reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

wczoraj w nocy nie mogłam zasnąć, znaleźć sobie miejsca. W końcu ułożyłam się na brzuch-oboku, ale bardziej na brzuchu, tak że przyciskałam go do łóżka. I wtedy poczułam dość mocne jakby pukanie od wewnątrz. Wyraźnie czułam ucisk na narząd. Nie da się tego porównać do niczego, co mogłam czuć wcześniej, to był pierwszy raz.
I nie jestem teraz pewna, ale wydaje mi się, że to małe kopało! oczywiście od razu się rozbudziłam z wrażenia:) po chwili jednak przestało i jak dotąd spokój. Leci dopiero 16 tydzień, nastawiałam się raczej na 20 tc., w końcu to pierwsza ciąża. A z drugiej strony, jeśli szczupłe mogą czuć wcześniej..?
 
reklama
Deli super, że już coś czujesz, u mnie to jeszcze chyba daleko :-( nie mogę się już doczekać, a tu jak na złość nic się nie dzieje.
 
Mój mąż dotykąjąc mojego "guzka" poczuł delikatne bulgotanie. Też to poczułam, aż się poryczałam :sorry2:
 
leci 16tydzien, wczoraj późnym wieczorem zajadając lody czekoladowe, poczułam coś:-) w pierwszym momencie pomyślałam że mam skręty jelit i zaraz polece do wc ale mijały minuty i nadal to samo więc mówię do mojego zeby połozył rękę i sam sprawdził. Wyłączył TV, cisza jak makiem zasiał i znowu:tak: więc jak on już poczuł to musi być to!!!
 
Już od jakiegoś czasu czuję zamieszanie w brzuchu, ale wczoraj wieczorem było znacznie intensywniej.
Położyłam się na plecach i obserwowałam brzuch. W ciągu pół godziny 6 razy mój maluszek wyciągnął nóżkę tak mocno, że było to wyraźnie widoczne. Aż mi się nie chce uwierzyć w to co widziałam. Nie wiedziałam, że jest to możliwe w tak wczesnej ciąży.
 
Deli super, że już coś czujesz, u mnie to jeszcze chyba daleko :-( nie mogę się już doczekać, a tu jak na złość nic się nie dzieje.
Nie wiadomo kiedy się poczuje. Może już jutro cię kopnie. Kruszynka moja dawała znać o sobie od 20.02, a kopła 3.03.
To też moja pierwsza ciąża i nie spodziewałam się, że poczuję tak szybko kopniaczka.
 
ja juz od kilku tygodni czuję "przelewanie flaczków",trudno to porównać z czymś innym,bo nigdy tak nie miałam,ja myślę że to moja "fasolka" i nikt mi nie powie że tak nie jest,podobno przelewanie można czuć w bardzo wczesnej ciąży i jest to zjawisko najczęściej wyczuwalne u pierworódek:):):)
 
reklama
wampirka, od jakiegos czasu dokladnie tak samo mam, bulgotanie, przelewanie i nie chec sobie wmawiac ale nie wydaje mi sie zeby to tylko wzdecia byly, czy problemy jelitowe, bo to raczej takie pojedyncze jakby stukania??
trudno to opisac ale szczegolnie jak cos zjem i odpowiednio siade to juz regula ze cos czuje :-)
zazdroszcze Ci Deli ze u Ciebie tak wyraznie to czuc!!nie moge sie doczekac!!
 
Do góry