz to zrezygnuj bo w pl sie nie oplaca ich dostawac ;) wlasnie zastanawiam sie jak z tym becikowym tutaj, jesli uda Wam sie szybko zalatwic taxy to mozecie sie starac do 3 miesiecy od narodzin dziecka, a chyba bardziej sie oplaca tu bo to jest 500f. co do maciezynskiego to tak jak piszesz, to nie ich sprawa gdzie jestes,to Twoje pieniadze i Ci sie naleza, tylko nie oamietam czy czasami do zusu nie musisz dostarczyc aktu urodzenia dziecka? nie pamietam jak to u mnie bylo...
 
O tak oni to sprawdzaja....nie mozesz pobierac dwoch jednoczesnie :no:
Tak jak pisze Karola lepiej zrezygnuj z tego w pl. bo tutaj dostaniesz wiecej :tak:
Pogoda nie moze sie zdecydowac,raz pochmurno raz slonce.Moj maz jeszcze dzisiaj wolne,umyl naczynia,wywiesil pranie a teraz kola zmienia....korzysta z wolnego ;-)a jutro czas zaczac ''nowa'' prace...:sorry2:
 
Kurcze dziewczyny, gdzie mozna wyrwac taka prace 4/4? :-p bym mojemu wcisnela i by bylo przepieknie :cool2:
Pogoda wlasnie nijaka, niewiadomo co robic, poki co wieje jak nie wiem i strach wyjsc z domu :dry: oszalec mozna...
Hura naciesz sie pogoda w polsce lepiej ;)
moj wstal rano, nawet nie wiedzialam o co chodzi bo sie nie odzywam zabardzo do niego, okazalo sie, ze jedzie do mechanika i potrafil wstac o 8...mala sie obudzila chwile przed 8 to zamiast wstac i ja nakarmic bo i tak wstawal to lezal i czekal az ja to zrobie, ale zeby samochod jechac naprawic to pedem...i jak tu sie nie wkurwic?:wściekła/y:
 
reklama
Ja tam wiem ze im dluzej bez pracy legalnej tym trudniej ja potem dostac, wiem to z wlasnego doswiadczenia.
Hura ode mnie chcieli zaswiadczenie ze nie pobieram zasilkow w polsce a wiem ze teraz nawet bardziej sprawdzaja. Becikowe z tego co sie orientuje to tutaj ci sie nie nalezy wiec ja bym z tego w polsce nie rezygnowala, do macierzynskiego lepiej nie zglaszaj ze wyjechalas bo moga ci nie zaplacic, no chyba ze bedziesz musiala przedstawic akt urodzenia, ale to spokojnie mozesz sobie polski wyrobic tylko ze bedzie na nim oczywiscie gdzie sie dziecko urodzilo. Nie wiem tez jak do konca bedzie z benefitami tutaj jesli bedziesz pobierac macierzynski z polski, to juz trzeba by sie bylo dowiedziec
Karola coz ci moge powiedziec, faceci. Moj na szczescie cos zrozumial i wiecej pomaga jak jest w domu
 
Do góry