reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zainteresowania, hobby...

Czesć Kobitki!

Nie odzywałam sie dawno bo chrzciny mielismy i duzo zamieszania. A dzis postanowłam zajrzeć, a tu co? O mnie mowa:-D A mówi sie: nie wywołuj wilka z lasu:-D

Dla mnie najlepszy przepis na mase solna to taki:
2 szklanki mąki pszennej
2 szklanki drobnej soli
1 szklanka maki ziemniaczanej
2 łyżki oleju
woda ciepła - nie gorąca!
no.gif
(co do ilości, to zawsze daje na oko, zeby konsystencja była ok)

Anioły malowałam metalizujacymi farbami akrylowymi i lakierowałam bazbarwnym lakierem w sprayu a niektóre (malowane zwykłymi farbami) spryskiwałam wczesniej lakierem do włosów z brokatem.
 
reklama
Aniu a co myślisz o spryskaniu werniksem masy solnej pomalowanej farbami akrylowymi? Akurat to mam w domu i się zastanawiam co by było gdyby... chyba powinno być ok prawda?

Mam tez jakiś lakier w sprayu, ale nie umiem doczytać jaki i w jakim kolorze - mąż coś kupował na jakieś szkolenie. Będę musiała przestudiować dokładnie etykietę.
 
Myslę, że werniks jak najbardziej sie nadaje:tak:

Dodam, ze mase solna mozna spokojnie pomalowac plakatówką i po plakatówce popryskac lakierem:tak:
 
Dzięki Aniu. Ja zrobiłam Aniołka i go włożyłam do piekarnika, ale takiego od kuchenki tylko taki przenośny, bo takiego używam, ale nie jest zbyt dobry bo po ok 15 min aniołek zaczął na skrzydle brązowieć i musiałam go wyjąć no i jak lekko dotknęłam palcem to czuć że jest miękki :baffled:
 
Teraz już norma,ale jak namalowałam Karol spał w tym czasie.
WStał i przez 0,5godz. sie nie ruszał i nie mówił tylko patrzył,a julek macał sciane przez dwa tyg i wołał ŁA ŁA .....:-D:-D:-D:-D
 
reklama
To zaproszenia i słomki które sama ozdobiłam, zamówiłam na allegro jeszcze balony z hello kitty i świeczki na tort, też z hello kity. Zaproszenia niezbyt wyszły, mogłam bardziej sie postarać :eek::confused2::sorry: Ale były zrobione w ekspresowym tempie
 

Załączniki

  • DSCN0042.jpg
    DSCN0042.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 86
  • DSCN0048.jpg
    DSCN0048.jpg
    55,5 KB · Wyświetleń: 85
Do góry