reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

A ja założę nogę na nogę :eek: Rany to kiedy mi się ten brzuch opuści :confused: :szok:

A już o schylaniu mogę zapomnieć :no: Wtedy kłuje mnie podwójnie mocno..
Jak chwilę poleżę, czy posiedzę w jednej pozycji to potem wstać nie mogę, nie mówiąc o normalnym chodzeniu :eek:

Taki stan to miałam już dawno temu, a teraz jest nawet nawet...czy ja kiedyś urodzę? :eek: :-D
 
reklama
ja dzis musze zaliczyc opieke społeczną o to "rodzinne" złożyć tone papierów. Nie mam umów i pitów męża z 2005 bo on nie wie gdzie sie podziały :/ wiec nie wiem czy nie przekroczymy... wku&&& sie jezeli tak.
ale zobaczymy. a potem sprzatam chatke (niestety u mnie tylko 28m wiec nie namacham sie jak Bogda :)) bo sie straszny burdellllo wdał.
 
zauwazylam ze z reguly dopiero ok 4-5 udaje mi sie jakos ulozyc i usnac, wczesniej sie przewracam i wogole spac nie moge z miliona powodów. Tylko potem na ranem wstaac sie baaaaaardzo nie chce :) bo najlepszy sen przychodzi :)
 
ja dzis musze zaliczyc opieke społeczną o to "rodzinne" złożyć tone papierów. Nie mam umów i pitów męża z 2005 bo on nie wie gdzie sie podziały :/ wiec nie wiem czy nie przekroczymy... wku&&& sie jezeli tak.
ale zobaczymy. a potem sprzatam chatke (niestety u mnie tylko 28m wiec nie namacham sie jak Bogda :)) bo sie straszny burdellllo wdał.
ja już byłam w skarbówe unas trzeba złożyć w mopsie zaświadczenie o dochodach za 2005 r czeka się na to ok1 tygodnia:tak: no własnie też musze iść po te wszystkie paierki do wypełnienia no ale kasa to kasa:tak: trzeba iść:-)
 
A ja czekam na decyzję odnoście świadczenia rehabilitacyjnego:baffled: Kadrowa za późno sie zorientowała, że 182 dni już minęły.:baffled: :baffled: Za styczeń kasiorki jeszcze nie dostałam. Ciekawe kiedy się ZUS z tym upora?:confused:
 
Wczoraj troche pochodziłam po domu i w nocy bolał mnie brzuch, ciągneło w kroczu i bałam się, że zacznę rodzić:-( Nie wyspałam się a do tego mąż pojechał na cały dzień do Wwy i nie mogłam pospać sobie dłużej, bo dziecko w domku:no:. Na szczęście córa obudziła mnie dopiero o 9:00:happy:

Julia - ja w odróznieniu od Ciebie lepiej śpie jak mąż w delegacji (niepokojące ale mam nadzieję, że tylko chwilowe). Mam płytki sen i nawet jego oddech mnie budzi;-)
 
Witajcie w piątek

To "rodzinne" o którym piszecie to jakieś świadczenie, ktore przy określonych (niskich) dochodach się otrzymuje, tak? Bo to klasyczne becikowe to dopiero po urodzeniu się załatwia.

W ogóle to po narodzinach trzeba parę rzeczy papierkowych pozałatwiac typu: zgłoszenie w USC, nadanie PESEL. I to chyba tyle, prawda?
 
NO własnie dziewczyny powiedzcie, to zaświadczenie o dochodach, które potrzebne jest do becikowego to z US się pobiera? Czy to z urzędu się dostaje to becikowe? Bo ja już się pogubiłam...
 
reklama
Witajcie w piątek

To "rodzinne" o którym piszecie to jakieś świadczenie, ktore przy określonych (niskich) dochodach się otrzymuje, tak? Bo to klasyczne becikowe to dopiero po urodzeniu się załatwia.

też już zwątpiłam o czym dziewczyny piszą :eek:

W ogóle to po narodzinach trzeba parę rzeczy papierkowych pozałatwiac typu: zgłoszenie w USC, nadanie PESEL. I to chyba tyle, prawda?

chyba tak :tak:
potem jeszcze do MOPS-u o becikowe wniosek i w zakładzie pracy zgłosić urodzenie, wtedy jeśli ma się ubezpieczenie grupowe to oni informują ubezpieczalnię chyba o tym, że należy wypłacić pieniążki...
przynajmniej tak mi się wydaje..
 
Do góry