reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

witam

moja księżna ma roczek i je w nocy 180 ml mleka z butelki minimum dwa razy choć nakolacje dostaje miseczkę kaszki tak gęstej,że aż łyżeczka "stoi" :dry:
oszukiwanie wodą czy herbatką nic nie daje, jeszcze gorzej- wisk straszny...
poczekamy jeszcze troche najwyzej bedziemy modyfikowac diete dzienną tak aby mała była bardziej syta ;-)

z doświadczenia wiem, że nawet dwulatki potrafią jeść w nocy...

pół biedy jak dziecko je i zasypia, najgorzej gdy, tak jak moja, przy karmieniu sie rozbudza, zaczyna "brykać" i godzina z głowy :dry:
 
reklama
Diankus a czy ty jesteś pewna że Anieleczka budzi się bo jest głodna? Może poprostu boi się czegoś albo chce się do ciebie przytulić ,moja niunia też sie niekiedy budzi i nie chce spać ,przez pół nocy ją lulam i kłade ,tak w kółko .
Jak pisałąm wcześniej w poście oduczyłam ją jedzenia w nocy bo to nie jest wcale zdrowe .Teraz to często przesypia całą noc :)
 
Mam problem z moja mala. Potrafi ona w ciagu dnia nie jesc przez 6 godzin. Dokladnie od 7 rano, kiedy wstaje do 1 po poludniu, jak daje jej zupke. Za to w nocy cyca (przez sen) co 2 godzinki....Moje cyce to juz nie wyrabiaja....Moze slyszeliscie o jakiej cud-metodzie, ktora pomogla by zmienic jej ten zwyczaj, i zaczac jesc w dzien, a spac w nocy....


(przepraszam z gory za zasmiecanie, pisalam juz o tym samym dziale o zywieniu
https://www.babyboom.pl/forum/jedzeniowe-abc-f22/problem-z-godzinami-karmienia-24162/ , ale niestety nikt mi tam nie pomogl:-(, moze tu sie ktos znajdzie, tutaj chyba jednak wiecej osob zaglada:tak:)
 
Mam problem z moja mala. Potrafi ona w ciagu dnia nie jesc przez 6 godzin. Dokladnie od 7 rano, kiedy wstaje do 1 po poludniu, jak daje jej zupke. Za to w nocy cyca (przez sen) co 2 godzinki....Moje cyce to juz nie wyrabiaja....Moze slyszeliscie o jakiej cud-metodzie, ktora pomogla by zmienic jej ten zwyczaj, i zaczac jesc w dzien, a spac w nocy....


(przepraszam z gory za zasmiecanie, pisalam juz o tym samym dziale o zywieniu
https://www.babyboom.pl/forum/jedzeniowe-abc-f22/problem-z-godzinami-karmienia-24162/ , ale niestety nikt mi tam nie pomogl:-(, moze tu sie ktos znajdzie, tutaj chyba jednak wiecej osob zaglada:tak:)

Myslę,że mała weszła w fazę intensywnego zainteresowania światem i na picie mleczka w dzień po prostu szkoda jej czasu,tak sie zdarza.I to nawet często.U nas bardzo długo synek pił mleko w nocy i to co kilka godzin,skończyło sie jak przestałam karmic,wiem,nie pocieszam...ale tak bywa.Z resztą częste picie mleczka w nocy moze być spowodowane też wychodząceymi ząbkami,mała sie wybudza i nie potrafi zasnąć bez cycusia.
Można jednak próbować wydłużać ta pierwszą częśc nocy,by mała budziła sie dopiero nad ranem.U nas po pierwsze nauczyliśmy Kubusia zasypiać bez cycusia(obudzony w nocy,jak nie był głodny i nic mu nie dolegało,to potrafił sam zasnąć),po drugie wieczorem mleko modyfikowane z kaszką(ale to około roku dopiero)no i efekt taki,że spał ciągiem czasem 7-8 godzin.Niestey gdy wychodziły zabki,miał duzo wrażeń,albo coś dolegało...cycanie znów nawet kilkanaście razy w nocy.Powodzenia.
 
witam :-), mój synek ma 7 m-cy i od pewnego czasu budzi się w nocy co 2-1,5 godz.na cysia. kiedyś chodził późno spać i lepiej spał, teraz pada ok.19:30-21:00 i śpi do północy ale poźniej są polki... nie umie sam zasypiać jak się już obudzi i jedyny sposob na zaśnięcie to pierś.Tylko ze pociagnie cysia kilka razy i odwraca się na boczek i zasypia, wtedy biorę i odnoszę go do łóżeczka. Taka sytuacja powtarza się kilka razy w ciągu nocy.muszę dodać że przed zasnięciem wypija 170ml.mleka modyfikowanego.W nocy meczą go także wzdęcia i strasznie się wierci to także jest pośrednim powodem budzenia sie.Ma już 7 ząbków, być może kolejne są w drodze i to też mu doskwiera:confused: mam pytanko w jakim wieku dziecko powinno przesypiać całe noce, albo znaczną jej częsc :confused:
 
mój synek ma już też prawie 7 miesięcy i od jakiegoś czasu dostaje mleko modyfikowane, ale w nocy budzi się przeważnie co 3 godziny na butlę, więc o przesypianiu nocy nie ma mowy... w dzień w sumie też je rzadziej, od rannej butli około 6 potrafi nie jeść nic do 10 a nawet 11, kiedy dostaje jabłuszko zagęszczone kaszką, a potem jedziemy na spacer i kolejny posiłek - obiad jest przeważnie około 15.
Żeby było śmieszniej zdarzało mu się spać między butlami i po 5 godzin, więc nie wiem, od czego to zależy. Co do przesypiania nocy, to moja córka zaczęła je przesypiać grubo po skończeniu roku :sorry2:
 
Moja Kaśka ma 9 msc, i w nocy też budzi się na jedzenie, więc o przespaniu nocy mogę tylko pomarzyć.:sorry2:
Karmie ją butelką i piersią. Sama pierś jej już nie wystarcza. Więc w nocy biegnę do mikrofali i podgrzewam, dobrze, że ją mam, bo przy podgrzewaczu bym usnęła, hihi!:-D Ale nie zawsze chce jeść, nieraz budzi się bo ma ochote sie napić...
Zaczęłam więc oszukiwać jej głód piciem, kiedy budzi sie daje jej pić i często idzie dalej spać, ale tez zdarza sie, że napije się 2 łyki i płacze o mleko...i znowu robie pielgrzymke do kuchni: butelko, woda, mikrofala, proszek,,, i spać...Czekam jak na zbawenie kiedy prześpi całą noc!:tak:
 
To chyba sprawa bardzo indywdualna i nie ma złotego środka.
Moja córcia ma dopiero 4 miesiące a już praktycznie od 2 miesięcy przesypia nocki. Kładziemy ją ok. 20:30 lub 21:00 a najwcześniej daję jesc ok. 5.
Zdarza jej się spać nawet do 7 rano.
Czasem w nocy podaję wodę, jak się obudzi, ale to bardzo rzadko.

Dodam, że jest karmiona wyłącznie piersią.
 
Moj Synek do 3m-ca także przesypial wiekszosć nocy, ale dosyc wczesnie zaczęły dokuczac mu zabki(ma ich 7:-)) i od tej chwili zaczęly sie pobudki w nocy. Dlatego nie chcę Cię martwic ale obawiam się iż z uplywem czasu wizja przesypianych nocek moze sie zmienic:sorry2:. Chociaz slyszałam o dzieciach ktore zabkowanie znoszą bez boleśnie, dlatego trzymam kciuki i pozdrawiam :tak:
 
reklama
moja młoda je w nocy dwa razy
ok godziny 1.00 zjada mi ok 180-200 ml mleka Bebiko 2 Smaczny Sen
ok 5.00 zjada to samo mleko ale w ilości ok 100-130 ml
potem je ok 8.00 kaszke w butli ok 150-170 ml, jak mamy dobre czasy z jedzeniem to je łyżeczką ;-) (przy ząbkach nie lubi jeść łychą)

chyba spróbuję na to drugie karmienie oszukać ją herbatką ;-)
 
Do góry