reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

#Owulacja, starania o dziecko

Dołączył(a)
20 Marzec 2023
Postów
10
Dziewczyny jak to jest z tą owulacją. Zaczęłam starania o dziecko, jestem w tym temacie bardzo początkująca i nie wszystko jeszcze wiem. Konkretnie chodzi mi o czas owulacji. Według kalendarzyka od 23 sierpnia - była szansa na zajęcie w ciąże. 27 sierpnia był „szczyt” i szanse niby były bardzo duże. Żeby była jasność nie sugeruje się bardzo kalendarzykiem! Testów owulacyjnych też nie robiłam bo podchodzę jeszcze do tego na luzie. Ale dopiero od wczoraj i dziś mam bardzo silne kłucie podbrzusza takie typowo owulacyjne i podważona temp ciała. Ale jeśli chodzi o śluz najwiecej go miałam przed wczoraj.
Czyli jak mogę to interpretować, że od wczoraj do dziś jest największa szansa, że się uda i to jest ten moment owulacji kiedy się starać ?
Z partnerem zaczęliśmy się kochać jakoś od początku od 23 sierpnia i potem następnego dnia i potem 27 sierpnia gdzie kalendarzyk pokazywał największe szanse.
Czy może jednak kupić testy owulacyjne i dziś zrobić? Miesiączki raczej mam regularne, ale ostatnia aż 4 dni mi sie spóźniła wiec pewnie i owulacja sie przesunęła.
Przepraszam, że pytam o tak podstawowe rzeczy, ale wole dopytać was niż szukać informacji na stronach internetowych gdzie nie zawsze wszystko jest prawdą.
 
reklama
Z tym terminem owulacji to jest różnie, bo ani testy ani obserwacja nie dadzą Ci 100% pewności, że ona jest.
Najlepiej po prostu przez cały cykl co 2 dni uprawiać sex, wtedy jest największe ryzyko trafienia w termin.
Warto też podejść do ginekologa, zrobić usg i podstawowe badania, jak powiesz, że zaczynacie starania to lekarz zleci co trzeba.
 
Jestem tu nowa,mam dwójkę dzieci,ale chcemy kolejne..trzy cykle i nic...testy owu,badania ok...dziś jestem 7dni po owulce i mocno kuje mnie prawy jajnik i bolą piersi... pewnie na @... mam pytanie czy bierzcie coś na poprawę owulacji?
 
Jestem tu nowa,mam dwójkę dzieci,ale chcemy kolejne..trzy cykle i nic...testy owu,badania ok...dziś jestem 7dni po owulce i mocno kuje mnie prawy jajnik i bolą piersi... pewnie na @... mam pytanie czy bierzcie coś na poprawę owulacji?
zdrowa para ma rok na zajście w ciążę przy regularnym współżyciu
 
reklama
Do góry