reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na wszystko uczulenie!!!!!!!

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
witajcie,moja córeczka zaczęła właśnie 6miesiąć,pediatra kazał na za około 2 tyg wprowadzić gluten ekspozycyjnie tzn 2-3g na dobę,ale problem mam z tym,że na wszystko co daje córeczce to reaguje alergicznie,marchewka gotowana,marchewka ze słoiczka,kleik kukurydziany,nawet kaszka SINLAC,najprostsze jedzonko ze słoików szpinak z ziemniakami,dynia z ziemniakiem,jabłuszka....no i pije bebilon pepti bo podobno skazę białkową ma,także poradźcie mi co jej mam podawać,bo wydaje mi się ,że może ona mieć brak witamin ,skoro tylko mleko pije aha no i kleik kukurydziany je,
czy są tutaj mamy co ich dziecko ma też alergie na MEGA wszystko?jak przejdzie jej wysypka to od poniedziałku wprowadzić chcę gluten,podaje się go codziennie do posiłku tak?ciekawe czy się przyjmnie?napiszcie Wasze doświadczenia
 
reklama
marchew wbrew pozorom moze byc dosc silnym alergenem...raczej ja odstaw.
Jesli jest silnym alergikiem to NIE WPROWADZAJ glutenu! Poczekaj do 10 miesiaca.(!!!) i zachowuj duze odstepy we wprowadzaniu nowosci...mozliwe ze dziecko jest uczulone np na marchew a Ty wprowadzsz inne nowosci i wydaje Ci sie ze uczulone jest na te nowe produkty a to wciaz marchewka daje o sobie znac...
Wszystko wprowadzaj bardzo powoli bo pozniej sama nie bedziesz wiedziala na co jest uczulone (!) a dziecko bedzie coraz wieksze i samo mleko mu nie wystarczy.
Ja bym odstawila wszystko poczekala do ustapienia objawów alergii i zaczela od sinlaku np tydzien a potem np ziemniaczek, jablko etc zadnego glutenu, marchewki etc
 
ale najgorsze jest to że po tym Sinlacu też miała wysypkę,dziwne to jest bo zawsze tylko na buzi,a na ciele jest wszystko ok,po marchewce miała dość zaognione policzki,no i zdarza sie kupka ze śluzem
 
U nas też nie za wesoło z rozszerzeniem diety. Wprowadzamy (a właściwie próbujemy wprowadzać) nowy produkt co 5-7 dni i za każdym razem ta sama historia- pogorszenie AZS i świąd ;( Jedyne co Mały toleruje dobrze to Sinlac i kleiki, ale długo na tym nie pociągnie;((. Jabłko, marchew, ziemniak po wszystkim co do tej pory próbowaliśmy go wysypało i obojętnie czy były to słoiczki czy domowe jedzonko.
 
kurcze współczuje bardzo, sama walczę z alergia i AZS mojej Zosieńki... ja zaczęłam po skończeniu 6 miesiecy od dynii, potem ziemniak, jabłko, marchew i tak powolutku.... kleik kukurydziany, potem dopiero sinlac. gluten po 10 miesiącu.
wprowadzałam nowy produkt tylko gdy skóa była czysta i w odstepach około tygodniowych...
skóa znacznie się poprawiła, gdy udalo sie znaleźć dostęp do świeżych warzyw i jabłuszek oraz pewnego bezpiecznego mięska.
Życzę wytrwałości i powodzenia. Trzymam kciuki za wasze maleństwa, zeby jak najszybciej sie poprawiło.
 
hej, moje dziecko też mialo na wszystko alergię, do 9m-ca była tylko na nutramigenie i sinlaku. teraz ma 12 m-cy i conieco je. Jest nam barddzo ciężko patrzec jak boli ja brzuszek. Glutenu nie podawaj. A szpinak jest alergizujący. A dajesz krolika, nutrie, można gołębia, potem dziczyznę. Ryż, kaszę jaglaną, brokuły, kalafior, fasolka szparagowa, dynia, ziemniak. Moja może to jeśc, a gastroenterolog stwierdzila silna postać alergii, więc może sprobuj coś z tego :)
 
reklama
Jestem mamą alergika i mam dla Ciebie taka rade, abyś gotowała sama, kup w ekologicznym sklepie warzywa/owoce, albo od znajomego rolnika, który nie daje az tyle chemii do warzyw/owoców. Unikaj marchwi bo ona w brew pozorom moze bardzo uczulać. Wprowadzaj nowości jednoskladnikowo co 7 dni, czyli: ziemniak , później dynie itd.
 
Do góry