reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle mało je

Sunshinee

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2021
Postów
62
Witam,

Mam problem i sama już nie wiem jak do tego podejść. Do 3 tygodnia moja córka Piła mleko Bebico bardzo chętnie i w sporych ilościach, niestety nagle zaczął się problem zaczęła strasznie płakać podczas karmienia, nie dało się jej nakarmić. Myśleliśmy ze może to problem ze smoczkiem zmieniliśmy na 1+ i było lepiej przez kilka dnia, potem problem powrócił. Zmieniliśmy za rada położnej mleko na NAN opti pro, poprawa na 2 dni potem wymioty i od nowa, zmiana na NAN supreme znowu kilka dni poprawy czarno zielone śmierdzące kupki i zaczęła się prężyć przy jedzeniu. Pojechaliśmy do pediatry kazał zmienić na Bebilon Pepti Syneo, poprawa na tydzień i nagle z dnia na dzień od nowa problem Piła po 40 ml i krzyk. Byliśmy u innego pediatry uznał ze to nietolerancja laktozy i zalecił nutramigen. Na nim jest ogólnie spokojna, ma ładne kupki żółte bez problemów, pije go ale nie tyle ile powinna. Raz wypije 50 ml raz 80 a max 110 ml. Na dobę wychodzi 550-630 ml. Obecnie dzisiaj skończyła 2 miesiące. Wazy 4600 kg. Waga urodzeniowa 3190 kg, 54 cm. Przez 2 tygodnie przybrała 240 g. Pediatra mówi ze to za mało bo to daje około 0,5 kg na miesiąc a powinna przybrać w miesiąc około kilograma. Nie wiem co robić bo pije mleko chętnie ale tylko do pewnej ilości i potem nie chce, kręci głowa, wygina się, odpycha butelkę, jak zmuszam dalej to wreszcie krzyczy. Próbujemy zabawiać, włączać suszarkę, czasem pomaga. Czy zmuszać do jedzenia? Boje się ze przybierze zbyt mało… karmimy co 3-4 godziny 6 lub 7 razy na dobę, nie zawsze się dopomina, sama glodnieje po około 5 godzinach ale wtedy tez zje około 100 ml to sumarycznie wychodzi jeszcze mniej. Pomocy.
 
reklama
Do jedzenia dziecka nie zmuszaj bo wkoncu bedzie kazde kolejne karmienie kojarzyć źle i moze calkowicie odmowic jedzenia.
Jesli terazniejsze mleko jej sluzy to bym dalej nie kombinowala. Mozna probowac roznych smoczkow, przeplywow, pozycji, godzin.
Co do wagi dziecka te wytyczne i liczby bierz z przymrozeniem oka. Jasne siatki są pomocne zeby miec pewną kontrole czy maluszek idzie swoim tempem, czy nagle cos sie nie zaczyna dziac, ale nie jest to narzedzie do wyrokowania czy dziecko jest za chude czy za grube. Lekarz musi brac pod uwage cala historie wczesniejszego karmienia, problemy z brzuszkiem, niecheć, wymioty. Zanim nadrobi to co stracila po drodze troszke minie. Dalabym szanse coreczce na obecnym mleku, zeby wpadla na dobre tory, nie glodzisz jej, przybiera, waga nie jest tragicznie niska, wzgledem urodzeniowej wypada calkiem dobrze.
To oczywiscie tylko moje zdanie po doswiadczeniach przy dwojce dzieci, Ty musisz sama decydowac czy sluchac lekarza od a do z czy czasem zaufać bardziej sobie w pewnych kwestiach.
 
Hej, a jak długo piję nutramigen? Jeżeli dziecko czuje się po nim lepiej ja bym dala jeszcze jej szanse. Może apetyt się jeszcze rozkręci. Napewno nie wciskalabym jedzenia na siłę, bo niby jak tu karmić jak dziecko płaczę i się wyryws jeszcze może się zachlysnac albo zwymiotowac.
 
Ja akurat nie miałam problemu, karmilam piersią i syn jadł za dużo (tzn przybierał znacznie)- ale też jeden lekarz sugerował, że go przekarniam.. Inni mówili, że na takim karmienia się nie da..
Koleżanka ma synka niewiele starszego of mojego, na mm- on z kolei jadł dość mało, był raczej drobnym dzieckiem. Też się martwiła i szukała pomocy u lekarzy. Skończyło się na jakichś srodkach pobudzających apetyt, ale niewiele to zmieniło.. Dziś prawie 3latek jest szczupły, ale wysoki, a co najważniejsze- zdrowy!
Ja też bym dala szanse temu mleku, może po prostu będzie z niej drobna istotka..
 
Hej, a jak długo piję nutramigen? Jeżeli dziecko czuje się po nim lepiej ja bym dala jeszcze jej szanse. Może apetyt się jeszcze rozkręci. Napewno nie wciskalabym jedzenia na siłę, bo niby jak tu karmić jak dziecko płaczę i się wyryws jeszcze może się zachlysnac albo zwymiotowac.
Pije go od tygodnia
 
No to ja bym jeszcze poczekała, przecież przez tydzień nie nadrobi braku wzrostu wagi z tylu tygodni kiepskiego jedzenia🙂ważne że je regularnie, może te niepełne porcję jej wystarczają. Czy dziecko jest aktywne, pogodne, nie wydaje się głodne, nic płaczę, itp.?
 
No to ja bym jeszcze poczekała, przecież przez tydzień nie nadrobi braku wzrostu wagi z tylu tygodni kiepskiego jedzenia🙂ważne że je regularnie, może te niepełne porcję jej wystarczają. Czy dziecko jest aktywne, pogodne, nie wydaje się głodne, nic płaczę, itp.?
Tak zrobiła się właśnie na tym mleku bardziej spokojna tzn poleży w łóżeczku czy na macie nawet godzinę bez krzyku tylko sobie gada po swojemu, macha nóżkami i rączkami bardzo mocno i więcej się uśmiecha. Oczywiście zdarza jej się płakać kilka razy na dzień np ze zmęczenia albo czasem zaboli brzuszek ale trwa to max kilka minut
 
Witam,

Mam problem i sama już nie wiem jak do tego podejść. Do 3 tygodnia moja córka Piła mleko Bebico bardzo chętnie i w sporych ilościach, niestety nagle zaczął się problem zaczęła strasznie płakać podczas karmienia, nie dało się jej nakarmić. Myśleliśmy ze może to problem ze smoczkiem zmieniliśmy na 1+ i było lepiej przez kilka dnia, potem problem powrócił. Zmieniliśmy za rada położnej mleko na NAN opti pro, poprawa na 2 dni potem wymioty i od nowa, zmiana na NAN supreme znowu kilka dni poprawy czarno zielone śmierdzące kupki i zaczęła się prężyć przy jedzeniu. Pojechaliśmy do pediatry kazał zmienić na Bebilon Pepti Syneo, poprawa na tydzień i nagle z dnia na dzień od nowa problem Piła po 40 ml i krzyk. Byliśmy u innego pediatry uznał ze to nietolerancja laktozy i zalecił nutramigen. Na nim jest ogólnie spokojna, ma ładne kupki żółte bez problemów, pije go ale nie tyle ile powinna. Raz wypije 50 ml raz 80 a max 110 ml. Na dobę wychodzi 550-630 ml. Obecnie dzisiaj skończyła 2 miesiące. Wazy 4600 kg. Waga urodzeniowa 3190 kg, 54 cm. Przez 2 tygodnie przybrała 240 g. Pediatra mówi ze to za mało bo to daje około 0,5 kg na miesiąc a powinna przybrać w miesiąc około kilograma. Nie wiem co robić bo pije mleko chętnie ale tylko do pewnej ilości i potem nie chce, kręci głowa, wygina się, odpycha butelkę, jak zmuszam dalej to wreszcie krzyczy. Próbujemy zabawiać, włączać suszarkę, czasem pomaga. Czy zmuszać do jedzenia? Boje się ze przybierze zbyt mało… karmimy co 3-4 godziny 6 lub 7 razy na dobę, nie zawsze się dopomina, sama glodnieje po około 5 godzinach ale wtedy tez zje około 100 ml to sumarycznie wychodzi jeszcze mniej. Pomocy.
Ja bym podawała częściej a mniejsze porcje mleka, mój siostrzeniec jadł po 40 ml ci 2 godziny, było to uciążliwe dla rodziców ale wreszcie się unormował ( w nocy już spokojnie może mieć dłuższe przerwy bez jedzenia) albo jak je i nagle przestanie to zrób 5-10 minut przerwy i znów spróbuj podać mleko .
 
Tak zrobiła się właśnie na tym mleku bardziej spokojna tzn poleży w łóżeczku czy na macie nawet godzinę bez krzyku tylko sobie gada po swojemu, macha nóżkami i rączkami bardzo mocno i więcej się uśmiecha. Oczywiście zdarza jej się płakać kilka razy na dzień np ze zmęczenia albo czasem zaboli brzuszek ale trwa to max kilka minut
Ciesz sie tym stanem, czerp wkoncu radosc z malutkiej i spokojnie poczekajcie jak bedzie. Jak juz pisalam, liczbami i wykresami sie tak nie sugeruj, nie wszystkie dzieci piją mleko wedlug tabelek na puszkach. Znam i glodomorki ktore na dwa miesiace wciagaly 150ml i takie jak np moja corka, ktora pod moja nieobecnosc przy kp, wypijala 50-90ml do pol roku.
Wyjdziecie na prostą :) zdrowka zycze
 
reklama
Ja bym podawała częściej a mniejsze porcje mleka, mój siostrzeniec jadł po 40 ml ci 2 godziny, było to uciążliwe dla rodziców ale wreszcie się unormował ( w nocy już spokojnie może mieć dłuższe przerwy bez jedzenia) albo jak je i nagle przestanie to zrób 5-10 minut przerwy i znów spróbuj podać mleko .
Dzisiaj zmieniłam trochę strategie i jak płakała po 3 h ze nie chce to poczekalam i po dobrych 4 wypiła butelkę i tak w ciągu 5 karmien wypiła więcej niż wczoraj w 7 a jeszcze jedno karmienie. Może będzie Ok
 
Do góry