reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

pola997

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Listopad 2008
Postów
1 077
Miasto
Wrocław
temat dotyczący naszych sprawdzonych sposobach jeżeli chodzi o (jakże ważną) pielęgnacje naszych Maleństw oraz wszelkiego rodzaju opiekę na nimi:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może macie sprawdzone sposoby na odparzoną pupkę dzidziusia? :confused:

i czy uzywacie oliwek bądz balsamów do ciałka? ( w szpitalu mówili żeby niczym nie smarować,ale Leoś ma strasznie suchą skórę....)

i polećcie dobry krem do buźki:)

z góry dzęki ! :*
 
pola świetny temat.

Ula też ma baardzo suchą skórę, tak samo z resztą jak ja i Tosia.
W szpitalu polecili nam przez jakiś czas kąpać ją w oilatum (bądź balneum, ale oilatum mamy wypróbowane na Tosi). Dodatkowo nie całą skórę, ale tam gdzie się najbardziej łuszczy (dłonie, stopy, podbrzusze) smarujemy oliwką hipp. Skóra coraz lepsza, ale wiem, że będziemy z tym walczyć jeszcze długo.

Na odparzoną pupę najlepiej robi wietrzenie. Jeżeli chodzi o maść, to u nas sprawdzał się bepanthen albo linomag.


A ja mam inne pytanie. Uli ropieje prawe oczko, przemywamy rumiankiem, ale czasem mi się wydaje, że to nic nie daje. Macie pomysły co to może być? A może to normalne?
 
Ostatnia edycja:
Pola a może pieluszki nie odpowiadają maluchowi. Do mycia zamiast chusteczek woda , do smarowania na co dzień linomag a jak coś się dzieję to bepanthen maść, i dużo wietrzyć, ja tak zawsze robiłam, chłopców smarowałam oliwką i teraz też zamierzam używać, wiem ze dużo mam używa oilatum do kąpieli, i po tym już się nie natłuszcza skóry.

Katarinna ja też przemywałam rumiankiem ale mówią ze się nie powinno bo może uczulić i lepiej kupić sól fizjologiczną:confused:, no i czy w odpowiednim kierunki wycierasz oczko, ponoć to też ważne, a takiemu maluszkowi mogą oczka ropieć, a co położna na to http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/412/zdrowie/ropiejace-oczy-dziecka-po-porodzie
 
Ostatnia edycja:
pola- u nas do kąpieli oilatum, do smarowania najbardziej wysuszonych miejsc Linomag i już po kilku dniach widzę różnicę. na odparzenia położna poleciła Alpika, ale jeszcze nie kupiliśmy, bo ich jeszcze nie mamy. I tak jak pisze Lenka nie używamy wilgotnych chusteczek tylko płatki kosmetyczne moczone w wodzie z mydełkiem Bambino.
katarinna - to z oczkiem to chyba trzeba sprawdzić, bo moja położna pyta za każdym razem czy nie ropieje. Z tego co słyszałam to czasem jest to zatkany kanalik i bez lekarza się nie obejdzie. My przemywamy solą fizjologiczną.
 
do kapieli jonsona płyn,
na pupke linomag a teraz na pierwsze odparzenia sudokrem
i tez staram sie myc pupe woda nie chusteczkami

oczka sola fizjologoczna od zezwnetrznego do wewnetrznego kacika, jak nam oczko ropiało to bardzo czesto i minelo po 2 dniach...

nooo a smarujemy mala balsamem jonsona...
 
Ostatnia edycja:
tak, myjemy pupę wodą nie chusteczkami. Chociaż faktycznie zmienilismy pieluszki z pampersa na pieluszki dada i pojawiły się odparzenia.... Może od tej zmiany pieluszek... chyba bede smarować oliwka tak jak radzicie , a na pupkę zaaplikuje bepanthen i może uda nam sie wywietrzyć. Jak dziś próbowałam to mały ryczał jak nie wiem. Nie pasowało mu leżenie z gołą pupką.:confused: (chociaż dzieci ponoć uwielbiają to:confused:)
 
Pola gdy leżałyśmy na Patologii Noworodka "z urzędu" wszystkie dzieci są natłuszczane parafiną. Dominisia leżała 3 dni pod lampami w inkubatorze i skórę można było płatami ściągać. Po parafinie wszystko ładnie się natłuściło i problem zniknął. Parafina w aptece kosztuje 4,50 (butelka jak woda utleniona)

A na pupę polecano Tormentiol ale w naszym przypadku (otarcia w pachwinach) Sudocrem jest lepszy.
 
dziewczyny- zwykły tormentiol po 3 smarowaniach( gruba warstwa) zlikwidował odparzenia do tego wietrzenie i skórka już nie jest zaogniona:tak:
 
reklama
jeśli chodzi o odparzenia to i nam się zdarzyło pierwsze :-(

pomogły: sudokrem, wietrzenie (rewelacja) i od pediatry dostałam recepte na krem apteczny na odparzenia. jest trochę jak wazelina wiec nie wysusza tak skóry jak sudokrem - poleciła stosować na zmianę z sudokremem. całkiem spore opakowanie kosztowało 8 zł. :-)
 
Do góry