reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy, Rady i Ploteczki Krakowskich Mam

CZY KTOŚ ZECHCE NAS WSPOMÓC GŁOSIKAMI... KONKURS TRWA JESZCZE TYDZIEŃ I JAKBY KAŻDY CODZIENNIE ODDAŁ NA NASZĄ HISTORIĘ TRZY GŁOSY TO MIELIBYŚMY OGROMNĄ SZANSĘ NA WYGRANĄ :) NIE TRZEBA SIĘ NIGDZIE LOGOWAĆ TYLKO WPISAĆ TRZY RAZY HASŁO I TAK CODZIENNIE DO 23. LISTOPADA
BĘDZIEMY WDZIĘCZNI ZA KAŻDY GŁOS
BebiKlub, Bebiko - Galeria

W DRUGIM KONKURSIE GŁOSUJE SIĘ TYLKO RAZ TYLKO NAJPIERW TRZEBA ZAŁOŻYĆ KONTO NA STRONIE ROSSMANNA CO TRWA CHWILKĘ
http://www.rossnet.pl/Konkursy/Galeria,1269,6115070,f53dc0d2-2d40-4e8e-8f4a-7d5a68217fd0
 
reklama
Brzuchata, gluten zaczyna się podawać po skończonym 4 miesiącu jeśli karmisz piersią, po skończonym 5 (chyba) przy mm (tu nie jestem pewna bo my tylko na cycu jedziemy więc dla mm nie jestem obeznana :) ).
Po 4 dniach marchewy już chciałam wprowadzać ziemniaka a tu malucha całego po tej marchwi obsypało na buzi. Wygląda jak muchomor. A pupkę po marchewkowej kupce mu odparzyło, choć błyskawicznie miał zmienioną pieluchę :( Teraz będziemy czekać aż wysypka zejdzie i spróbujemy ziemniaczka albo dynię, a marchew leci do kosza na kilka tyg.
 
Katarina1980 u nas był dziś 6 dzień na marchewce i na razie wszystko ok. Ja zaczęłam wprowadzać od 2 łyżeczek i mam zwiększać docelowo do 100 ml. Próbowałam sama jej robić marchewkę i mi nią pluje, ale jak podałam ze słoiczka gerbera to aż mi się rozpłakała jak się skończyło. Przed chwilą wróciłam z zakupów i kupiłam słoiczki. Zobaczę jutro czy będzie jadła ze smakiem. Nie wiem jak to jest bo ta marchewka ze słoiczka to taka słodko-kwaśna a niby bez dodatków. Zrobiłam jeszcze taki eksperyment dzisiaj jak mi tak pluła ta marchewka mojej roboty to podałem jej taką odrobinkę gotowanych jabłuszek i tego już nie wypluła:) a zorientowała się szybko ze to cos innego. Ja też kupiłam mleczną kaszkę mannę z nestle zrobiłam w małej ilości wody i dodałam do tej marchewki. Tak mi kazała pediatra robić i jeszcze dodawać po kilka kropelek dobrej oliwy do tych przecierów warzywnych.
 
Brzuchata moim zdaniem to Wasza Pediatra ma inną teorię na temat wprowadzania glutenu albo może się nie zrozumiałyście w rozmowie. Może pomyślała, że chcesz już podawać produkty z glutenem a nie tylko przyzwyczajać małego. Poczytaj trochę w necie i sama zdecyduj jaki schemat najbardziej Ci będzie odpowiadał i jeszcze raz wróć do tematu na kolejnej wizycie. Ja robie tak jak Katarina że u dzieci karmionych głównie piersią ekspozycja na gluten to 5 i 6 miesiąc.
 
Kleik marchewkowo-ryżowy Hippa mojemu malcowi nawet smakował. Dziś przywieźliśmy od dziadka z działki marchewki i gotowaliśmy do zrobienia papki. No niestety...tak się gotowała ta marchewka, że się mężowi przypaliła i poszła do kosza. Jutro gotujemy znowu i zobaczymy czy będzie smakować :-) Jedna z babć zakupiła dwa słoiczki na próbę: marchewkę i marchewkę z ziemniakami (Jedno Gerbera, drugie BoboVita) oraz kaszki ryżowe malinową i bananową BoboVity. Kaszek na razie nie zamierzam ruszać i podawać, bo jeśli już to zacznę od takiej bez dodatku owocu. A te marchewkowe "twory" będziemy testować.
Dziś u nas byli znajomi ze swoją 3msc córeczką. Nasz synek był nią zainteresowany i próbował ją za rączki złapać, za buzię, przytulić. Śmiesznie to wyglądało :-)
 
mikaaa
chyba łatwiej ci będzie znaleźć towarzystwo do rodzenia w tematach szpitali do rodzenia w Krakowie.
Tutaj to nie kojarzę, żeby któraś się chwaliła, że w ciąży jest i tuż tuż ma termin porodu.
 
reklama
Brzuchata gratuluje pierwszych prob rozszerzania diety. U nas niecale dwa tygodnie i zaczynam ekspozycje na gluten z kasza manna, a pozniej marchewka i kleik ryzowy na moim mleku. Dlatego wszelkie wskazowki co do karmienia na wage zlota. Juz sie nie moge doczekac miny mojego brzdaca jedzacego papki. Jak u Was postepy ruchowe? Moj maluch ostatnio zauwazyl, ze oprocz raczek ma tez nogi i przy kazdej okazji probuje ich dotykac. Niestety faldki na nozkach przeszkadzaja w swobodnym zginaniu konczyn ;) Katarina czy sadzasz Natanka samego? u nas pierwsza proba oblozenia poduszkami skonczyla sie fiaskiem, bo synek jest ciekawy wszystkiego dookola i wierci sie niemilosiernie. Slyszalyscie cos o swobodnym sadzaniu dziecka? tzn bez przesadnego prostowania pleckow? i jak z zabkami? u nas mega slinotok i gryzienie wszystkiego dookola. Zabkow nie widac, choc u mnie w rodzinie dosc szybko wychodza, bo niektorym dzieciom juz w 4 miesiacu. Jesli o mnie chodzi to spokojnie moge poczekac do 6 miesiaca ;) Seforka jak karmienie corci? Pozdrawiam;-)
 
Do góry