reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy =)

KARTOFELN SALAT DLA PANNACOTY (I NIE TYLKO)


[h=4]Składniki[/h]
[h=4]Sposób przygotowania[/h]Sałatka ziemniaczana zwana również kartoffelsalat, idealnie pasuje do dań z grilla. Na początku ziemniaki gotujemy w mundurkach i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie kroimy je w "połówki".
Cebulkę kroimy w plastry, dodajemy do niej cukier i ocet, a następnie ją ugniatamy aby zrobiła się miękka i słodka. Szczypior drobno kroimy dokładamy do cebulki.
Całość mieszamy i dodajemy do ziemniaków wraz z pokrojonym koperkiem, majonezem (domowej roboty), musztardą, solą i pieprzem.
Po raz kolejny mieszamy aż wszystkie składniki się połączą. Jest to sycąca sałatka bawarska, w każdym landzie przygotowywana w inny sposób, najczęściej serwowana z pieczonym i grillowanym mięsiwem czy sznyclem.


 
reklama
moje krokiety z mięskiem :)

naleśniki
zwyczajne naleśniki- u mnie przeważnie 2-3 jajka- mleko (na oko) mąka (na oko) + woda mineralna gazowana oraz trochę oleju - efekt ma być taki żeby ciasto naleśnikowe było nie za geste nie za rzadkie :)

farsz
nogi od kuraka (ok 4 szt) -gotuje w lekko osolonej wodzie
pieczarki kroje w droba osteczke z cebulka i podduszam na patalence (lubie jak jest dużo pieczarek)

ugotowane nogi oddzielam od kosci razem ze skora(wiem ze to może brzmi "tłusto" ale samo miesko kuraka jest za suche do farszu) i miele w robocie kuchennym jak już zmiele wrzucam pieczarki z cebulka i przyprawiam sola pieprzem ew. czewrwona paparyka ostra

nakładam farsz na usmażone naleśniki i zawijam jak na krokiety czyli skaldam brzegi i zwijam w "rurke" potem w jajo robełtane i bułeczkę tarta i siup na patelnie :)

ps. robi się szybko i sa naprawdę fajne:)
 
Po obiadku od die proponuję pyszny deser.
Zdjęcie0279.jpg
Deser brzoskwiniowy
Składniki:

- 50 dag brzoskwiń (ja używam z puszki bo jest szybciej)
- 20 dag twarogu (1 kostka)
- 2 łyżki zmielonego maku
- 200 ml śmietany kremówki
- 1 torebka galaretki brzoskwiniowej
- 1 kieliszek likieru amaretto (ewentualnie inny alkohol lub zupełnie bez)
- 2-3 łyżeczki cukru pudru

Przygotowanie:

- Brzoskwinie sparz i zdejmij z nich skórkę/ wyciągnij z puszki. Jedną pokrój w drobną kostkę, pozostałe zmiksuj.
- Galaretkę rozpuść w szklance gorącej wody i przestudź. Wymieszaj ze zmiksowanymi brzoskwiniami i brzoskwinią pokrojoną w kostkę. Ja dodaję troszeczkę żelatyny bo galaretka może źle stężeć.
- Śmietanę ubij na sztywno, powoli wsypując cukier puder. Przełóż do twarogu i przemieszaj. Dodaj mak i likier amaretto i jeszcze raz wymieszaj.
- Do pucharków wlej połowę musu owocowego, odstawiam na 10 min. do lodówki, żeby stężało
- Później nakładam warstwę kremu i przykryj pozostałym musem.
- Schładzaj w lodówce co najmniej 30 minut.
Dzisiaj przystroiłam zmieloną czekoladą i paseczkami arbuza.:-) PYSZOTKA
 

Załączniki

  • Zdjęcie0279.jpg
    Zdjęcie0279.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 212
Ostatnia edycja:
Nie, widelcem gniotę. Później przy wymieszaniu z kremówką fajna masa się z tego robi.
Oczywiście zawsze możesz zmielić jeśli masz ochotę.
 
sałatka na grilla - wymyślona przeze mnie kiedyś tam

- miks sałat- albo jedziesz z worka z gotowcem miksowym albo kupujesz osobno kilka rodzajów salat (np.roszpunka, ruccola, sałata zwyczajna, sałata strzepiona- np. w bordowym kolorze żeby było ładnie, sałata rzymska, lodowa itp.)
-2-4 duże soczyste granaty
-ser feta
- łosos wędzony (taki zwykły jak na kanapki w takich cienkich płatkach)
- sol, pieprz, czarnuszka (niekoniecznie), sok z cytryny,troszke kremu chrzanowego

miks sałat- jeb do miski - granaty obrac i wrzucić do miski te kuleczki (ale uwaga na te błonki biale bo sa gorzkie i psuja smak) - łososia porwać ręcyma na strzeby skropić cytryna i "zmieszać" z mala iloscia kremu chrzanowego, skroic fete na mele kosteczki- reszte przyprawić do smaku :)

zrobiłam ja kiedyś raz - przez zupleny przypadek bo akurat to miałam w domu a szliśmy na impreze - a Niemcach taki zwyczaj ze się cos zawsze przynosi do zżarcia ze sobą- od tej pory musze robic te sałatke zawsze jak gdzies idziemy- niemal mitem obrosla...czysty przypadek ale naprawdę jest świetna:) wiec polecam:)
 
reklama
Do góry