reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Pytalam nawet samego imam, zeby nie podawac ci blednych informacji a to co napisal doslownie:
Wa alaikum ,

It is a must for a person to make the declaration of faith verbally, otherwise they are not a muslim.

This is the strongest opinion clearly.

Was alaikum

Imam Wasim Kempson

Al-Muntada Al-Islami Trust

Al-Muntada Al-Islami Trust
 
reklama
Umm Yasin,
ale ja nigdy nie powiedzialam, ze jestem muzulmanka i zgadzam sie w 100% ze dopiero po wypowiedzeniu shahady czlowiek zostaje muzulmaninem. Ale Twoje pytanie brzmialo, dlaczego nosze hijab, bo to i tak mi sie nie liczy? Wiec ja Ci odpowiadam, ze Bog wie co my robimy i zna nasze czyny i goraco wierze, ze widzi moje intencje i moje drobne kroczki w jego kierunku. Dlatego tez krok po kroczku zblizam sie do Niego z dnia na dzien. On otworzyl mi oczy i prowadzi do siebie. Jesli jutro, Inshaallah, wypowiem wyznanie wiary, wowczas to, co robie dzis, policzy mi sie podwojnie - tak jak to napisalas wczesniej. Wiec to mnie utwierdza w przekonaniu, ze jednak Bog/Allah widzi to co robie. Ale prawda jest, ze jesli umre dzis, badz jutro, bez wypowiedzenia shahady, wowcza wedlug islamu, nie przekrocze bram nieba.
Wiesz, ale musze powiedziec Ci jedno, nie powinnas tak podchodzic do ludzi, ktorzy szukaja Boga i probuja znalezc prawde, bo to mogloby ich zniechecic slyszac, ze to co robia i tak im sie nie liczy. To nie prawda! Bog otwiera oczy tym, ktorzy chca go znalezc i pomaga im, a oslepia tych, ktorzy sa ignorantami. On widzi wszystko i wie co jest w naszych sercach. Bynajmniej ja szczerze w to wierze :biggrin2:
Moja droga kolezanka, ktora znasz, Salma80, powiedziala, ze obchodzila Ramadhan jeszcze zanim zostala muzulmanka, bo jak widzisz, rowniez szukala i stopniowo odnajdywala droge do Boga.
A co do mojej religii to powiem Ci szczerze, chyba w tej chwili nie naleze do zadnej, poniewaz chrzescijanka juz dawno przestalam sie nazywac i pewnie nawet nie powinnam, jesli nie wierze w trojce! Muzulmanka tez nie jestem, co zreszta wiesz, wiec raczej nie naleze do 2 religii.....ja w tej chwili naleze do Boga i szukam Jego drogi. Tak bym to nazwala :happy2:
Pozdrawiam goraco z zimowego i snieznego Leicester!
 
Ja nie neguje tego co robisz. Zle mnie zrozumialas. Ja zreszta robilam podobnie pewnie jak kazda z nas na tej drodze. Nawet zrobilam ramadan przed wypowiedzeiem szahady. Jednak wszystkie nasze dobre uczynki licza sie podwojnie po staniu sie muslim. Inshallah bedziesz jedna z nas juz wkrotce.
Salam
 
Salam Alaikum. Dziekuje za odpowiedzi. Moj maz tez ma pogadac z Imamem na ten temat. Z kazdym dniem nas coraz wiecej. Minusia trzymam kciuki, InshaAllah nie bedziesz sie dlugo namyslac. Siostry, znalazlam bardzo kontrowersyjny temat o obrzedzaniu chlopcow. Jest on na forum o ciazy. Przerazajaca jest nie wiedza nie ktorych forumowiczek. Przeczytajcie koniecznie. InshaAllah Allah otworzy oczy kazdemu z nas...
Salam Alaikum.
 
as salam aulakum wa rahmatullah wa barkakatuh

jejejciuu jak mnie tu dawno nie bylo:szok:
Kochane jak zdrowie ?
umm_yasin zafasolkowana mashaallah

Postara sie wpadac czesciej inshaallah

U nas dobrze alhamdullilah.Marychna spi musze ja obudzic;)
Chodzi tyle ze nerwus czasami jak ma nerwa robi sie ''miekka''hehe jakby byla bezkregowcem.hihi
caluje isciskam was mocno kwiatuszki


as salam aulkum wa rahamtullah wa barkakatuh
 
Salam dziewczyny
Porusze jeszcze raz temat wynagrodzenia od Allah za to co robimy przed zostaniuem muzulmanka. Kazda z nas czuje i robi kroczki w kierunku islamu. Ja np czesc ramadanu przed wypowiedzeniem szahady. Zaintrygowalo mnie to az tak ze jeszcze raz skontaktowalam sie z imam i wytlumaczylam problem. On jednak powiedzial:
from the response of the Sheikh rozumiemy ze nie ma wynagrodzenia za nic dopoki sie jestesmy muslim i Allah knows best.
Niestety wszystkie dobre uczynki etc licza sie po wypowiedzeniu szahady.
Fasolko, wieki temu cie tu widzialam. Ja tez przez jakis czas tez nie zagladalam, a pojawilo sie u tu sporo muslimek i dziewczyn zainteresowanych islamem.

 
reklama
Chcialam jeszcze dodac ze w islamie nie robimy tego jak my uwazamy czy sadzimy, my podazamy za tym co mowi islam. To co napisalm nie jest moja opinia tylko zasady islamu czyli Allah. Prosze zeby nikt mnie zle nie zrozumial. Jak np nie wiemy co zrobic w danej sytuacji szukamy odpowiedzi w quran i hadisach a nie robimy tak jak sie nam podoba.
 
Do góry