reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluszka

dzieki dziewczyny za radę:tak:dzis głowka jest czysta i świerza a włoski mimo ze juz nie takie loczki jak wczoraj wieczorem do sie przyjemnie falują i są mięciutkie:tak:az miło:sorry2:
 
reklama
Niekat mysmy na poczatku uzywali tylko oliwki na głowke tylko, tak ok miesiaca i teraz wogóle niczym nie smarujemy ,a ciałko smarujemy balsamem nivea.
jak dostanie ciemieniuche to zawsze mzoesz ja wyczesac za pomoca oliwki;-) a ciemieniucha mi sie wydaje ze moze wystapic dotad az ciemiaczka zarosnie:confused: ale nie wiem na 100%
Loczki i tak widac super masz facecika:tak:
 
Niekat no loczki super! I ogólnie długie włoski ma Marcelek, moja Basia to cały czas łysa:-)
 
Marcelku, ale cudny z Ciebie kędziorek:tak::-D

A w naszym przypadku oliwkę stosujemy zawsze po kąpieli od narodzin:tak:

Co do ciemieniuchy, to u nas zniknęła jak zaczęłam jej nakładać przez 2 dni maść robioną w aptece, ale teraz widzę, że znowu nawraca...:no: tym razem spróbuję oliwką...
 
Ja używam oliwki tylko przy ciemieniuszce. Na co dzień to tylko kąpię babeczkę w płynie z dodatkiem środków natłuszczających. Chyba już wszystkich firm wypróbowałam i wszystkie były ok. A balsamu używam po basenie.
A ciemieniucha to jeden z objawów alergii i Przemkowi do tej pory czasami się pojawia
 
Niekat no po prostu cudne ma maluch włoski:tak::tak: Mój też w końcu zaczyna troszkę porastać, ale tak jeszcze tyci, tyci... I też zaliczamy się do grona bezoliwkowych (tylko przy ciemieniuszce stosowałam)A co do ciemieniuchy, to lekarz mówił, że u niektórych dzieci nawet do 4 roku życia może wystąpić:baffled:
 
Niekat to nas zaskoczył Marcelek fryzurką:-D,ja też nie używam oliwki,tylko do mycia uszu,a zawsze płynu do kąpieli,jak była malutka to Oillan ostatnio miałam Johnsons Naturals,a teraz kupiliśmy Dzidziuś nawilżający płyn z oliwką i jest super;-)
Zaczełam jej prac w Vizirze sensitive:tak:
 
my oliwki nie stosujemy wogóle
na ciemieniuszkę używam oliwę spożywczą a do smarowania balsam - aktualnie hipp ale Julce na razie żaden nie zaszkodził
a do kąpieli boję się wlewać płynu (mam taki z oliwką) bo Julka jak ma w wanience zabawki to moczy je w w odzie i do buzi-oblizuje a jak nie ma zabawek to zamacza rączki w tej wodzi i też oblizuje - nie zaleznie od tego czy jest krótko po karmieniu czy nie:baffled:
 
reklama
no i juz całkiem zrezygnowłąma z oliwki i ja.Teraz ciałko smaurję mu Nivea senitive ael boje sie że od tego ma pogorszenie uczulenia na buźce i szyjce (choc tych rewirów właśnie nie smaruję balsamem).
Z hippa mielismy na początku i był rewelka:tak:
kurde dziewczyny poradźcie czym go pielęgnowac zeby to ciulstwo mu zeszło wreszcie!!!????ja juz nie mam siły do tego_Obecnie od dwóch dni wygląda jak truskawka bo nawet na czle ma wysypane:zawstydzona/y::-(boję sie o niego bo przeciez jak to tak dalej potrwa to astma murowana:zawstydzona/y:
 
Do góry