reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie wody

haha wiem wiem, zawsze na jakiekolwiek pytania zwiazane z rozszerzeniem diety itp są genialne odpowiedzi 😃 i jeszcze słynne "a dzidzius to juz siedzi stabilnie?" Od 7 miesiaca zycia 😛
U nas na placz zawsze "to kolka" i milion espumisanow, dicoflorow, esputikonow, biogaja i innych. Od kad skonczyl 4 msc na każdą gorączkę i biegunkę "to zęby" i zawsze dentinox😁 i tak juz nas leczy 13 msc, a innego pediatry w mieście nie ma.
 
reklama
U nas na placz zawsze "to kolka" i milion espumisanow, dicoflorow, esputikonow, biogaja i innych. Od kad skonczyl 4 msc na każdą gorączkę i biegunkę "to zęby" i zawsze dentinox😁 i tak juz nas leczy 13 msc, a innego pediatry w mieście nie ma.
Ojj wiem co to znacyz kolki.. u młodszej to przechodziłam ...masakra.
 
Co do tematu wątku - u nas też tak wyglądały początku. Dwa łyki, jeśli w ogóle i potem plucie albo odwracanie głowy. Niezależnie czy kubek, bidon czy butelka. Ale z czasem coraz więcej i więcej i teraz już pije wodę normalnie. ☺️ Potrzebowała czasu, myślę, że to normalne. 😁
 
Co do tematu wątku - u nas też tak wyglądały początku. Dwa łyki, jeśli w ogóle i potem plucie albo odwracanie głowy. Niezależnie czy kubek, bidon czy butelka. Ale z czasem coraz więcej i więcej i teraz już pije wodę normalnie. ☺️ Potrzebowała czasu, myślę, że to normalne. 😁
to tez liczę na podobny scenariusz, chociaz u nas nie ma odwracania głowy, wrecz przeciwnie jest ogromne zainteresowanie kubkiem czy bidonem, tylko traktowany on jest jak super zabawa, no cóż pozostaje mi tylko wypić meliskę i cierpliwie obserwować 😃
 
Standard. Moje też na poczatku nie chciały pić wody, ale byłam wytrwała i podsuwałam im co chwilę w nieprzezroczystym kubeczeku - zawsze dawały się nabrać. Teraz widzę, że są fajne bidony ze słomkami: titikoko.pl/bidony-i-termosy-dla-dzieci Moze spróbuj taki kupić. Moze z takiego bidonu Twój maluszek będzie chętniej pił :)
 
U mnie dzisisiaj dziewczyny piją wodę z tego bidona z filtrem, tak też teraz chodzą do szkoł z tym
starsza córka to tez pije i z tej butelki z filtrem i w sumie ze zwykłej butelki też, jej nic nie przeszkadza 😄 A z małym walczę dalej chociaż chyba ostatnio mamy delikatny postęp, bo czasem coś tam przełknie na początku picia, wiec chyba macie rację ze trzeba byc cierpliwym i próbować :)
 
reklama
Jeśli o wodę chodzi to chyba każde dziecko sukcesywnie protestuje. Przynajmniej każde, które ja znam. Ale trzeba się zaprzeć. Moje dzieci tez nie chciały a teraz piją tylko wodę. Właściwie to poza woda tylko mleko. Właśnie sobie to uzmysłowiłam. U nas nie ma żadnych herbat, soków itp. Woda kawa mleko:) na kawę są jeszcze za mali:)
 
Do góry