reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mokry kaszel - zakaz podawania syr. wyksztuśnego

ok zakładam nowy temat, zapraszam Wszystkich.
Co do smalcu to zaskoczyłaś mnie, myślałam że to tłusty, żółty smar i brzydko pachnie:-DAle czy moje dzieci dadzą się wysmarowac, pomyslę. A tymczasem spotkamy się na nowym temacie;-) narki
 
reklama
no też byłam zaskoczona, a synkowi powiedziałam że to krem do smarowania na chorobę ;-) do tej pory smarowałam go pulmexem więc pozwoli chętnie :-) smalec gęsi jest płynny, biały, ma delikatny zapach i dobrze się wchłania (ja nawet rąk nie myłam tylko wtarłam w dłonie jak krem, miałam potem gładkie jak po kremie do rąk ;-)), rano nie było po nim śladu ani na piżamce ani na skórze ;-)

P.S. daj link do nowego wątku ;-)
 
Jak moje dzieci chorują i mają mokry kaszel to zawsze podaję im bronchosol, pomaga nam niemal od pierwszej dawki. Jest dobry w smaku i dzieciaki nie protestują przed połknięciem.
 
ja przy mokrym kaszlu zawsze najpierw idę do lekarza żeby osłucha czy wydzielina przypadkiem nie zalega w oskrzelach, a potem jeśli trzeba to dopiero syrop bo w większości przypadków syrop nie jest potrzebny więc po co paść malucha dodatkową porcją chemii
 
Alex zanim podasz Bronchosol możesz spróbować podziałać z inhalacjami. Zawsze to dobra alternatywa. :)
 
w naszym przypadku inhalacje czy nebulizacje nie wchodzą w grę.
a jakie są zalecenia do stosowania bronchosolu?
 
w naszym przypadku inhalacje czy nebulizacje nie wchodzą w grę. a jakie są zalecenia do stosowania bronchosolu?
Najsensowniej jest myślę zacytować informacje z ulotki: "Jest stosowany tradycyjnie jako środek wykrztuśny i pobudzający wydzielanie płynnego śluzu w oskrzelach. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych."
 
Alex zanim podasz Bronchosol możesz spróbować podziałać z inhalacjami. Zawsze to dobra alternatywa. :)

Robię :D Mam inhalator i zawsze się nim wspomagam.


Kasia ja się już nauczyłam odróżniać, słyszę kiedy kaszel jest taki do leczenia przez lekarza a kiedy jest stadium w który sam syrop pomoże. Z reguły się nie mylę. Ale wiadomo działam od razu a nie jak choroba się rozwinie.
A dodam też że ten syrop w składzie ma same naturalne składniki więc nie obawiam się chemii.
 
reklama
Kasia ja się już nauczyłam odróżniać, słyszę kiedy kaszel jest taki do leczenia przez lekarza a kiedy jest stadium w który sam syrop pomoże. Z reguły się nie mylę. Ale wiadomo działam od razu a nie jak choroba się rozwinie.
A dodam też że ten syrop w składzie ma same naturalne składniki więc nie obawiam się chemii.

no zwykle my mamy po kilkunastu chorobach już mniej więcej wiemy co i jak, ale myślę że sama nie dasz rady "osłuchać" dziecka, tutaj potrzebny jest ktoś kto się zna i osłucha płuca dziecka bo w kaszlu nie zawsze wszystko słychać, mój syn miał zapalenie oskrzeli a kaszel wyglądał na wręcz suchy i niczym się nie wyróżniał, ja czasem i owszem sama podaję syropy które już syn dostawał od lekarza, ale nie dłużej niż 3 dni i zwykle chodzi o suchy kaszel

co do tych naturalnych składników to nie znam takiego syropu który byłby w 100% naturalny :-( zawsze jest benzoesan sodu albo coś innego
 
Do góry