reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Off-topik. Chwila tylko dla siebie. Jakie książki/filmy polecacie.

aaaa pscółka kurka flak chirurga zaczełam czytać w połowie ciąży, zaczęłam wciągnęło mnie ale klęłam jak szewc, że mi kumpela go przyniosła. brrr do tej pory mam dreszcze. to nie była odpowiednia lektura na czas ciąży i chyba dla tego jakoś nazwisko autorki nie zagościło w mojej pamięci brrr aż gęsią skórkę mam.
 
reklama
pscółka
felidae

mnie Tess Gerritsen nie rusza... w tym sensie, żebym nie mogła spać po nocy, chociaż wciąga bardzo:-D
słabawe są tylko te książki, które kiedyś pisała dla Harlequina, a teraz na fali sukcesu, są wznawiane wydania

W podobnym stylu pisze Coben i też na fali sukcesu, zaczęli wznawiać stare wydania... ale moim zdaniem Gerritsen lepsza:tak: Ważne tylko, żeby jako pierwszej powieści, nie wybrać odgrzewanego kotleta;-)


Zawsze miałam tendencje do trochę mrocznej tematyki, jako nastolatka pochłaniałam książki Kinga i Koontza, Harris był dla mnie słaby... filmy zdecydowanie lepsze od książki (chociaż może trafiłam na słabe tłumaczenia?)
ale serial Hannibal uwielbiam:tak: i w tej konfiguracji bardziej mnie pociąga Lecter niż Will Graham.


Za to gorzej u mnie z filmami... ciężka tematyka sprawia, że nie mogę spać po nocach... więc najchętniej oglądałabym teraz wyłącznie głupkowate, lekkie komedie:-D

Ale mogę polecić kilka rewelacyjnych filmów:
- Gran Torino
- Skóra w której żyję
- Wątpliwość
- Labirynt Fauna
- Cela 211
- Plac Zbawiciela (polski! świetny, ciężki - zwłaszcza teraz dla nas -mam)
- Nietykalni (to akurat świetna komedia francuska - uwielbiam francuskie komedie:tak:)
- mój ukochany Leon Zawodowiec

Polecam też filmy o tematyce holocaustu:
- Fałszerze
- Życie jest piękne
- Lista Schindlera
- Pianista
- Pociąg życia
 
Ostatnia edycja:
Fel - właśnie dlatego napisałam, że tylko kilka udało mi się przeczytać:-D, ostatnią czytałam bodajże w czwartym, czy piątym miesiącu ale już z wyrzutami sumienia i stwierdziłam, że wywołuje u mnie takie reakcje, że muszę przestać czytać kryminały. potem do końca ciąży czytałam Shantaram, ale jakieś drastyczne sceny pomijałam;-)

Nef - dokładnie, ona się przeprofilowała z romansów na kryminały, ale to fajnie bo te kryminały tylko na tym korzystają w mojej opinii. Ja nie to, że nie mogłam po niej spać, tylko w trakcie czytania ciśnienie mi rosło, bo byłam tak zaaferowana co będzie dalej :)
 
Ostatnia edycja:
pscółka, no własnie, ale te pierwsze romanse z wątkiem kryminalnym już są takie jakieś:baffled: no Harlequiny po prostu:-D
 
Szczerze nie patrzyłam na chronologię, tylko wybierałam książki na podstawie opisów:-D ale teraz zwrócę uwagę:tak:

Teraz natomiast czytam "Irlandzkie złoto" i wszystko byłoby może ok, ale niestety ja lubię wiedzieć kim jest autor, no i przeczytałam i dowiedziałam się, że to ksiądz. Więc teraz za każdym razem jak dochodzi do jakiejś "akcji" między bohaterami to mam zgrzyt, że to ksiądz pisał:-D
 
pscółka te stare wydania to zazwyczaj dwie książki w jednej i na odwrocie pisze wprost, że to były pierwotnie romanse pisane dla Harlequina... no cóż, każdy pisarz od czegoś zaczynał:-D

Coben wprost pisze we wstępie - jeśli to twoja pierwsza książka mojego autorstwa - absolutnie od niej nie zaczynaj, odłóż na półkę itd...


Osobiście uważam, że pisarz trochę sobie strzela w stopę odgrzewając stare kotlety, traci renomę, czytelników, przypomina dobitnie, że kiedyś szło mu miernie... no, ale cóż... kasa zaślepia...
 
nef-ja wręcz uwielbiam Tess Gerritsen, pożeram jej książki. Mam już nawet niezłą kolekcję:-) z seriali to oglądam Grey's Anatomy i Pamiętniki wampirów:tak: ostatnio w leniwe wieczory zaczęłam z mężem grać w scrabble
 
Łaaaa! Magda, nawet nie widziałam, że ta gra jest online :) zagram sobie raz. My ja mamy w wersji rodzinnej, przy stole.:-)

A tytulów tyle sobie spisałam, że przez jakiś czas będę miała co czytać. A dzisiaj byłam w bibliotece, odświeżam Paolo Coelho, czytałam za małolaty, za wiele nie pamiętam, zobaczymy jak zrozumiem te książki teraz:-D
 
reklama
:) ja też uwielbiam książki ale w ciąży jak miałam czas na czytanie niestety nie mogłam bo było mi niedobrze :( jakoś dziwnie heh :)
po porodzie pochłonęłam biografie Einsteina oraz 12 x śmierć tą drugą polecam jest na faktach opowiada o chłopaku który trafił do więzienia w Tajlandii co tam go spotkało itd.
Lubie czytać również romanse. Co do filmów to ja jestem kinomanem :) polecam stronę zalukaj.tv
obejrzałam chyba z milion filmów.
Bardzo lubię filmy akcji, sensacyjne ogólnie lubię filmy z aktorem Jasonem Stathamem lubię film Uprowadzona ach mogłabym wymieniać do jutra filmy które polecam :) ale nie na widzę parodii czy głupich komedii.
Ostatnio z mężem gramy w Biznes :)
 
Do góry