reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy smoczek - jaki wybrać ?

Eiblin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2023
Postów
50
Hej Mamusie :)
niedługo będziemy już w komplecie, ale nie mamy jeszcze żadnego smoczka. Polećcie proszę smoczki, ktore Wam się sprawdziły. Ile na początek zakupić, co ile zmieniałyście no i co najważniejsze od kiedy najlepiej wprowadzić.
Czy zabierałyście ze sobą do szpitala czy to stanowczo za wcześnie?
Dziękuję za prady 🙂
 
reklama
Ja kupowałam lovi (ten najmniejszy 0-2 MSC) później te większe. Do szpitala nie zabierałam bo zależało mi na karmieniu piersią. Jeśli nie chcesz karmić piersią to wydaje mi się, że jeśli będzie taka potrzeba, to można wprowadzić smoczek od razu. Jeśli pierś to lepiej wprowadzać smoczek po ok 6 tygodniach, jak laktacja zacznie się stabilizować.
 
U nas syn bezsmoczkowy i jako tako sprawdziły się tylko Avent ultra air ale generalnie wszystkimi pluł. Faktycznie mówi się, że najlepiej smoczek wprowadzać dopiero w okolicach 6 tygodnia, ale chciałabym zobaczyć dziecko, które po takim czasie akceptuje ten smoczek.
Ja przy drugim dziecku dałabym smoczek od razu, po prostu po karmieniu. I nie w ramach zatykania go, bo to jest jasne, że jak rozkręca się laktacja to dziecko jest na piersi non stop, ale żeby się przyzwyczajało i np żebym mogła podać w samochodzie a nie spędzać 15 minut drogi w nieustannym ryku :)
 
Mamy chicco physioform, ale generalnie uważam, że nie ma co się nastawiać i nie dawałabym smoczka. W szpitalu dali, więc kupiłam taki sam, ale mało go używamy. Ryku nie uspokaja.
 
Musisz też mieć na uwadze to, że dziecko może nie chcieć smoka. Pierwszy syn pluł każdym, drugiemu nawet nie zaproponowałam. Obydwaj bezsmoczkowi.
 
Mlodej przy puculowatej buzi smoczek z Lovi odbijal sie na twarzy - ten plastik. Suavinex sx pro dopiero zdal egzamin. Wiem, ze avent tez ma cale z silikonu. Zmieniam co 1.5 miesiaca. Ale mamy w uzyciu 3 sztuki, bo wiecznie gdzies posieje.
 
reklama
My aktualnie mamy Avent ( świecący ) strzał w 10 w nocy 🤣
Na początku kupiłam lovi ale tarcza była za duża i młodemu nosek przysłaniała. Kupiłam canpola. Gdy młody był już większy wymieniłam na Avent.
Ja zabrałam do szpitala smoczek. I uważam, że to była jedna z najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecka. Synek nie miał odruchu ssania. Piersi nie chciał, butelki też nie. Dzięki smoczkowi nauczył się ssać.
A wymieniam różnie. Jak mi się znudzi obecny to zamawiam kolejny.
 
Do góry