reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Hej :)


Nooo... trochę sobie dziś odbiłam z tym spaniem. Byłam tak wykończona, że udało mi się przespać kilka ładnych godzin i dziś czuję się jak nowonarodzona :-D.
Właśnie zjadłam czerwonego grejpfruta (całego..nie mogłam się powstrzymać...:zawstydzona/y:) i zaraz biorę się za obiadek - dziś naleśniki ze szpinakiem i serem feta :-p.
Trytytka, zawsze możesz przedłużyć leżenie do 1,5 godz albo 2 :) Skoro skurcze Cię łapią, to lepiej się polenić ;)
Kociatko z tym ciśnieniem to faktycznie nie za fajnie.. Myślę, że jednak warto się skonsultować z lekarzem.
Roksaa, ja chyba też tak zacznę robić, choć nie ukrywam, że cenię sobie bardzo możliwość po prostu wyjścia z domu, choćby na spacer do autobusu przy okazji.. Fakt, że często kończy się to skurczami:dry:.
Królowa, dobrze wiem jak się czujesz po takiej zarwanej nocy i szczerze współczuję. Dla mnie to jest chyba najbardziej dająca się we znaki ciążowa dolegliwość...
Monisia, mam nadzieję, że laryngolog poradzi coś na Twoje dolegliwości. Zdrowiej!
Deizzi, ale nie przesadzaj Kobieto z tymi pracami porządkowymi!! Lepiej powoli, na raty, a bez ubytku dla zdrowia.
Kaniu, jak tylko dostaniemy fotki z sesji to na pewno się pochwalę :)
Truskafffka, widzę, że Ciebie też nosi :-D. W szkole rodzenia ostatnio usłyszałam o tym jako o jednej z oznak, że "koniec" zbliża się wielkimi krokami :-D.

A ja zakazu "przytulania" nie mam, ale brak też ochoty... :sorry2: I trochę boję się, jak to będzie po porodzie, czy dużo się w tej kwestii zmieni..
 
reklama
Uluś wiesz mi że staram się odpoczywać i leżeć ale mnie cholera bierze.. mam nadzieje że przywykne:)

Kania przygotowałam wszystko (chyba) żeby mniej więcej wiedzieć ile to miejsca zajmie.... jestem przerażona, to tirem do porodu trzeba jechać?? miłego leżakowania:)

Mój m. też się do mnie nie zbliża ale nawet jak mogliśmy to przerażony był :-D, także czekamy grzecznie do końca połogu:(

Basieniak no właśnie dla Bobasa wszystko:) ja też z terminem na drugą połowę:(

Truskaffka ja też poprałam w zeszłym tygodniu bo się stresowałam;) a tak już spokojniejsza jestem:)

Daga powodzenia na wizycie

Deizzi mnie ostatnio na poczcie chcieli puścić ale nie wszyscy:p także siadłam i swoje przeczekałam:)

Makunia ja też nie miałam ochoty jak mogłam, jak za bardzo nie mogę to chęci duże:p

Kilka tygodni wytrzymam się tak oszczędzając ale doceniam już bardzo wszystkie kobity leżące ponad połowę ciąży!!!
ile pampersów (szt) bierzecie do szpitala??? na stronie piszę paczka no ale po co mi 70 szt??? paczka paczce nie równa:p
 
Uluś wiesz mi że staram się odpoczywać i leżeć ale mnie cholera bierze.. mam nadzieje że przywykne:)

Kania przygotowałam wszystko (chyba) żeby mniej więcej wiedzieć ile to miejsca zajmie.... jestem przerażona, to tirem do porodu trzeba jechać?? miłego leżakowania:)

Mój m. też się do mnie nie zbliża ale nawet jak mogliśmy to przerażony był :-D, także czekamy grzecznie do końca połogu:(

Basieniak no właśnie dla Bobasa wszystko:) ja też z terminem na drugą połowę:(

Truskaffka ja też poprałam w zeszłym tygodniu bo się stresowałam;) a tak już spokojniejsza jestem:)

Daga powodzenia na wizycie

Deizzi mnie ostatnio na poczcie chcieli puścić ale nie wszyscy:p także siadłam i swoje przeczekałam:)

Makunia ja też nie miałam ochoty jak mogłam, jak za bardzo nie mogę to chęci duże:p

Kilka tygodni wytrzymam się tak oszczędzając ale doceniam już bardzo wszystkie kobity leżące ponad połowę ciąży!!!
ile pampersów (szt) bierzecie do szpitala??? na stronie piszę paczka no ale po co mi 70 szt??? paczka paczce nie równa:p

U mnie na stronie szpitala pisze "mała" paczka pampersów najmniejszego rozmiaru.
Jutro koleżanka ma do mnie wpaść :) Jakaś rozrywka :)
 
Czesc Mamusie

Przespalam sie, gdy spalo dziecko i czuje sie super... W weekendy nigdy nie ma czasu, bo plan zawsze napiety, a spie w nocy tak samo kiepsko. A teraz jest mama i moge sobie polezec. Ale mi dobrze:biggrin2: Jak sie pobycze, mam nadzieje zakonczyc prawie 3-miesieczny projekt sprzataniowy. Kilka szuflad i teoretycznie moge rodzic;-)


Trytytko, 120/80 to jest super, ja mam teraz ok 155/100. Jeszcze nie tragedia, ale juz za wysokie...

Ewelinka, dobrze, ze Ci przeszly te skurcze:tak:

Monisia, ja tez w sumie nie wiem... Bo cc to tez nie jest przyjemnosc. Ale skoro tak radzi Ci lekarz, pewnie sa ku temu powody. Ja wolalabym naturalnie, ale nie mam niestety wielkiego wyboru. Mam nadzieje, ze laryngolog Ci pomoze na te bakcyle.

Deizzi, faceci maja opor przed seksem w 9 miesiacu... Teraz nie bardzo mozemy przez ta moja infekcje, ale poprzednim razem tez musialam namawiac i zapewniac, ze na pewno dziecku nie zaszkodzi;-) Jeszcze w tym dzikim kraju nikt mnie w kolejce nie przepuscil, natomiast wepchnac, i owszem - wpychaja sie przede mnie. To jest w ogole nie do pomyslenia gdziekolwiek indziej (mieszkalam kilka lat poza tym krajem), ale tu, w Kraju nad Wisla, wydaje sie normalne:baffled:

Chyba jednak nie mam czym sie denerwowac, Kaniu. Poza tym, cisnienie wysokie nawet rano po wstaniu z lozka (140/90), w ciagu dnia rosnie srednio do 155/100. A jak Ty sie czujesz?

Basieniak, wspolczuje lezenia. Lezalam 3,5 miesiaca poprzednio i ciezko bylo. Teraz tylko poleguje i to jest duzo latwiej zniesc niz lezenie plackiem.

Truskaffka, pierz, prasuj, bo juz czas;-) Mnie tez sie ostatnio snilo, ze mam przy sobie synka.

Patula, nie jest latwo, a w ciazy jeszcze te hormony szaleja...

Makunia, jutro widze sie z doktorkiem i powiem mu o tym cisnieniu. Niestety, po porodzie u mnie libido bylo bliskie zeru przez dlugi czas. W ciazy nie narzekalam (choc dlugo byl zakaz), jednak po porodzie to zmeczenie i dzialanie prolaktyny (tak podejrzewam) spowodowaly, ze kompletnie mnie to nie interesowalo. Wiadomo, w pologu jest zakaz i koniec, ale u mnie to trwalo dluzej niz te 4-6 tygodni.
 
Witam :)
Ostatnio podczytuje ale jakoś weny brak na pisanie :/
Dziewczyny czy macie bóle przypominające nadejście okresu? Ostatnio dziwnie się czuję, brzuch na dole ciągnie, mały mniej się rusza- za to czkawka kilka razy dziennie. Za tydz wizyta ciekawe co lekarz powie o wadze Juniora, ostatnio był spory może troszkę przystopował :)

Zastanawiam się kiedy pakować torby ? Termin na 17 marca... chyba na początku miesiąca się za to wezmę. Najpierw trzeba resztę zakupów zrobić :)

Miłego popoludnia!
 
Kociątka no u mnie super ale to też dlatego że startowałam ze 100/70 - trochę śnięta chodziłam bo i mocnej kawy nie piłam.... ale 160 skurczowego to w ciąży bardzo dużo, zapytaj jutro doktorka co z tym zrobić koniecznie:( przydało by się pewnie też ktg czy małego tętno ok??? Koleżance cc zrobili jak się okazało że tętno dziecka 240 wyniosło, ona ciśnienie wysokie ale sama nie wie czy to miało jakiś związek!!
 
Deizzi mnie sie nie zdarzyło by ktoś puścił mnie np w kolejce, bardzo mnie to dziwi że ludzie wolą się obrócić i udawać że nie widzą... Wiem jedno, jak już urodzę i będę widziała kobietę w ciąży odrazu ją puszczam! teraz wiem co to znaczy... Jak czasami ciężko jest zrobić te zakupy a do tego jeszcze stać w tej kolejce.

marcówka wiesz, ja tez odczuwam takie bóle czasami, ale słyszałam że nie jest to nic groźnego. Oczywiście jeśli pojawiają się i znikają i nie są takie mocne. Mnie to przeważnie trzyma średnio jakies 2 godzinki czasami krócej... Ale też nie codziennie.
Ja mam na 13 marca i juz powoli dokładam do torby jak cos mi się przypomni :)

No właśnie ile bierzecie pampersów? dobre pytanie trytytko :)

makuniu też bym zjadła grejpfruta ...:) mniam mniam. Na początku ciąży miałam szał na wszystko o smaku grejpfruta,szczególnie te soki jak najbardziej gorzkie:) piłam non stop!

kociatko
fajnie że masz pomoc mamy :) Ja też moge na moją liczyć, teraz tylko jest chora i leży w łóżku biedna :(

Ale się najadłam ogórkowej... teraz zdycham :D ale wyszła przepysznie kwaskowata !;)
A maluszek kopie jak szalony!:)
 
Odnośnie przytulania z mężulkiem-to najpierw był zakaz,żeby utrymać ciążę a pod koniec ciąży też zakaz zeby nie urodzić za wczesnie. Tak więc tylko w 2 trymestrze trochę poszaleliśmy ale...w sumie są inne sposoby na przyjemność...

Jak spała Gabi to się troszkę zdrzemnęłam-odrobinkę mi lepiej ale czuję że choróbsko trzyma:baffled:

Poza tym dużo lezakuję,sił brak
 
poranek przy kawie z przyjaciółka, bezcenny :)
chyba się zdrzemne bo jakoś sennie, a potem biorę się za album dla małego

co do przytulania to u nas bez większych przerw te 9 mc.. teraz tym bardziej, bo śmiało możemy młodego wywoływać już na świat, ale u mnie dziś libido senne, ku niezadowoleniu męża ;)
 
reklama
deizzy to fajnie ze ciebie ktos przepuscil w kolejce. mi sie tez zdarzylo ale ostatnio na poczcie spytalam czy moge podejsc do okienka bez kolejki to na mnie ludzie zaczeli warczec i nikt z kilku osob mnie nie puscil.wiec wyszlam(to bylo w piatek po wyjsciu ze szpitala) po czym moj tam wpadl i ich ochrzanil:shocked2:a w mpk czasmi mlodzi siedza a ktos starszy ustapi. jak mowie ze nie dziekuje bo mi glupio ze bacia mi ustepuje to nie ma gadania z babcia bo mowi ze autobus nagle zahamuje i moze to byc nie bezpieczne wtedy nie ma wyjscia i siadam.;-)
basiatoja zupka malemu smakowala skoro kopie:-)
marcowka moj tez ma czkawki kilka razy dziennie a czasami w nocy. zdarzyla mu sie na ktg czkawka i to nie raz zreszta:-)ja torbe wczoraj pakowalam. jeszcze moj mnie poproszil zebym synkowi ubranka na wyjcie przygotowala bo on moze mi balagan zrobic w szafie:)
monisia masz racje mozna sobie w inny sposob ulzyc ;-)
betina ja tez drzemke zaliczylam :)teraz pije ciepla herbatke:-)
 
Do góry