reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

nimitii no wspczuje Ci. wyglada to starsznie. ja musze pojs zrobic w koncu testy na co mam teraz po ciazy alergie..;/ napewno jakblka czeresnie i nektarynki;/ ale moze wyjsc wszystko inaczej. ciaza tak wszystko zmienia. a co do kubusia zapomnialam Wam powiedziec ze strasznie lubi sluchac muzyki ktorej ja sluchac...:) moze jej sluchac godzinami:))
 
reklama
Z pieskiem jest super! Młody bardzo dobrze sie z nim bawi. Czasami mam 30 min spokoju!
Dzisiaj byłam u lekarza. Dostałam leki na alergie, kremy itp. Skierowanie na badanie krwi i do alergologa. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 
Sorki Kobietki że tak wpadam jak po ogień ale u Nas cd chorób, teraz Oliwia ma zapalenie oskrzeli... nie mam czasu na nic. Wieczorem mąż idzie na kosza, jak położę dziewczyny spać to zajrzę i poczytam co u Was, obiecuję !!!! Buziaki dla Was !!!
 
Hej ja znowu po stu latach niepisania wpadam, ale jakoś weny nie miałam..coś.
Pamięta mnie ktoś tu jeszcze?
Co u nas Łucja ma 1 zęba, który wyszedł ponad miesiąc temu i na reszte się nie zanosi.
Problemów neurologicznych ciąg dalszy...niestety są na tyle poważne, że Łucja sama nie stoi jeszcze, ani nie potrafi usiąść z płaskiego sama, pod skosem jak jestz poduszki np to usiądzie. Stoi jak się ją postawi i się czegoś trzyma, bez trzymania krótką chwilkę. Dobijają mnie te problemy, przykro mi, że moja mała musi siętak męczyć ciągłymi rehabilitacjami i jeżdżeniem po lekarzach.. że nie może tak jak inne dzieci...
no ale pomijając rozwój ruchowy to jest z niej straszna gaduła pepla niesamowita, teraz jest na fazie "tu sroczka kaszkę ważyła" i co chwilę pokazuje i trzeba jej gadać..
No to chyba tyle co u nas.
Pozdrawiam dziewczyny!
 
kiniusia oczywiście, że pamiętamy:) Szkoda, że musicie się rehabilitować ale to przecież nic strasznego... my też troszkę ćwiczymy. A z tym rozwojem to to co piszesz to jeszcze nie jest problem przecież. Mój Piotruś też jeszcze nie stoi i zgodnie z zaleceniem rehabilitantów nawet mu tego nie pokazuje - lepiej dla kręgosłupa niech najpierw trochę poraczkuje. Na stanie przy meblach ma czas do roku a na chodzenie do 1,5 roku i to jest wszystko w normach... Moja starsza też późno ze wszystkim szła. Z siedzeniem to wiem, że dziecko posadzone powinno być w stanie tak siedzieć do czasu skończenia 9 miesięcy a z tego co piszesz to małą siedzi ale nie potrafi sama usiąść... a z tym to nie wiem kiedy powinno sobie dziecko poradzić. Piotruś jak i Wiki jakieś 2 tygodnie przed skończeniem 9 miesięcy jeszcze nie potrafili się utrzymać na siedząco ale kilka dni rehabilitacji i super poprawa... Piotruś już ładnie siedzi i nawet siada i już prawie raczkuje (Wiki potrzebowałą na to ciut więcej czasu). Wszystko się wyrówna - zobaczysz a małą nic z tego nie będzie pamiętać:)
 
Hej

Nimitii skóra faktycznie nie za ładnie wyglada. Wiem ze już raz to przechodzilas i musisz byc silna. Synus wspaniały i zapewne doczeka sie na rodzeństwo. Trzymam za to kciuki a tobie życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Kania współczuje ci tych chorób. Są bardzo męczące i cholerstwo nie chce sie odczepić :(

Kinusia pamiętamy :) jestem tego zdania co basieniak. Nie ma sie co martwić a rehabilitacje pomagają wiec Łucja dzielna dziewczyna i daje radę. Co do zębów to ethan pierwszego dostał mając 6mc a kolejne 9mc wiec mieliśmy 3miesiace spokoju ;) i tego wam życzę. Dalszych postępów i będzie super. Pamiętaj ze pózniej nikt nie pyta kiedy dziecko siadali czy zaczęło chodzić wiec głowa do góry!!!

Mikowata 30 minut błogiego stanu :)) ja czasami zatrudniam Laure :))


Laura zadowolona ze wróciła do szkoły
Ethsn spi. Mamy tylko jedna drzemkę 2h wiec korzystam z wolnego czasu. A to kawka a to bb ewentualnie tv :)
Laura odrobiła zadanie i ogląda bajkę Pózniej poćwiczymy matematykę i na dzis koniec cudów :))
Wieczorem walne pranie co by na noc było fajne powietrze i ogarnę podłogi.
 
Bry wieczór.
Jutro Oliwia ma bal karnawałowy w przedszkolu i sama nie wiem czy ją puścić Nadal kaszle, antybiotyk przyjmuje temp nie ma. Gabula daje popalić, zwłaszcza nocami poza tym usłyszałam w końcu albo już "ma-ma", oczywiście w sytuacji kiedy już jest źle...Zapitala z pchaczem z jednego do drugiego pokoju, zaczyna też na kilka sekund się puszczać mebli i robić kroczek-dwa. Zębów nadal sztuk dwie. Wczoraj byłyśmy u neurologa i ortopedy, wszystko dobrze więcej mamy się nie rejestrować, chyba że coś niepokojącego zauważymy. Mnie czeka rezonans głowy (termin marzec).

Mikowata gratuluję przeprowadzki a jednocześnie współczuję problemów z robotnikami. Jakiegoś rasowego pieska macie? Gratulacje dla synka z postępów :-)
Nimitii współczuję problemów z alergią, pobytu w szpitalu i rozstania się z synkiem na ten czas. Gratulacje dla synka z postępów :-)
Zuzkon moje też fajerwerki przespały :-) Za to wcześniej zrobiły jazdę... a co do przebierania to niestety chyba niejedna z Nas musi już kombinować by na kilka minut dziecku utrzymać w pozycji leżącej, zwłaszcza mające w pieluszcze kupę.
Ewciulek Nasze to się chyba dogadały w tym nockach...:-( W dzień też ostatnio jest jazda, wszędzie za mną, wisi na mnie, nic nie można zrobić. 8 zębów już Nikola ma? Wow gratuluję !!!
Truskaffka jak zdrówko dzieciaczków i po wizycie u dr? Oliwia się denerwuje jak Gabula jej wieże z klocków burzy, a ja na okrągło tak się z Gabrysią bawię:-) U Nas wiecznie pobojowisko, dziś w dwóch pokojach można było się o własne nogi potknąć...
Żabka daj znać co dr powiedział na to Twoje tsh a jak babcia?
Anka to pobyt w PL z przebojami no ale trzydniówka za Wami, ząbki nowe są więc i dobre wieści. Co to za zupa, sprzedaj przepis, coś tam do niej dała prócz czosnku? !!! Ethan śpi już tylko raz? Moja czasami aż 3...zależy o której się obudzi a ostatnio wstaje o 6, a tak chwaliłam że mam śpiocha w końcu i co...
Kiniusia witaj :-) jestem zdania tego co dziewczyny, nie ma co przyśpieszać czegokolwiek, Łucja wszystko sama osiągnie, silne i dzielne z Was Kobietki a Nowy Rok niech Wam przyniesie więcej spokoju, mniej stresu i dużo dużo zdrowia :-)
 
kiniusia trzymam kciuki ,żeby łucja szybciorem ruszyła z chodem i wtedy mamusiu nie będziesz się zamartwiała,że nie stoi ,że nie wstaje z leżącego , poprostu córa zaskoczy Cię w inny sposób:)
anka Twoj nawet z jedną drzemką bije na głowe wszystkie dzieciaki na tym forum :) moja już miałą jedną , ale znowu wrócila do 2 :)
kania zdrówka dla dziewczynek :) a co do nocek , to nasze małe księżniczki dosżły do wniosku,że szkoda im czasu na spanie w nocy, trzeba rodzicom przypomnieć o sobie .....moja już jadła tylko raz mleko w nocy , ale teraz między 5 a 6 je 2 butle mleka i śpi do 7 :)

Powiem Wam ,że nie wiem skąd ta moja mała czerpię energię , ale ostatnio ciężko ją uśpić o 21 :szok: ma 2 drzemki po godzince , cały dzień na nogach , trenuje chodzenie przy meblach i mnie zaczepia , aby ją trzymać za rączki i idziemy razem, siedzi króko , napije się i znów w pionie:) zaczęła więcej jeść , zaczęłam jej dawać parówki cielęce, bułeczkę z masłem do tego i dziś dostała pierwszy raz kaszę mannę do deserku, bo sam deser przestał jej wystarczać:) to są dodatki poza mlekiem, kaszką , obiadem itd.....cieszę się ,że ma apetyt , w końcu dużo spala, to i zjeść potrzebuje:) nauczyłą się pić wodę sama, przez butelkę , ładnie chwyta, obczaiła w któym miejscu trzymać i heja :) nie potrzebny jej kubek niekapek:) zaczęła też powtarzać po nas wyrazy i nieżle jej idzie:) sama powtarza podczas rozmowy:) może te kiepskie nocki to faktycznie skok? zauważyłam u niej troszkę postępów:)
 
hejka...

wlaśnie własnoręcznie skasowałam sobie posta...na samym końcu, tuż przed wysłaniem, no żesz w mordę jeża...:wściekła/y:

więc szybko...

Nimitii faktycznie kiepsko to wygląda, mam nadzieję ze lekarze szybko dojdą co to za cholerstwo ... :/
Kiniusia myślę podobnie jak Basieniak i Anka :) głowa do góry, mała sobie super radzi :)
Basieniak brawa dla Piotrusia, zuch chłopak :)
Anka mały ma teraz jedną drzemkę? w sumie co się dziwić jak chłopak śpi do 10ej :-D
Kania brawo dla Gabi :D z Oliwką ciężko wyczuć, szkoda balu... niestety sama musisz się jej przyjrzeć i podjąć decyzję ;)
ja wczoraj przywiozłam od kumpeli pchacz dla Amelki, ale póki co panna zainteresowana tylko zabawkami z przodu :-D
a u lekarza oki :) dzieciakom nic poważnego się nie dzieje :) Mati ma chore gardło o dostał inhalacje, a mała ma kaszel z katarku, osłuchowo czyści..będziemy żyć :)
Ewciulek mała już gada po ludzku za wami? jestem pełna podziwu:-)
Młoda póki co nawija all the time:-Dinoooo trza se tłumaczyć:-D
najbardziej mnie rozwala jak na nas woła- wzywa- wszystkich tak samo ... eeeeejjjj
Ale serio chce wtedy żeby do niej podejść:-D
jak jej źle to woła mamamamama
jak jej dobrze to klepie tatatata

i do tego ma mase swojego dedede baba papa idddee dziiee bleble i takie tam;-)

co do ząbków...jakoś myślałam, że sporo dzieciaków ma już sporo ząbków:-p
ale może to przez to że napatrzyłam się na moją Melę:-D
u nas pierwsze dwa ząbki ok 5 miesiąca wyszły, potem cisza i między 7-8 miesiącem pojawiło się 6 ząbków, teraz w paszczy 8 zęboli ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
truskafffka Nika próbuje po nas powtarzać , czasem jej wyjdzie bardzo podobnie ,a czasem śmiesznie:) ale próby są:) powiem Ci,że u Twojej Melci to super widać te ząbki,na górze ma duże zebulki,moja ma mniejsze ząbki:) co o zabków to są różne opinie,podobno jak za szybko wyjdą są słabsze , ale co tam cieszmy się,że nasze dziewczyny mają czym gryżć :) i uśmiech piękniejszy:)
P.s Na tym zdjęciu Twoja Melka wygląda jakby ponad roczek miała:) super
 
Do góry