reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

reklama
Też nie rozumiem tego wszystkiego moja matka miała pierwsze dziecko w wieku 35 lat, drugie 40, babka 36,38, ciotka to samo. A ja zaczęłam w wieku 32, 3 lata starań, teraz in vitro i nic. Nie wiem co teraz jest w jedzeniu, że ludzie maja taki ogromny problem.
 
Mąż miał robione poszerzone badania nasienia i jest bardzo dobre :/
Ok. To dobrze. Ale to nadal nie oznacza, że jesteś niepłodna.
Myślę, że powinnaś porozmawiać z lekarzem, jak on to widzi, jaki jest dalszy plan działania, jaką diagnostykę proponuje.
Sama zauważyłaś - dzisiaj wiele osób ma problemy (niestety).
 
Też nie rozumiem tego wszystkiego moja matka miała pierwsze dziecko w wieku 35 lat, drugie 40, babka 36,38, ciotka to samo. A ja zaczęłam w wieku 32, 3 lata starań, teraz in vitro i nic. Nie wiem co teraz jest w jedzeniu, że ludzie maja taki ogromny problem.
nie tylko w jedzeniu, powietrzu, wodzie.. wszędzie plastik.
No generalnie takie mamy popieprzone czasy, ale trzeba próbować. Nie poddawaj się!
wiele jest tu dziewczyn, które po latach walki zachodzą w ciążę. Czasem dłużej czasem wolniej.
I wszystkie nas dopadają tu chwile zwątpienia.
Moze u Ciebie trzeba warto jeszcze pogłębić diagnostykę, nie wiem..
Fakt faktem, że znalezienie dobrego lekarza nawet w tak drogich klinikach jest trudne.
 
Też nie rozumiem tego wszystkiego moja matka miała pierwsze dziecko w wieku 35 lat, drugie 40, babka 36,38, ciotka to samo. A ja zaczęłam w wieku 32, 3 lata starań, teraz in vitro i nic. Nie wiem co teraz jest w jedzeniu, że ludzie maja taki ogromny problem.
A te kobiety z Twojej rodziny chciały mieć dzieci dopiero w tym wieku czy starały się nieskutecznie wcześniej? W mojej rodzinie po stronie mamy było dużo długoletnich starań i niewiele dzieci jak na dawniejsze czasy, więc założyłam chyba z góry, że ja też będę mieć jakiś problem... Nadal jest nieznany, ale cóż - dzieci naturalnie brak!
 
reklama
Do góry