reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

LENATI super ze z cora ok! ;)
MAGDA ja 96 i zerowka nieobowiazkowa. Moze jakos na ten czas wycofali potem znowu dali :p
 
reklama
Magda-u mnie nie bylo obowiazku , moj brat jest twój rocznik i nie chodził ale zaraz dokładnie sprawdzę kiedy wszedł ten obowiązek.
Lenati-gratuluje!
Edit.
Poszperalam w internecie i obowiązek zerówki wszedł od wrzesnia 2004r wiec jako pierwszy rocznik '98 ale juz we wrześniu 2003 6 latki mialy iść obowiazkowo do zerowki ale nie wszędzie poszły.

M
 
Ostatnia edycja:
Paulina jedno mysle drugie pisze :) no ale jeśli internet mówi prawde to obowiązek zerówki jako pierwszy miał rocznik 97 i 98 (z tego co czytałam w 2003 nie wszystkie szkoky mialy miejsce na stworzenie zerówek)
 
HAPPY ja np chodzilam do oddzialu zerowki w przedszkolu :) no ale tylko 4msc, po swietach Bozego Narodzenia juz nie poszlam.
 
mi sie tez wydaje ze zerówka byla zawsze obowiazkowa, przynajmniej w moim roczniku'93 i w mojej miejscowosci
 
Hej. Ja tylko na chwilę o sześciolatkach w szkole. Niektórzy co prawda wydziwiają, nie wiadomo po co załatwiają te zaświadczenia jeśli widać ze dziecko sobie radzi i to świetnie. Żałuję że Justyny nie puściła rok wczesniej, bo S i teściowa moja się uzalali nad nią. A jak był w tym roku z Markiem problem to inne podejście juz mieli. Marek dostał odroczenie ale nie dlatego że nie chciałam zabierać mu dziecinstwa, ale dlatego że widziałam ze nie był gotoqe, dwie godziny pani psycholog i pedagog z nim rozmawiała i sama stwierdziła że życzy wiecie to jeszcze za wcześnie. Fakt jest coś takiego ze mógłby najwyżej zostać rok w pierwszej klasie ale nie wiem czy uczenie się z Justyna w jednej klasie i moment kiedy ona przechodzi dalej a on zostaje czy wyszło by to dla niego dobrze. Rodzic nie powinien kierować się swoimi przekonaniami i widzi mi się lecz tym co widzi u dziecka, jakie robił postepy, jak współdziała z innymi uczniami
 
reklama
Dziewczyny może to bylo tak jak teraz z pierwszakami ze co chwile zdanie zmieniali bo ja ani brat nie chidzilismy a rocznik 91 i 92.
Ewi -ja rozumiem twoje podejście ale e takich przypadkach jak twój syn dzieci często w ciągu roku szkolnego doganiaja a nawet wyprzedzaja inne dzieci
 
Do góry