reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na czyli przepisy kulinarne Wrzesniowek:PP

a jajo!!! Ugotowane dodaje ale to osobno do każdego talerza. Zalecają trochę śmietany i wyjątkowo dałam mimo że zup nie zabielam ale niby lepiej szczawiany są trawione z białkiem
 
reklama
Bachucha fajnie wygląda ten przepis na warzywka na zimę.
Powiedz mi proszę jak długo może stać otwarty słoiczek ? W sensie jak się otworzy to należy go bardzo szybko zużyć czy może sobie trochę postać ? Taki otwarty to w lodówce później trzymasz ?
 
TIRAMISU

Składniki:
- 2 op serka mascarpone Piątnica
-200g śmietany 36%
- pół szklanki cukru pudru
-2-3 op okrągłych biszkoptów
-szklanka mocnej czarnej kawy
- kieliszek rumu lub amaretto
- pół gorzkiej czekolady
Przygotowanie:

Zimną kawę i rum wlać do miseczki. W osobnym naczyniu ubić śmietankę. W jeszcze innym wymieszać serki z cukrem pudrem dodac ubitą śmietankę i zmiksowac na gładką masę. Biszkopty na 1 sek maczać w kawie z rumem i układać na prostokątnej blaszce lub innym naczyniu. Ja najpierw układam biszkopty z 1 op i na to pół masy kremu, potem to samo robie z druga paczką i znowu krem. Wygładzam łyżką i na tarce ścieram czekoladę. Wkładam do lodówki, najlepsze jest na drugi dzień ale juz po 2 godz jest ok :-)
 
Słoiczki zamknięte trzymam w piwnicy, a otwarte w lodówce - bywało, że używałam któregoś dłużej niż miesiąc i wszystko było ok - sól jednak wspaniale konserwuje :-D
A ten otwarty teraz ostatnio miał tak samo świeży zapach marchewki i innych warzyw więc serio serio polecam :-D
 
3 BIT

Składniki:

- ok 5-6 herbatników(każda paczka po 100g)
- 2 budynie waniliowe
- 1/2 litra mleka
- 1 kostka margaryny, np. Kasia
- 2 łyżki cukru pudru
- 500g masy krówkowej w puszce
- 400g śmietany 36%
- śmietan fix
- cukier wanilinowy
- starta gorzka czekolada lub gorzkie kakao(koniecznie gorzka czek lub kakao bo całość i tak słodka)

Masa budyniowa:
Z 1/2l mleka odlac ćwierć szklanki, reszte zagotowac. W tym odlanym mleku rozmieszać 2 budynie i do gotującego sie mleka wlać i mieszać aż zgęstnieje(czyli zrobic budyn z torebki jak zawsze :-)). Postawić do schłodzenia. Miękką margarynę zmiksować z 2 łyżkami cukru pudru i powoli dodawac schłodzony budyń, miksować do uzyskania głądkiej masy

Masa krówkowa:
Otworzyć puszkę i wstawić ją do gorącej wody żeby się rozpuściła masa w środku

Bita śmietana:
Śmietanę ubić ze śmietan fixem i cukrem wanilinowym

Przygotowanie:
Ułożyć na blaszce warstwę herbatników, na to masę budyniową, potem kolejne herbatniki, później masę krówkową i ostatnią warstwę herbatników. Na koniec bitą śmietanę i posypać gorzką czekoladą lub kakao
 
BISZKOPT KAKAOWY Z MASĄ BUDYNIOWO-BANANOWĄ

Biszkopt - robimy jak tradycyjny tylko dodajemy kakao:
Potrzebujemy:
4 jajka
3/4 szkl. cukru
1/2 szkl. mąki
3 łyżki ciemnego kakao
2 łyżki mączki ziemniaczanej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Z jajek oddzielić żółtka i białka. W misce utrzeć białka z malutką szczypta soli i całym cukrem. Gdy są sztywne dodać żółtka i jeszcze chwilę ubijać. Wyłączyć mikser. Do masy dodać przesianą mąkę, mączkę, proszek do pieczenia i kakao. Mieszamy łyżką. Pieczemy w 160 stopniach około 30-40 minut.
Podane proporcje są idealne na tortownicę o średnicy 24cm. (ja robiłam w keksówce)

Masa:
2 budynie smietankowe
pół litra mleka
3 łyzki cukru (jeśli budynie niesłodzone)
margaryna palma
2-3 banany

gotujemy budyn tak jak w przepisie (tylko ,że mniej mleka - na całość 0,5l) dodając cukier, studzimy, margaryne ucieramy z bananem i dodajemy powolutku po łyżce budyń

ciasto przekrawamy na pół i wypełniamy masą ( mi tej masy sporo zostało...może można zrobić mniejszą ilość) wierzch posypałam cukrem pudrem
Wyszedł jak na moje zdolności pyszny:) mało słodki nie mulący:-)
 
reklama
hehe dlatego ja go nie będę jadła bo nie dosc ze jeszcze krzywej nie robilam a po drugie nie chce znowu w tydzien z 5kg przytyc :-)
 
Do góry