reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Witam z biało-ciapowatego Krakowa!
Pogoda nie nastraja zbytnio pozytywnie, chociaż w nocy fajnie się oglądało z maluszkiem widok za oknem...wszędzie biało..mmmm:)P
My dzisiaj świętujemy, bo maluszkowi wreszcie odpadł pępuszek:)
Stwierdzam, że urodziłam małego żarłoczka...pokarmu mam tak a styk i chyba zacznę spożywać herbatki laktacyjne :-D
Miłego!
 
reklama
jestem kochane znowu po 2 dniach nieobecności
karola pokarm u mnie jest tylko piersi a konkretnie pogryzione brodawki cały czas bardzo bolą.. ale cóż, trzeba przecierpieć.

wernkika ja po przyjściu ze szpitala nosiłam kilka dni swój tyłek w majtkach obciskających i chyba wrócę do nich bo lepiej się czuję.. wtedy brzuch się zmniejsza i ten fałd tak nie wisi..
moja mała śpi w dzień do ok 15 z przerwami na cycanie tylko a potem do ok 20 jest aktywna.


klaczek ja podaję wit K+D3 ale nie zauważyłam żeby były jakieś sensacje brzuszkowe.


u nas również biało - chlapowato niezbyt przyjemnie.. i co by tu robić?
 
Hej,

U nas dziś śnieżnie i słonecznie, zaraz się wybiorę na spacer do szpitala na KTG.

Majeczka wywoływanie raczej nie powinno przerażać. Mnie nastraszono, że jak podają oksytocynę, to skurcze są dużo bardziej bolesne, bo to nie postępuje naturalnie, tylko jakby ze zdwojoną siłą. Ale czy ja wiem, czy tak faktycznie jest... :confused: Niektóre kobiety bez wywoływania bardzo cierpią, innym idzie gładko wywoływany poród. Trzeba być dobrej myśli, mieć dobre nastawienie i już. U mnie np. po oksytocynie skurcze w ogóle nie były bolesne - bardzo to dziwiło cały personel. A wynikało z tego, że w gruncie rzeczy i tak nie rozwierała mi się szyjka macicy, więc co mnie miało tak naprawdę boleć? Także i tak zrezygnowali ze wspomagania oksytocyną, i podali mi ten żel na szyjkę. I potem rzeczywiście początek był bolesny, ale później poszło już jak z płatka, i naprawdę szybko i sprawnie. Ale jak widać każdy inaczej reaguje, bo u Emotion żel nie zadziałał tak ekspresowo jak u mnie. Generalnie pomoc medyczna jeśli chodzi o prowokowanie porodu, to jest właśnie oksytocyna dożylnie, żel, może też być masaż szyjki macicy, ale tego ja np. sobie nie życzę, bo bardzo boli. :-pNo a jeśli nie ma innej opcji to zawsze jeszcze jest CC.
 
witam dziewczynki...Chodze sobie po forum ponieważ chce sie doradzić ....Jestem w ciąży z miesiączki miałam termin na 17 paź ale lekarz z usg wyliczył aż na 28 paź i dziś jest termin byłam na oddziale a on powiedział że szyjka zamknięta boje się że ten termin został źle wyliczony codzień mam wieczorem skurcze często brzuch twardnieje i boje się o moje maleństwo sama niewiem co myśleć o tym wszystkim . To moje pierwsze dziecko a do tego gin powiedział zeby przyjść we wtorek to zobaczymy co dalej...:no:
 
witam sie zimową pora
u nas biaaaalo, pelno sniegu spadlo. Ale bedzie breja jak sie zacznie rozpuszczac

Emotion porod z uzyciem kleczy czy proznociagu nazywa sie zabiegowym. Sn jest tylko jak dziecko sie naturalnie bez pomocy rodzi

Werhika ja tez nie mialam nawalu ale to pewnie dlatego ze pozno zaczelam karmic bo dopiero jak maly zaczal sam oddychac i byl odlaczon od wiekoszsci maszyn czyli ok tygodnai po porodzie
Tez mam tak ze po ok 3h czuje jak mnie rwa piersi ale nawalu nie bylo

Misza witaj w domu

Elutka u mnie polozna nie bylo, to drugie dziecko i to co ona mi powie to ja juz wiem :sorry:. A czemi vitaminy K nie dajesz??

Debi mysle ze warto to skonsultowac bo moze sie jakas bakteria przyplatala

trzymam kciuki za pozostale mamy w dwupaku, powodzenia

Klaczek my witamine D i K podajemy w tych jednorazowych fiolkach. Nie wiem czy powoduja kolki, raczej watpie bo przeciez wszystkie dzieci dostaja a nie wszystkie maja kolki
 
pytam bo czytalam (nawet na witaminach ktore mam) ze od 8dnia.
Od kiedy moj dostaje to nie wiem bo 2 tygodnie po porodzie byl w szpitalu i wychodzac juz mialam zalecone podawanie
 
JA też miałam zaleconą wit K od 8 doby. POprzednio WOjtek dostał w szpitalu całą dawke i przy karmieniu piersią już nie musiałam podawać, tylko wit D3. A teraz wymyślili że w szpitalu dziecko dostaje taką dawkę na 7 dni a potem lepiej jak dostaje przez dłuższy zcas małe dawki. Tak mi powiedziała położna.

Ja właśnie pożegnałam gości. MAła znów stękała i płakała, ale masaż brzuszka, cyc i w końcu śpi. Dziś napoiłam ją herbatką koperkową. Albo jej się polepszy albo pogorszy. Tego lefaxu jednak szybko nie będę miałą bo przez to że w tym tyg. jest 01.11 nikt nie jedzie do niemiec. Szwagier który jeździ do DE do dziewczyny jak na złość w tym tyg są oboje w POlsce. A siostra jakby mi wysłała to i tak szybko nie dojdą. Więc przyjdzie mi jeszcze poczekać te 2 tyg.

Ania - ja też miałam takie rozbieżności w terminach ale lekarze chyba wiedzą co robią i widzą czy dziecko ma jeszcze czas.

Izabela - i jak te czopki? Napisz mi ile one kosztują i ile ich jest w opakowaniu.
 
reklama
No i kolejny dzień prawie bez spania. Tzn spanie jedynie na rękach u mnie albo u tatusia.
Czy jeśli dziciaczek nie śpi parę godzin i marudzi to czy walczyc za wszelką cenę żeby zasnął ( nawet kosztem przyzwyczajenia go do spania przytulonego do brzucha rodziców)? Boję się że jak go dłużej przetrzymam to w ogóle ze zmęczenia histeria będzie i coraz większe problemy z zaśnięciem...

Eh, bycie mamą po raz pierwszy nie jest takie łatwe. W ogóle nie mam pojęcia co do mnie mówi moje słonko, jedynie płacz głodowy można rozpoznać po tym że łapki pakuje do buzi. Żeby nie pomoc męża to bym się chyba załamała.
 
Do góry