reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

reklama
Drugi, czy macie dziewczyny jakieś wskazania co dalej robić, zarodki jeden był dobrej jakości, drugi bardzo dobrej, może jest coś nie tak z tą immunologia, albo ednometrium. Jakie badania powinna zrobić żeby to sprawdzić?
Dziewczyny często piszą o badaniach genetycznych pod kątem krzepliwości. Trombofilia. Ja ostatnio zrobiłam na własną rękę, by pokazać lekarzowi przed stymulacja.
Miałaś? Jeszcze są jakieś inne testy.
Dziewczyny piszą też o diecie o poprawę endometrium, albo bialko w cyklu transferowym by poprawić warunki dla zarodka.

Przyczyn niepowodzeń może być milion :(
bardzo mi przykro, wiem co czujesz.
 
Drugi, czy macie dziewczyny jakieś wskazania co dalej robić, zarodki jeden był dobrej jakości, drugi bardzo dobrej, może jest coś nie tak z tą immunologia, albo ednometrium. Jakie badania powinna zrobić żeby to sprawdzić?
Immunologia ma swoich zwolenników i przeciwników. Są lekarze, którzy faszerują lekami/zastrzykami i tacy, którzy na immunologię nie chcą patrzeć.
Ale... ze swojej strony poleciłabym ci badanie zarodków - dla mnie to podstawa. A jeśli zarodki są w porządku, próbowałabym wyeliminować czynniki z powodu których mogło nie dojść do zagnieżdżenia.
 
Zarodki miałam z 3 dnia i jeden był 8- jakośc I-II, a drugi 6 jakośc I-II, więc chyba bardzo dobre. Badania dokładnego nie zlecaliśmy.
 
Immunologia ma swoich zwolenników i przeciwników. Są lekarze, którzy faszerują lekami/zastrzykami i tacy, którzy na immunologię nie chcą patrzeć.
Ale... ze swojej strony poleciłabym ci badanie zarodków - dla mnie to podstawa. A jeśli zarodki są w porządku, próbowałabym wyeliminować czynniki z powodu których mogło nie dojść do zagnieżdżenia.
A możesz mi napisać jakie badania zarodkow masz na myśli? Te standardowe pga ?
 
reklama
Ja mam bardzo niskie AMH 0,1, więc to, że miałam aż 3 komórki jajowe i dwa zarodki to cud, więc baliśmy się badań genetycznych. Natomiast całą procedurę musimy zaczynać znowu od początku.
 
Do góry