reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu rocznego dziecka

reklama
No tak. Tylko my jesteśmy na mleku mm, jada mm z kaszką. A zwykłej manny nie da się zrobić na mm, bo nie można go gotować :(

Ja robię z mm czasem (a dokładniej jestesmy na preparacie mlekozastepczym). Gotujesz owsianke/ manne na wodzie inpotem jak przestygnie dodajesz tyle miarek mleka ile było wody. Np mieszam 210 ml wody z 2-3 łyzkami platkow, gotuje 5 minut, a potem dodaje 7 miarek mleka.
 
Nie wszystkie kaszki mają cukier czytam składy bardzo dokładnie. Kaszki to jedna z niewielu rzeczy którą mój Panicz zjada [emoji33] a słodyczy nie dostaje wcale. Nie używam cukru do gotowania. Z cukrem pije czasem kompot i zje biszkopta. Tak to czasem miód lub syrop klonowy
 
Wiadomo, do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem. Ja cukru nie używam, ale daję małej szczyptę soli do obiadku, bo też mi zależy żeby ładnie zjadła.
 
Wiadomo, do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem. Ja cukru nie używam, ale daję małej szczyptę soli do obiadku, bo też mi zależy żeby ładnie zjadła.
Też używam soli kiedy widzę że mały ma gorszy dzień pod względem jedzenia [emoji4] posolone lepiej mu wchodzi. A ile ma Twoja mała ?
 
Ja od początku nie używam soli, nie dodaje też do niczego cukru. Zna tylko słodki smak owoców, teraz co najwyżej wprowadzę miód np.do jakiś domowych babeczek itp.
 
reklama
Po roczku już na pewno. Chociaż ja mojemu orzechów jeszcze nie miałam okazji dawać ale wcina twarde migdały. Kakao już chyba nawet wcześniej można. Przyznam szczerze że mimo że mój syn był alergikiem to ja na te schematy nie patrzyłam. Jak skończył 6 miesięcy to dostawał do spróbowania wszystko na co miał ochotę ( nie mówię o słodyczach i fastfoodach i tego co mu szkodziło ). Także spokojnie możesz dać już małej orzechy czy kako:)
 
Do góry