reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Katinka musze wypróbować inne opcje odbijania bo Pola czasem się wnerwia na tym ramieniu. Np podczas karmienia usypia i biore ja do odbicia na ramie i bach wybudza się :/ Mam nadzieję ze uda Ci się uratować zalane sprzęty. Przykro mi :/

Jak mój skarbek uśnie przy cycu albo butli to podnoszą go tylko delikatnie na kolanach ile się da do pionu i czekam czy se beknie, jak nie beknie to leciutko poklepuje albo masuję w górę po plecach. Jak tak nie beknie to nie cuduję więcej i odkładam do łóżeczka.

Co do strat, to pilot działa, telefon też odratowałam bo na szczęście miał gumową osłonkę i szybko go osuszyłam. Laptop ucierpiał najbardziej i o to jestem najbardziej zła bo tam miałam wszystkie zdjęcia itp. wczoraj zgralam wszystko z tableta, telefonu i pokasowałam, jak na złość, aż się popłakałam.

Do mam karmiących mm:-)

Czy dajecie dodatkowo wit.D i K jeszcze?

Ja daję bo nie wiedziałam żeby nie bo nawet pani pediatra nic mi nie mówiła, ale ja karmię zazwyczaj piersią. Chyba że brakuje to dokarmiam zazwyczaj 30ml ale i 60ml czasami idzie w ruch, albo jak mam mało to odpuszczam i karmię butelką 120ml. No to dzisiaj: północ 60ml + 6 nic + 9 nic + 12 60ml + 15 120ml + 18 nic ale po kąpieli wypił z butli 60ml = 280ml i jeszcze dojdzie karmienie z 21. Na opakowaniu jest że w 100ml jest 1,1ug witaminy D i 5,9ug witaminy K więc daje to 3,3 i 17,7 to powinnam dawać D+K. Czasem są dni że więcej butli leci. Jak myślicie, bo nie chce mu krzywdy zrobić?

SUNOVIA coś chciałam ciebie zapytać ale tak się rozpisałam że mi wyleciało. Wracam doczytać i może przypomniał mi się. Jak ty myślisz o tych witaminach u mnie?
 
reklama
Mi i przy starszej i przy młodszej, kiedy jeszcze tylko dokarmiane mm były (czasem tylko raz dziennie) i pediatra (a nawet dwie) i neonatolog i położna mówiły, żeby wit. K odstawić, D dawać dalej.
 
renisus - ulewanie z głodu? pierwsze słyszę. Znieczulenie miejscowe daje krem emla, od 3-go miesiąca życia
• Ulotka Emla / Lidocainum, Prilocainum - leki i suplementy diety, dawkowanie, skład, zastosowanie, opis - DOZ.pl


sunovia - gryzaki to za dnia, nocami był hardcore, ale mój starszy generalnie był jękoła. Pierwszy ząbek był opłakiwany przez 2 tygodnie. Z tego co mówiła teściowa mój mąż też tak miał, a jego młodszy brat zupełnie bezproblemowo. U nas smoczki Lovi np. night and day, hot and cold. A z jakiej racji jesteście pod opieką neonatologa? Mi o okuliście nic nie mówiono, ale sama się zastanawiam czy nie iść, bo ta opaska z oczu ciągle mu spadała.


kotulcia - tak to ten Gaca:-D


Mizzah - najpierw psiknij wodą morską do nosa lub zrób inhalację, potem połóż Polę na brzuszku, wtedy katarek jeśli jest to ścieknie do nosa. My mamy teraz trzeci nawrót kataru, o ile przy dwóch pierwszych czyściło się ładnie tak teraz ma tak opuchnięty nosek, że nic nie idzie, wszystko spływa do gardła. Mam nadzieję, że Nasivin pomoże. Na jeden raz wlewamy 2,5 ml tj. pół fiolki (są też chyba fiolki 10 ml, trzeba zwrócić na to uwagę)


madziula - mój starszy używa bardzo intensywnie smoka, wymieniam jak go przegryzie:-D, albo jak smoczek straci swoją przejrzystość tj. w środku zbiera się taki osad
 
Smoczki mamy dwa, takie zwykłe, były z czymś w zestawach -z aventu i canpola. Czasem trzeba chwilkę delikatnie przytrzymać, żeby się zassała. Też się ostatnio zastanawiałam, kiedy wymienić -ale ona aż tak dużo nie ssie.

My mamy skierowanie do okulisty -wizyta w trzecim miesiącu życia, ponoć to taka standardowa, jak u ortopedy (?).

Przypomnijcie mi proszę, jak zrobić żeby te pierniczki były miękkie? -bo właśnie upiekłam pierwsze w swoim życiu:-) W sumie to m większość zrobił:-D No święta z dzieckiem, to pierniczki muszą być!
 
pscolka, że wzg na zoltaczke. Myślałam, że to będzie tylko jedna wizyta kontrolna po wyjściu ze szpitala, ale mimo, że zoltaczka już dawno zeszła każą nam cały czas przychodZić. Zwłaszcza, ze teraz znów anemia wyszła.
 
asz wsadz do słoika pół jabłka ze skórka lub skórke chleba,ja daje tez czastke pomarancze,i wymieniaj co 3 dni.

ja smoczki mam z aventu,w nocy myslałam ze juz jej przykleje bo wypadał co chwila a ona sie denerwowała

ja juz mało kiedy co odbijam mało,jak chce odbic to daje i znac;-)
 
sunovia - nie wiem czy u Matiego też nie będzie anemii, bo po morfologii lekarz jeszcze karze nam teraz zrobić żelazo i ferrynę, czy coś takiego. Kurcze, a wydawałoby się że w tym samym kraju standard opieki nad noworodkiem powinien być taki sam, a nam nikt nic o kontrolach z racji żółtaczki nie mówił, a chyba była mocna skoro Matiego od razu po porodzie zabrali.
 
Hej laski, u mnie dziś też jakiś szary, ponury dzień. Ciemno od rana było. Miałam iść na spacer ale skapitulowałam.

No i oczywiście problem ze spaniem był w ciągu dnia, bo zazwyczaj dłuższa drzemka jest na spacerze a tu spaceru nie było.

garmelka - Ty piszesz że Twoja krótko spała od 23 do 8:40? To Ty wymagająca mama jesteś ;-) Chyba że ja coś źle doczytałam.

Jutro idę sobie zrobić w końcu paznokcie. Taka mała głupia rzecz a cieszy :-)

No i tak w ogóle to mam fazę na sprzedawanie na allegro. Sprzedaję co się da ;-) Takie tam porządki domowe he he

Dobra, idę ściągać mleko.
 
SUNOVIA my mamy z aventu, taki zwykły bezbarwny. Miałam w szpitalu z NUKA ale mały tak mocno ssie a smoczek wygięty i mu się odciskał na buzi.


Dziewczyny jak możecie to wyślijcie SMS na 7126 dla fundacji TVN za 1,23zł. Mają dziś jakaś akcję na święta i leciała ''Uwaga'' o tej akcji. Ja posyłam 1 w miesiącu, wiem że to nie dużo ale zawsze coś :)
 

Załączniki

  • 1418848592133.jpg
    1418848592133.jpg
    17,4 KB · Wyświetleń: 47
reklama
Ja tez dokarmiam mm i daje d+k bo mam to w jednej ampułce. Czyli powinnam kupic samą witaminę d?? W sumie u mnie mm zazwyczaj nie przekracza 100 ml dziennie.
 
Do góry