reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża, cmv

Dołączył(a)
16 Listopad 2023
Postów
12
Cześć, mam wyniki ostatnich badań krwi - CMV IgG 139, a CMV IgM 1,150. Wizyta u lekarza dopiero w piątek. Strasznie się boję co to może oznaczać. To moja pierwsza ciąża. Mam endometrioze, problemy z ciśnieniem oraz przesuniętą miednicę
 
reklama
Cześć, mam wyniki ostatnich badań krwi - CMV IgG 139, a CMV IgM 1,150. Wizyta u lekarza dopiero w piątek. Strasznie się boję co to może oznaczać. To moja pierwsza ciąża. Mam endometrioze, problemy z ciśnieniem oraz przesuniętą miednicę
Cytując "Dodatnie IgM i ujemne IgG świadczy najczęściej o aktualnym zakażeniu danym wirusem, bakterią czy innym patogenem. Z czasem pojawiają się przeciwciała w klasie G (wówczas można jednocześnie stwierdzić obecność we krwi zarówno IgG, jak i IgM) oraz zanikanie IgM (w tym przypadku badanie przeciwciał IgM da wynik ujemny)."

Czyli - masz przeciwciała, a więc kiedyś przeszłaś cmv. Obecnie nie chorujesz.
Wszystko jest ok 🙂
 
Jakie są zakresy norm przy badaniu IgM? Wstaw foto wyników. Jeśli u Ciebie IgM jest ujemny/negatywny/niereaktywny, to oznacza że kiedyś miałaś już cytomegalowirusa, więc NIE zagrażają Twojemu dziecku konsekwencje pierwotnego zakażenia.
 
Wyniki
 

Załączniki

  • IMG_20231225_231900~2.jpg
    IMG_20231225_231900~2.jpg
    34,5 KB · Wyświetleń: 90
  • IMG_20231225_231900~3.jpg
    IMG_20231225_231900~3.jpg
    53 KB · Wyświetleń: 89
reklama
Plus jak będziesz robić awidność, to warto powtorzyc igg i igm w labie przyszpitalnym.
Zgadzam się z dziewczynami. Od siebie dodam, bo od kilku lat mam taką samą sytuację z przeciwciałami toxo - IGG mocno dodatnie, IGM słabo dodatnie. U niektórych kobiet, często tylko w ciąży, IGM zawsze są słabo dodatnie, nawet w labo referencyjnym, ale awidność wyklucza świeże zakażenie. Na razie przed badaniem awidności nie ma co martwić się na zapas :)
 
Do góry