reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

nina2003 - o matko godzina cycania:szok:. nie mam na to czasu. u nas 7-10 minut to max. Teraz tj. w trakcie kryzysu laktacyjnego nieco dłużej mu schodzi bo z obu cyców


xjennyx - wierz mi teraz jest najłatwiej oduczyć. Zaoszczędzisz dziecku cierpień, a sobie wiele godzin snu;-). My oduczaliśmy starszaka jak miał 18 m-cy to się dopiero serce kraje.


tutu - radzę swoją rękę przy usypianiu zastąpić czymś co może przez całą noc zostać przy dziecku:tak:. Ja popełniłam ten błąd przy starszaku.


nianiusia - zgadzam się z sylą, zasypianie przy butli to nie rozwiązanie (po ostatnim posiłku powinno się umyć zęby, zwłaszcza że kaszki największych producentów mają na pierwszy miejscu cukier) i to także mówię bazując na własnych błędach. Mati w ciągu dnia ma po karmieniu nieco zabawy i dopiero potem zmiana pieluszki i odkładamy do łóżeczka na spanie, ale jak mu się raz zdarzy zasnąć przy cycu to nie robię z tego afery. Do łóżeczka dostaje dwie rzeczy, które są zawsze przy nim tj. smoka i taką szmatkę-przytulankę. Podkładam mu ją pod jeden policzek, a on się w nią wtula i zamyka oczka, a ja wychodzę, żeby mu nie przeszkadzać:-D.


madziula - ja tam jestem zdania, że takie maluszki to za każdym razem lekarz powinien osłuchać, a inhalacje z pewnością nie zaszkodzą, no i kładzenie wysoko, na boczku lub brzuchu


cyntia - u nas na opiece nocnej jest i internista i pediatra;-)
 
reklama
Żałuje ze tu nie ma smyka. A Dk królują ciemne kolory i wzorki w paski, kolka i kreski... Teściowa jak to zobaczyła to powiedziała ze jak by wiedziała to by małą bardziej odkupiła ;) jednak my mamy masę używek od 0 do 1 roku wiec póki co nic nie bede kupowała a czasem szkoda :)
Na ostatnią drzemkę mała nie mogła zasnąć a jak juz spała to płakała przez sen. Szkoda mi jej było to położyłam sie z nią u nas i ją głaskałam aż obje padłyśmy i wstalysmy dopiero o 21. Szybka kąpiel i teraz cyc. Dziś pójdzie znowu późno spac ale tym razem przezemnie. Jak ja to zrobiłam ze odleciałam na 3h?? Zobaczymy o ktorej dzis nam zaśnie.
 
ostatecznie nie pojechałam, bo wydaje mi się, że jej się poprawiło, bałam się, że z SORu mnie wykopią, a w opiece weekendowej trafię na jakiegoś lekarza, który nie będzie się znał, jutro pojadę do "naszego" pediatry żeby ją osłuchał; teraz niestety płacze, wydaje mi się, że jest jej za ciepło, ale mąż nie da sobie powiedzieć, ach Ci faceci

mam pytanko do dziewczyn, które wyrabiały już maluszkom paszporty, chcemy z małą jechać na wakacje i będę musiała wyrobić jej paszport, jestem ciekawa czy takiemu maluszkowi też robi się zdjęcie do paszportu?
 
Madziula jak najbardziej, takim maluszkom tez sie robi zdjecie do paszportu. My idziemy jutro robic.

Nianiusia, mam go w aucie to zdjec nie zrobie. Ale wyglada tak, tylko wklad ma w zielonych kolorach image.jpg chodzilo o skladany do samolotu. Tutaj mam spacerowke z kompletu, solidniejsza.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 69
Renisus ile zaplacilas za spacerowke. Ja na lato mam coneco traper, ale planuje taka parasolke kupić na przyszły rok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Renisus aaa spoko ja też mam "wózek do samochodu" inglesine swift. Tylko to jakiś stary model też odkupiony od koleżanki. Ja nie jestem z niego zadowona bo kopie hamulec idąc. :/ ale tyle co do samochodu od świeta przydał się. Gdybym miała wszędzie targać moją emmaljunge to dziękuje. ;p

Pscólka może i masz rację ale póki mały bez problemu w dzień zasypia bez cycka to się tym nie przejmuję. Bylam z Hanią ponad rok temu u stomatologa dziecięcego i pani powiedziała, że jak się umyje zęby a potem dziecko wypije mleko to nie jest aż tak źle. Ważne żeby je umyć po kolacji i innych smakołykach.
 
Do góry