reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Future no teraz to masz malego brzdaca drugi w drodze ze nie dziwne ze brak czasu na cos wiecej :tak:
maks_olo kurcze moze poszukaj gdzies pomocy? w MOPSie niech gdzie spokieruja czy cos...;/ mze im wczesniej sie cos zdiagnozuje to bedzie lepiej, bo pedagog tak jak logopeda to moje starszaki w zerówce maja i beda miec z tego co wiem ;/ a Wy to macie przedszkole.
Maks za rok juz za darmo bedzie do przedszkola/zerówki chodzil tak mnie sie wydaje. od kiedy wchodzi obowiazkowa zerówka w wieku 5 lat?
 
reklama
Witajcie mamusie ;)
Na początku chciałabym złożyć urodzinowe życzenia dla Filipka z okazji trzecich urodzinek i dla Maksia z okazji czwartych urodzinek:-)
Wszystkiego najlepszego , spełnienia marzeń , dużo zdrówka , uśmiechu na buziach i samych cieplutkich, słonecznych dni:-):-):-)
Maks olo wredne baby są w tym przedszkolu , jak może przedszkolanka kazać bić dziecko . W głowie się nie mieści.........
Jeżeli chodzi o zaburzenia między innymi dlatego wybieram się z Mateuszem do neurologa . Zauważyłam ,że u nas jest inny problem , Mateusz nie jest agresywny w stosunku do Kamili czy innych dzieci,ale jest strasznie nerwowy , nie mam pojęcia dlaczego , dlatego właśnie postanowiłam poradzić się specjalisty.
FutureMummy super ,że z maleństwem wszystko ok :-)
Jeszcze troszkę i już będziesz na półmetku, czas bardzo szybko leci , nie wiem jak tobie , ale mi w drugiej ciąży leciał błyskawicznie , stanowczo za szybko:tak:
Liza , Nickie normalnie zaraziłyście mnie chęcią do przeczytania tej sagi :tak:
Mimo ,że w chwili obecnej nie mam okularów do czytania to wypożyczę te książki i po trochę postaram się je ogarnąć:tak:
 
maks_olo-ktoś Ci zasugerował tą pod wrażliwość?Ja bym nA Waszym miejscu udała sie do poradni pedagogiczno-psychologicznej.My bylismy z Kuba jakis czas temu.Zajecia polegaly na zabawie z panią pedagog i psycholog dziecięca.Spróbowac zawsze mozna nie?Widze,ze w Brodnicy tez jest :http://www.szkolnictwo.pl/kuratoria,Brodnica,H03884,Poradnia+Psychologiczno-Pedagogiczna
Okulary zdecydowanie za duze to Twojej szczuplej buzi.Poszukaj czegos mniejszego;)Kształt jest fajny tylko za duze po prostu moim zdaniem.
na-tuska-a bylas za butami z smyku?ja wczoraj bylam i zawriowałam.Wszystkie mi sie podobaly.Kupiłam mu takie jakich szukalam nareszcie!
 
W końcu zasnęli to mogę napisac cos wiecej.Rano zaliczylismy spacer(wieje jak cholera!),ale biegiem musialam z niego wracać,bo zadzwonił kurier,ze stoi z rowerkeim pod klatką.Takiego speeda dostalam,ze cała spocona dobiegłam:tak:Dziewczyny rowerek jest cudny.Kurde jest sliczny-wiem,ze to nie o to w nim chodzi,ale nie moge sie na niego napatrzec.Niestety musi poczekac do czw aż R go skręci.Dzis rano wyjechal w delegacje,wraca jutro w nocy,wiec znowu jestem sama:-(
Wczoraj caly dzień spedzilam z chłopcami w miescie.Pojechalismy autobusem do centrum (pierwszy raz sie wbilam z wozkiem podwojnym w autobus!!!!:) )i lazilismy po CH.Stwierdzam,ze moje dzieci są do tego swtorzone!;-)Wikuś zasnał jak tylko wjechalam do CH a Kuba siedzial jak zaczarowany.Pozniej skoczylismy do mamy na obiad i R nas po pracy odebral.Lubie takie dni:biggrin2::tak:
rusałka-moze to tylko bunt dwulatka?
Liza-ale piekna rodzinka na tej fotce ostatniej!A Hania przeslodka.Pewnie juz nie pamietasz chwil gdy byla taka mala co?:)
na-tuska-a Ty kiece masz na weselicho?ale Ci zazdroszcze.juz pare lat nie bylam na weselu.wszyscy juz pochajtani (czesc nawet rozwiedziona;-)).
Futurre-super,ze wszystko ok!A do jakiego hobby chcesz wrocic?pochwal sie troszku;)

Chyba od godziny juz skrobie tego posta,bo maly co chwile sie przebudza i marudzi.teraz spi mi na reku:eek:Czwórka mu wychodzi i znowu sa jazdy.A tak juz ładnie spał-niepotrzebnie sie pochwalilam;-)Ciekawie mi sie zapowiada ta noc:shocked2:

NO I OCZYWISCIE NAJLEPSZE ZYCZENIA DLA NASZYCH PRZYSTOJNAKÓW Z OKAZJI URODZIN!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Hej! Ładny dzień się zapowiada :) Chyba ruszę z CV w miasto....
Oluś miał wczoraj USG brzuszka i wszystko ok :)

Wkurzyłam się wczoraj po przedszkolu Olka.... Oczywiście kiedy go odebrałam zaraz Pani przedszkolanka zaczęła się skarżyć, że gryzie, ze bije, że szczypie... że ugryzł dziś dziewczynkę z czterolatków bardzo mocno.... że ona nie chce, aby Rodzice się skarżyli...

A ja lubię dyskutować, co się komuś podoba, a co nie ;) dlatego robić te okulary ze zdjęcia czy nie?!?! :)
powodzenia z CV!
cóż za pedagogiczne podejście, normalnie ręce opadaję :-/ teraz bym sie bałam czy same przypadkiem nie biją....
jeśli masz jakieś podejrzenia to lepiej sprawdzić skonsultować
nie podobasz mi się w nich, lubię grube oprawki ale te nie są dla Ciebie

heloł./ o 10.25 odbylam macaną wizytę u lekarza. dzidzius bije, znaczy serducho, brzuch ma bolec haha. tzn moze boleć bo są zrosty po cc i moze inaczej bolec niz w pierwszej ciązy. generalnie szyjka dluga i twarda. wiec nie mam się denerwowac. a namacał się lekarz namacał....
super że wszystko ąłdnie z dzidziusiem :D

Magda moje też czasami lubią chodzić po CH. dzisiaj byłyśmy, oglądam sobie sweterek a Mimi łapie mnie za ramię i z poważną miną mówi "mamuś nie! inny!" :eek:


Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla chłopaków!!!!!
 
Ale wieje!!!! Masakra!!!! Chyba znowu się przeziębiłam - gardło kila, katar leci.... :/

CV złożone, a jutro mam rozmowę, jako doradca klienta... 3mać kciuki!!!! ;)

Dziś jak odbierałam Olka, to była inna Pani, taka bardziej normalna i wyrozumiała.... Mówiła, ze dziś nie było najgorzej itd - podniosła mnie na duchu ;)
maks_olo kurcze moze poszukaj gdzies pomocy? w MOPSie niech gdzie spokieruja czy cos...;/
od kiedy wchodzi obowiazkowa zerówka w wieku 5 lat?
Tak właśnie coś wyczytałam, ze Maks za rok do zerówki - masakra!!!!! już????!!!!
Wiesz co, ja się nie spotkałam z tym, aby MOPS udzielał takich porad, tak samo tych szkoleń.... w każdym razie u nas nic takiego nie ma.
maks_olo-ktoś Ci zasugerował tą pod wrażliwość?Ja bym nA Waszym miejscu udała sie do poradni pedagogiczno-psychologicznej.
O podwrażliwości wyczytałam w necie... Dziś udałam się do takiej psychol.-pedag. poradni i umówiłam nas na wizytę 18 maja.....
Stwierdzam,ze moje dzieci są do tego swtorzone!;-)Wikuś zasnał jak tylko wjechalam do CH a Kuba siedzial jak zaczarowany.
Cieszę się, ze rowerek śliczny - ja sama naszego skręcałam ;)
Hehehe fajnie, bo ja jak wjeżdżałam do CH, to zaraz szału dostawali ;)
cóż za pedagogiczne podejście, normalnie ręce opadaję :-/ teraz bym sie bałam czy same przypadkiem nie biją....
otóż to.... na szczęście inne Panie nie dają takich rad, więc mam nadzieję, ze krzywda mu się tam nie dzieje....

Co do oprawek - Mąż mi je wybrał. Ja mówię "nie. za wyraźne dla mnie. za duże.", no ale wytłumacz dyplomowanemu optykowi, który okulary wybiera po to, aby się wyróżniać ;) tym bardziej, ze to któraś moja para i muszą być inne....
 
witajcie multimamusie :-)

spóźnione życzonka dla Maksia i Filipka!! :-)

naoglądałam się Waszych fotek z chrztu i dotarło do mnie, że niedługo samą mnie to znów czeka! Ale chyba poczekamy do Świat Bożego Narodzenia (Natalka była chrzczona w Wielkanoc), no i doszłam do wniosku, że ubiorę Wikiego w to samo co Natalkę :szok::-D
003.jpg

dostała tego wełniaka od prababci i była w nim tylko raz a ubranko jest super i rośnie z dzieckiem ;-)


Maks_olo - też mam kłopot u Natalki z tym gryzieniem, choc ona jest jeszcze malutka i może to po prostu wynika z ciekawości, w każdym razie kiedyś jedna z forumowych koleżanem poradziła mi, żebym przestała na to zwracać uwagę, bo może ona traktuje moją reakcję jak zachetę no i troszkę faktycznie zadziałało (choć zęby musiałam czasem zaciskać..). No ale Twój synek trochę straszy, dobrze, że zapisałaś się do specjalisty, na pewno Cię pokieruje i uspokoi, bo myslę, że to nie będzie dla niego nic nowego ;-) A co to rad pani przedszkolanki to nawet nie skomentuję... Powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej!!

co do sagi Zmierzch - też oglądałam trzypak na raz tak mnie wciągnął (choć jednocześnie mnie trochę bawi), teraz wciągnęłam się w serial "Walka o tron", pierwszy sezon już "połknęłam" teraz muszę czekać aż udostępnią kolejne odcinki drugiego i strasznie się przy tym niecierpliwię! :-)

Ja dziś trochę niewyspana... Natka obudziła się o 5 rano, wzięłam ją do nas do łózka ale kokosiła się przez 2 godziny tak, że nie zmróżyłam oka, w pewnym momencie nawet ułożyła się w poprzek na mojej głowie i tak usnęła :szok::-D Za to wczoraj mnie rozwaliła, posadziłam ją na konika bujanego i zaczęłam bujać, puściła się, więc jej mówię - ale trzymaj się konika... za głowę... a ona w tym momencie złapała się obiema rączkami za swoją głowę i dalej jechała trzymając się "za głowę" :-D

miłego dnia mamusie! :-)
 
Hej!
No i znowu wieki mnie nie było ;-)

Wszystkiego najlepszego dla Uroczych Jubilatów!
Filipku i Maksiu niech Wam dni upływają na tym, co Małe Tygryski lubią najbardziej :-)

Maks_Olo,
zgroza, że w przedszkolu pracują ludzie bez powołania i kompletnie niepedagogiczne podejście prezentują. Osoba wykształcona w zakresie opieki nad małym dzieckiem chyba powinna umieć zapanować nad całą grupą Brzdąców, które nie zawsze są grzeczne jak aniołki - i dobrze zresztą ;-), bo wychowanie to wyzwanie! Kto, jak nie wykształcony pedagog powinien wiedzieć jak każdemu dziecku pomóc? No brak słów zwyczajnie!
ja, podobnie jak Dziewczyny myślę, że ładniejsze by były mniejsze oprawki do Twojej drobnej Buzi, ale nie śmiem z Dyplomowanym Optykiem dyskutować :-)
Powodzenia na rozmowie! Daj znać jak poszło.
Muszę powiedzieć, że Twoje poszukiwania pracy napawają mnie optymizmem. Z tego, co zdążyłam doczytać, wnioskuję, że biegasz z rozmowy na rozmowę, a to znaczy, że jest w czym wybierać i że trafi Ci się jakaś dobra oferta.

Widzę, że na tapecie temat bucikowy. My się też przymierzamy do zakupu jakiegoś wiosennego obuwia. A powiedzcie Dziewczyny do kiedy muszą być buty takie za kostkę, żeby dziecku się stópki rozwijały jak trzeba i sobie krzywdy nie zrobiło? Jak już się nauczyło chodzić, to już ta wysokość chyba nie jest konieczna? Tak się zastanawiam, no bo w Bartku to większość obuwia w naszym rozmiarze jest za kostkę. Kupiłabym te Bartki, ale nie wiem, czy jest sens, bo strasznie drogie, a tylko na chwilę przecież. W innych sklepach z kolei praktycznie same półbuciki typowe, czyli nie za kostkę. No i mam dylemat ;-)
Katjusza,
mnie też Twoja Natalka rozwaliła, uśmiałam się, czytając Twój post.
A drugi sezon "Walki o tron" chyba możesz już w necie oglądać na HBOgo :-)

Co do "Zmierzchu"; książek nie czytałam. Widziałam pierwszy film i nawet mi się podobał. Drugi natomiast już mnie rozczarował i na tym zakończyła się moja fascynacja Bellą i Edwardem ;-)

FutureMummy,
super, że wszystko dobrze!
Dopiero ja z brzusiem drugim chodziłam...
Ech, jak ten czas leci...
A to prawda, co piszesz, że największym hobby stają się dzieci, kiedy zostajemy mamami :-)

Magda,
moje Chłopaki się nie nadają do CH, zwłaszcza Młodszy. Wolą tradycyjne spacery na świeżym powietrzu, więc po sklepach nie mam szans z nimi chodzić, ale to chyba nawet lepiej, bo czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal i jestem w stanie oszczędzić trochę grosza na nadchodzące szybko ciężkie miesiące życia z jednej pensji ;-) Ale postanowione już! Nie chcę tracić tych pięknych chwil z życia Chłopców na siedzenie w biurze, tylko po to, by żyło się troszkę łatwiej. To nie jest warte tak wysokiej ceny, jaką byłby dla mnie powrót do pracy zaraz po macierzyńskim, już raz ten błąd popełniłam i więcej nie zamierzam. No ale zdaje się, powtarzam się :-) Podsumowując, czasem chciałabym iść do sklepu z moimi Maluchami, bo byłoby mi tak wygodnie, ale ostatecznie cieszę się, że za tym nie przepadają, bo łudzę się, że obędzie się bez naciągania mamusi na to, co się akurat wzięło z półki bez zastanowienia. Chociaż, może by wcale tego nie robili? Kto wie?

Dziewczyny!
Fajne te Wasze Dzieci i jakie ładne macie zdjęcia!

Pozdrawiamy Wszystkich!

Uciekam do moich Urwisków, bo się domagają uwagi :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry