reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Ann tak wiem, wiem :) akurat tym sie nie martwie bo na karmienie zawsze bede miala czas. W ogole juz sie nie przejmuje, na poczatku czulam się jak wyrodna matka, a teraz no coz takie zycie. Te kilka godzin mlodej nie zbawi
 
reklama
Każda podejmuje własne decyzje w życiu i dopóki nie jesteśmy tymi osobami to nie powinno się oceniać tych decyzji. Ważne żebyś znała wszystkie opcje, była świadoma tego co robisz i żyła w zgodzie ze sobą. Mama szczęśliwa to szczęśliwe dziecko.

 
Dziewczyny, wracając do tematu pokoiku to czy wszystkie planujecie ulokować Malucha u siebie w sypialni? Ja założyłam, że od początku córa będzie u siebie. Z tym łatwiej, że u nas jest specjalnie przejście z sypialni do pokoju Małej, też jesteśmy w trakcie remontu :)
Co do pracy to ja całkowicie rozumiem, jeśli ktoś chce wrócic wcześniej z różnych względów. Ja sama na początku zakładałam, że z dzidzią zostanę albo pół roku albo wezmę z mężem rok na pół. Sytuacja się zmieniła, ale gdyby nie to nie widzę nic złego w takim rozwiazaniu, na zachodzie mamy mają po 10 tygodni wolnego i dzieci dają radę, wszystko zależy od sytuacji.
I jeszcze apropos wózków - kupujecie takie 2 lu 3 w jednym? Czy same gondolki? Ja jeszcze się nie rozglądałam i zuppełnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.
 
Wiol u nas bedzie z nami przez pierwsze 3 miesiące, taki mamy plan zobaczymy, ale tylko dlatego, ze mamy duze mieszkanie i bardzo grube sciany i po prostu na początku byłabym sie zostawic noworodka w drugiej części domu. To nasze pierwsze dziecko i tez.nie wiem jak z karmieniem itd. Jesli ty masz takie przejście bezposrednie to nie widze problemu. Wozek 3 w 1 mamy wybrany adamex braletta. Dokladnie w innych krajach jest kilka tyg i mamy muszą sobie radzić, a rok to.na prawde bardzo dlugo i prawda jest taka, ze jak w niektorych zawodach wypadniesz z obiegu to później nie masz gdzie wracac i u mnie wlasnie tak jest.
 
Wiol86 ja będę miała małego w sypialni. Kupuje mu dostawke do naszego łóżka. Po pół roku planuje dać go pokoju że starszym tak samo zrobiłam z Wiktorem i się sprawdziło.
Wcześniej za dużo bym miała chodzenia. A też nie chcę by mały budził mi starszego.

Co do wózka ja mam 2w1. Teraz bym kupiła sama gondole może nawet używana, ale to bez znaczenia. Później bym wzięła super wygodna spacerowke. Fotelik w zestawie tylko jeśli jest dobrej atestowanej firmy. Nigdy taki zwykły.

 
My pewnie latem tez kupimy nową spacerowke, wygodniejsza i lżejsza. Przyznam sie, ze mam juz dosyc ogladania wózków więc zostaje pierwsza decyzja. Każdy radzi co innego, każdy mowi, ze inne rzeczy sa ważne wiec postanowilismy sluchac swojej intuicji :)
 
Wiktorka pewnie,kupcie wozek taki jaki Wam sie podoba:)
Ja rano bylam kupic ale narazie zostal w sklepie bo nie mam go gdzie trzymac,a kupilam bo byl jeden jedyny i zreszta upatrzony w necie kilka dni temu.
Moj dal mi wolna reke a zreszta bylam z tata dzis po niego.
A w temacie spania,to lokujemy malego w sypialni narazie potem mu sie ulotnimy jak podrosnie zawsze jest jeszcze drugi pokoj:)
 
My lokujemy malutka w sypialni - kupuę na początek kołyskę a później łóżeczko turystyczne. Mój starszy lubiał spać jak miał ciasno, wiec często się kończyło tym że gondolę wsadzałam do łużka i dopiero spokojnie spał, teraz zaopatrzę się w kołyskę ze względów na właśnie tą ciasną przestrzeń. Pokój mam wolny po synku - przenosimy go do nowego z nowymi meblami, wiec tam będę miała wszystkie pierdoły dla dziecka. Wózka na razie też nie mamy i mam problem z decyzją - po potrzebują solidny (w okolicy las i pola) ale z możliwością doczepienia step boardu (dostawki dla starszego dziecka) i niestety mój faworyt xlander xrun odpadł - bo nie ma tej możliwości. Może w weekend pojeżdżę i poszukam.
 
reklama
Ja tez wracam do pracy we wrześniu:) Z córa siedziałam w domu prawie 5 lat j nie byłam zbyt szczęśliwa ale wydawało mi sie ze tak byc powinno:( teraz juz tak nie mysle, maly nauczy sie angielskiego przynajmniej zanim pójdzie do szkoły i nie bedzie sie tak stresował jak moja córa, zreszta ja pracuje tylko 4 godz dziennie i mysle ze nam wszystkim wyjdzie to na dobre tylko początki pewno beda trudne:( ale najważniejsze zeby nie robić nic wbrew sobie:)
Ostatnio dostałam ulotkę od położnej o śmierci łóżeczkowej i oni rekomendują spanie z maluszkiem w jednym pokoju przez pierwsze 6 msc. Zreszta ja len jestem i wiem ze kilka razy w nocy biegać do małego nie bedzie mi sie chciało wiec dostawkę kupimy a jak przestanie w nocy podjadać to go eksmitujemy do swojego pokoju:)
 
Do góry