reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy =)

Przepis szalenie prosty i szybki do przygotowania

Makaron razowy ze szpinakiem i kurczakiem (około 4-6 porcji):

Makaron razowy 250 g (kokardki, rurki lub świderki) ugotować aldente. Szpinak 200-250 g (np. mrożony Hortex) udusić z dodatkiem soli, gałki muszkatołowej, świeżego zgniecionego czosnku (ilość według uznania, ja do takiej ilości dałam prawie całą główkę, ale ja uwielbiam czosnek) i pieprzu. Kiedy woda całkowicie odparuje dodać 150g serka homo i wymieszać. Około 500 g piersi z kurczaka pokroić w kosteczkę i podsmażyć na oliwie z oliwek. Do szpinaku dodać makaron i kurczaka. Wymieszać i gotowe.
 
reklama
Żeby nie było, że nie korzystamy z tych przepisów, więc na dowód chwalę się, że właśnie się upiekły bułeczki z przepisu Kamci. :D W domu pachnie jak w piekarni. Nie miałam jagód, ale dałam wiśnie i morele. Też wyszło super. Piotrusiowi chyba zasmakowały, bo piruety zaczął wyczyniać. :) Razem wyszło 18 sztuk mniejszych i większych. Częstujcie się. :-)


IMG_7162-001.jpg
 

Załączniki

  • IMG_7162-001.jpg
    IMG_7162-001.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 192
Przepis na biszkopt

Składniki (po myślniku macie podaną podwójną porcje- ja zawsze piekę z podwójnej bow tedy wychodzi ładny duży tort)

4 jajka - 6
1 szklanka cukru - 1 1/2
1 szklanka mąki ziemniaczanej - 1 1/2
1 mały proszek do pieczenia
2 łyżki alkoholu do skropienia po upieczeniu biszkopta.

Wykonanie:
Jajka, cukier ubić na sztywno ( ubijać ok 20 min aż masa zrobi się prawie biała - ubijamy mikserem nei trzeba nad parą). Gdy masa jest sztywna dodajemy mąkę ziemniaczaną z proszkiem do pieczenia (przesiać przez sito żeby nie było grudek). Wszystko dokładnie mieszamy.
Pieczemy 30min w temp piekarnik z termoobiegiem 180st, piekarnik bez termoobiegu 185st.
Posiadaczki piekarników bez termoobiegu: jeśli biszkopt zazwyczaj wychodzi wam suchy możecie nalać do starej blachy wode i położyc na sam spód piekarnika.
Po wyjęciu uderzam biszkoptem o podłogę żeby nie opadł. Dosłownie zrzucam go w plaszce z małej wysokości:)

Smacznego!!
 
Ostatnia edycja:
Racuchy z jabłkami szybko i prosto
Składniki na ciasto :
1,5 szkl. mąki
1 szkl. mleka
1 łyż oleju
2 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia i cynamonu
szczypta soli
cukier waniliowy
jabłek wg uznania
Składniki dokładnie wymieszac w misce . Ciasto powinno miec konsystencję gęstej śmietany.
Jabłka zetrzec na grubych oczkach. Dodac do ciasta. Smażyć posypać cukrem pudrem i zajadać.​
 
PARZAKI:
1 kg maki
2 jajka
10 dag drozdzy
2 lyzki cukru
4 lyzki oleju
2 szkl. mleka​
z drozdzy, mleka, malej ilosci cukru i odroniny maki przygotowac zaczyn. poczekac, az troche urosnie. z maki, reszty cukru, 2 jajek i zaczynu zagniesc ciasto, dodac olej i wyrobic( ciasto ma byc geste). odstawic do wyrosniecia. na duzy plaski garnek napelniony woda zalozyc gaze lub koszyk do gotowania na parze. gdy ciasto wyrosnie na stolnice klasc lyzka porcje ciasta i formowac z nich kulki na ksztalt paczkow. na gotujaca sie wode, te kulki klasc i gotowac na parze pod przykryciem ( ja uzywam do tego celu duzej blaszanej michy:-)) sprawdzaj gotowosc do wyjecia za pomoca patyczka, jak sie nic do niego nie klei to znaczy, ze gotowe. podawac z czym sie lubi:-) ja najbardziej lubie z serkiem waniliowym zmieszanym ze smietana kremowka:-) niestety zdjęc nie wkleje, bo parzaki zniknely zanim zdazylam telefon wziasc do reki:-)
 
Ostatnia edycja:

Załączniki

  • 2013.06.28 116.jpg
    2013.06.28 116.jpg
    36,8 KB · Wyświetleń: 177
  • 2013.06.28 108.jpg
    2013.06.28 108.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 186
  • 2013.06.28 113.jpg
    2013.06.28 113.jpg
    28 KB · Wyświetleń: 184
Tarta z truskawkami i kremem czekoladowym i bitą śmietaną


spód:


  • 200 g ciastek owsianych
  • 60 g masła
krem czekoladowy:


  • 250 g mascarpone
  • 150 g czekolady gorzkiej
  • 50 g czekolady mlecznej
bita śmietana


  • 200 g śmietany kremówki (36%)
  • 2 łyżki cukru pudru
oraz:


  • 250 g truskawek
  • 100 g posiekanych pistacji do posypania

Ciasteczka mielimy przy pomocy blendera. Dodajemy roztopione i przestudzone masło, łączymy razem. Dno i boki formy do tarty (prostokątnej lub okrągłej) szczelnie wykładamy masą ciasteczkami połączonymi z masłem. Pieczemy przez ok. 10 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.

Mascarpone przekładamy do miski. Czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej i łączymy z mascarpone, miksując mikserem na najniższych obrotach. Krem czekoladowy przekładamy na upieczony i wystudzony spód.

Osobno ubijamy kremówkę, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder. Ubitą śmietanę wykładamy na krem czekoladowy (można to zrobić również za pomocą rękawa cukierniczego). Na śmietanie układamy pokrojone w plastry truskawki i posypujemy posiekanymi pistacjami. Podajemy mocno schłodzoną.

Smacznego!


[FONT=&quot][/FONT]
 
Sony postaram się pomóc :)

90g cukru to 6 łyżek
40g mąki pszennej to 8 łyżeczek
30g mąki ziemniaczanej to 6 łyżeczek
30g kakao jw

80ml wody to 1/3 szklanki
60g cukru to 4 łyżki cukru
30ml whisky to mniej więcej kieliszek

150ml mleka to tak 2/3 szklanki

Ja te przeliczniki znam już chyba na pamięć, w razie czego podaje link Mojeciasto.pl | Kasia do przelicznika.
 
reklama
SOK Z BURAKÓW LECZNICZY!!!!



Składniki

1 kg buraczków czerwonych
1 marchew
1 pietruszka
kawałek selera
2 twarde jabłka
1 duży ząbek czosnku

1 i 1/2 litra ciepłej przegotowanej wody
1i 1/2 łyżka soli


Sok z buraczków - leczniczy

Wodę zagotować , dodać sól .Zostawić aby ostygła.


Buraczki umyć ,obrać i opłukać. Następnie pokroić w plastry.
Tak samo postąpić z marchewką ,pietruszką i selerem.
Jabłka umyć, nie obierać, pokroić w ósemki, wykroić gniazda nasienne.
Czosnek obrać.

Do dużego słoja wkładać plastry buraków na przemian z marchewką pietruszką , selerem i jabłkami. Dodać ząbek czosnku.

Wszystko zalać ciepłą osoloną wodą i przykryć czystą gazą.
2 do 3 razy dziennie zamieszać drewnianą łyżką.

Tak przygotowane warzywa mają stać około 5 dni.
Sprawdzić po 3 lub 4 dniach. Jeśli sok jest już kwaskowy można zlać.do słoika i trzymać w lodówce.

Pić 2 razy dziennie po pól szklanki.

Tak przyrządzony sok pije się na polepszenie wyników krwi./hemoglobina/
 
Do góry