reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen

Karola270984

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Grudzień 2021
Postów
1 287
Czy któraś z mam podaje/podawała nutramigen ??
Mam małej zacząć podawać ale tyle się o nim naczytałam ze po zmianę składu powoduje straszne dolegliwości u dzieci
 
reklama
Jeśli lekarz kazał to widocznie trzeba więc musisz spróbować. U nas jednak były zaparcia i straszne histerie przy jedzeniu jakby ją smoczek parzył :( ale są dzieci które jedzą ze smakiem i nic im nie jest.
 
Cofnęłam się do zwykłego mleka ale dla alergików. Bebilon HA. I na tym do 9 mca.
Po drodze było:
Mleko z piersi (zło w czystej postaci wg Pani doktor).
Nan Opti Pro Plus, Bebilon Pepti, Nutramigen, Enfamil, potem to Bebilon Pepti HA.
U nas był refluks i alergia ale tylko tak naprawdę na NAN były niefajne kupki i na moim mleku. Potem już tylko refluks został.

Bebilon HA to jedyne mleko które zaczęła chętnie pić.
 
Cofnęłam się do zwykłego mleka ale dla alergików. Bebilon HA. I na tym do 9 mca.
Po drodze było:
Mleko z piersi (zło w czystej postaci wg Pani doktor).
Nan Opti Pro Plus, Bebilon Pepti, Nutramigen, Enfamil, potem to Bebilon Pepti HA.
U nas był refluks i alergia ale tylko tak naprawdę na NAN były niefajne kupki i na moim mleku. Potem już tylko refluks został.

Bebilon HA to jedyne mleko które zaczęła chętnie pić.
No u nas tez jest właśnie refluks
 
Nas Nutramigen wybawił ze wszystkich dolegliwości a co człowiek przeszedł do 5 miesiąca z dzieckiem to tylko my wiemy. Każde inne mleko po drodze nie dawało rezultatu,dziecko wiecznie zagazowane,płacz i płacz,kupki nie było po kilka dni a jak sie pokazała przeważnie z naszą pomocą to sama zielona woda ze śluzem. Do tego refluks. Pierwsze dni na Nutramigenie były ciężkie ale dla mnie bo smak obrzydliwy i jakoś miałam wyrzuty sumienia że karmie dziecko czymś takim. Córka jadła i je bez problemu a mi szybko przeszło gdy zobaczyłam jakie uśmiechnięte dziecko mam w domu. Teraz już jesteśmy na dwójce i niewiem czy ma lepszy smak czy ja się poprostu też już przyzwyczaiłam do niego. Gdybym wcześniej dostała zielone światło od lekarza i znała się na mlekach (pierwsze dziecko) to nie zastanawiała bym się ani chwili dłużej.
 
Nas Nutramigen wybawił ze wszystkich dolegliwości a co człowiek przeszedł do 5 miesiąca z dzieckiem to tylko my wiemy. Każde inne mleko po drodze nie dawało rezultatu,dziecko wiecznie zagazowane,płacz i płacz,kupki nie było po kilka dni a jak sie pokazała przeważnie z naszą pomocą to sama zielona woda ze śluzem. Do tego refluks. Pierwsze dni na Nutramigenie były ciężkie ale dla mnie bo smak obrzydliwy i jakoś miałam wyrzuty sumienia że karmie dziecko czymś takim. Córka jadła i je bez problemu a mi szybko przeszło gdy zobaczyłam jakie uśmiechnięte dziecko mam w domu. Teraz już jesteśmy na dwójce i niewiem czy ma lepszy smak czy ja się poprostu też już przyzwyczaiłam do niego. Gdybym wcześniej dostała zielone światło od lekarza i znała się na mlekach (pierwsze dziecko) to nie zastanawiała bym się ani chwili dłużej.
a jak przestawialas dziecko ?? Bo nam lekarz kazał jednego dnia zastąpić jeden posiłek nutramigenem na następny dzień dwa i tak dalej aż dojedziemy do tego żeby stare mleko poszło w odstawke
 
Ja odrazu przeszłam całkowicie. Źle się działo na poprzednim mleku i nie chciałam tego przedłużać. Nasza córka jest głodomorkiem i nie miałam żadnego problemu z piciem mleka nowego. Przeszliśmy przez Bebilon Advance,HiPP comfort, HiPP ha,Bebilon Pepti i na każdym źle. Pediatra i alergolog kazali odrazu przejść,chyba że nie zaakceptowałaby smaku to mogłam przechodzić powoli.
 
Ja odrazu przeszłam całkowicie. Źle się działo na poprzednim mleku i nie chciałam tego przedłużać. Nasza córka jest głodomorkiem i nie miałam żadnego problemu z piciem mleka nowego. Przeszliśmy przez Bebilon Advance,HiPP comfort, HiPP ha,Bebilon Pepti i na każdym źle. Pediatra i alergolog kazali odrazu przejść,chyba że nie zaakceptowałaby smaku to mogłam przechodzić powoli.
a dosladzalas czymś ?? Ja musiałam dosłodzić glukoza to zjadła 80ml zobaczymy co jutro. Słyszałam ze dziewczyny dodają jakaś herbatkę owocowa dla dzisci
 
reklama
Do góry