reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paranoja test za wczesnie?

Hej :)
Staramy się o dziecko od lutego, wiem ze to może niedługo, ale bardzo mnie ten proces stresuje :(
Mam cykle okolo 30 dniowe; robilam testy owulacje teoretycznie miałam 12.05, okres powinnam dostać w środę.
Wczoraj robiłam test ciążowy i wyszedl negatywny… :(
Czy myślicie, że jest szansa, ze zrobilam test za szybko i że mogę mieć nadzieję, że jeszcze cos z tego cyklu będzie?
We wtorek pójdę na badanie krwi, ale nie wiem czy wytrzymam :<
Nie wiem, czy też tak macie ale z każdym dniem bliżej okresu wmawiam sobie jakieś objawy ciąży i za kazdym razem jestem prawie pewna ze tym razem to na pewno się udało :D chyba zwariuje….
Jak się staraliśmy, to zawsze przed okresem czułam, że na pewno mam objawy - np. ciągle macalam się po biuście, bo wydawał mi się jakiś inny 🤣. A jak byłam w pierwszej nieplanowanej ciąży (niestety szybko utraconej) to nie zauważyłam, że w niej jestem, bo dostałam krwawienia w terminie miesiączki, natomiast gdy zaszłam w obecną ciążę, czułam się zupełnie normalnie - bo wątpiłam, że w tym cyklu może coś być z jedynego współżycia 😁 dlatego nie przywiązuj się bardzo do objawów, bo te początkowe siedzą głównie w głowie 😊 dopiero kiedy już będzie test pozytywny, to może skojarzysz jakiś faktyczny objaw. U mnie to było ciągnięcie w pachwinie promieniujące aż do nogi - no w życiu nie powiązałabym tego z ciążą. A jednak towarzyszyło mi to w początkach ciąży, jak nigdy wcześniej. Plus, dwa dni przed terminem miesiączki zrobiłam profilaktycznie test i był negatywny, pozytywny wyszedł dopiero dwa dni po terminie miesiączki.


Powodzenia! 😊
 
reklama
Jak się staraliśmy, to zawsze przed okresem czułam, że na pewno mam objawy - np. ciągle macalam się po biuście, bo wydawał mi się jakiś inny 🤣. A jak byłam w pierwszej nieplanowanej ciąży (niestety szybko utraconej) to nie zauważyłam, że w niej jestem, bo dostałam krwawienia w terminie miesiączki, natomiast gdy zaszłam w obecną ciążę, czułam się zupełnie normalnie - bo wątpiłam, że w tym cyklu może coś być z jedynego współżycia 😁 dlatego nie przywiązuj się bardzo do objawów, bo te początkowe siedzą głównie w głowie 😊 dopiero kiedy już będzie test pozytywny, to może skojarzysz jakiś faktyczny objaw. U mnie to było ciągnięcie w pachwinie promieniujące aż do nogi - no w życiu nie powiązałabym tego z ciążą. A jednak towarzyszyło mi to w początkach ciąży, jak nigdy wcześniej. Plus, dwa dni przed terminem miesiączki zrobiłam profilaktycznie test i był negatywny, pozytywny wyszedł dopiero dwa dni po terminie miesiączki.


Powodzenia! 😊
Mam podobną sytuację, co autorka pytania, (nawet zbliżona owu 😅), ale chciałam Panią zapytać, czy jednak jest możliwy negatywny test i występowanie drobnych objawów. Mnie np. bardzo mocno bolą piersi, co się nie zdarza, a test popołudniowy - negatywny (dzisiaj).
 
Mam podobną sytuację, co autorka pytania, (nawet zbliżona owu 😅), ale chciałam Panią zapytać, czy jednak jest możliwy negatywny test i występowanie drobnych objawów. Mnie np. bardzo mocno bolą piersi, co się nie zdarza, a test popołudniowy - negatywny (dzisiaj).
I również ciągnie mnie pachwina i macica, więc napełniła mnie Pani nadzieją!
 
Mam podobną sytuację, co autorka pytania, (nawet zbliżona owu 😅), ale chciałam Panią zapytać, czy jednak jest możliwy negatywny test i występowanie drobnych objawów. Mnie np. bardzo mocno bolą piersi, co się nie zdarza, a test popołudniowy - negatywny (dzisiaj).
Myślę, że tak, w sensie - jak miałam już ciągnięcie w pachwinach, to test był jeszcze negatywny ;)
 
Mam podobną sytuację, co autorka pytania, (nawet zbliżona owu 😅), ale chciałam Panią zapytać, czy jednak jest możliwy negatywny test i występowanie drobnych objawów. Mnie np. bardzo mocno bolą piersi, co się nie zdarza, a test popołudniowy - negatywny (dzisiaj).
Jak robisz test przed terminem @ to musisz zawsze z porannego moczu i najlepiej test o czułości 10.
 
Jak robisz test przed terminem @ to musisz zawsze z porannego moczu i najlepiej test o czułości 10.
Dobrze, jutro z samego rana spróbuję. Mnie tak to trapi ze względu na ogromną tkliwość piersi, mam nieco powieszone, z widocznymi żyłkami, więc może coś z tego będzie.
 
A ja powiem tak- w zadnej ciąży nie miałam żadnych objawów, a juz na pewno nie przed pozytywnym testem.. Pewności nie ma, ale wydaje mi się to comajmniej dziwne, by fizycznie cos czuć..
Ale w ciąży z synem, bez objawów, testy wychodziły negatywne, a w ciąży byłam.
Trzymam kciuki!!
 
Zacznijmy od tego, że objawy ciąży pojawiają się dopiero PO zagnieżdżeniu zarodka w macicy, dopiero wtedy wydzielany jest hormon bhcg, który wychwytuje test ciążowy. Wszelkie objawy typu klucie jajnika, bolesność piersi itd mogą być jedynie objawami zbliżającego się okresu 🤷‍♀️
Reasumując : póki test negatywny to nie możesz czuć objawów ciąży.
Ale to nie wyklucza tego, że mogło się w tym cyklu udać bo jeśli test owu miałaś 12 maja pozytywny, to owulacja nastąpić powinna w ciągu 24-36h, potem od 6-12 dni na zagnieżdżenie i dopiero potem pozytywny test😊
 
reklama
Do góry