reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady praktyczne ;-)

spróbuj pozycji pionowych, a nie żadne kołyski. Niektóre dzieci kołysek po prostu nie lubią. Jaką masz chustę?? może uda nam się lepiej pomóc.. popróbuj z różnymi pozycjami, coś na pewno przypadnie Wam do gustu.

dziekuje kochana za odpowiedz.
Chustujemy sie bardzo czesto teraz, prawie codziennie i mloda to uwielbia!
No i mialas racje pozycja do kolyski byla niewypalem, u nas tylko w pionie : tak: Mloda uwielbia chuste i ja uwielbiam ja w niej nosic POLECAM!!!
Osobiscie preferuje wiazanie kieszonki. Wiazanie X2 tez ujdzie hehehe ;p

a to MY:

DSC09741.JPG
DSC09501.JPG
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.
Używam chusty elastycznej i dopóki Tymek był noszony na leżąco było ok, od kiedy ta pozycja mu już przestała wystarczać i chciałam go wiązać w pionie to pojawił się problem. Tymek jakby się odpychał za bardzo od mojej klatki na przedramionach i odchyla bardzo głowę do tyłu, pomimo, że robię wszystko zgodnie z instrukcjami. Mam też wrażenie, że jest zbyt wysoko, bo jakby się głową zamachnął to miałabym po zębach :-D
Co robię nie tak ?
 
zdecydowanie za wysoko go wkładasz. jak już włożysz dziecko, to chwyć je rękami w bioderkach i zesuń po prostu niżej, tak żeby główkę miał na wysokości Twoich piersi. natomiast kwestia odstawania: jak zakładasz sobie chustę, to nie zostawiaj miejsca między chustą a piersią, tylko do piersi ściśle przyłóż ten pas poziomy, wtedy przy wkładaniu dziecka na ciągasz materiał chusty, żeby w środku zrobić dziecku miejsce. ja zostawisz za dużo, to potem nie ma jak dociagnąć, bo elastyka już nie dociągasz, więc masz efekt odstawania
 
witam ! moj synek ma skonczone 8 miesiecy. 0d 2 miesiaca zycia nosilam go w "kieszonce", co uwielbial. teraz zaczyna chodzic i jest baaaaaardzo aktywnym dzieckiem, w zwiazku z czym szukam wiazania ktore powzoli Mu swobodnie sie ruszac i rozgladac, jednoczenie bedac bezpiecznie zawiazanym. powoli przymierzam sie do wiazania na plecach ale boje sie ze sobie nie poradze.. a jak jest z ubieraniem siebe i dziecka a noszeniem go w chuscie zima ? ubrac go w cieple ciuszki, czapke ale bez kurtki, zachustowac i opatulic wlasna kurtka ? moze to pytanie brzmi idiotycznie ale co tam.. zaryzykuje i je zadam ;)
 
2X jest fajnym wiązaniem dla takiego dziecka, może się rozglądać i masz je przed sobą, szybko się wiąże. co do ubrania, to chyba zależy od tego ile jest stopni. jak moja mała miała końcem stycznia dwa tygodnie, to wkładałam jej bawełnianą czapeczkę cienką, taki pajac cieplejszy na rajtuzy i kaftanik i chustę miałam pod kurtką, tak że cieplutko jej było. ale pamiętam też, że jak w lutym było naprawdę zimno, to moja siostra wtedy półrocznego synka ubierała normalnie w kurteczkę, ciepłe spodnie, butki, czapka i szalik i takiego do chusty dopiero. ja teraz młodą raczej ciepło ubieram tylko ze noszę teraz w manducy: kurtka czapka, często przy wietrze kaptur na głowę, ciepłe buty zimowe i zakrywam też własną kurtką
 
Węgielek rzeczywiście problem tkwił w tym, że zawsze przy wiązaniu chusty zostawiałam miejsce, teraz Tymek jest bliżej i lepiej się trzyma. Wygląda to tak:
 
no i bardzo dobrze to wygląda:) tylko nie wiem czemu masz połe na ramieniu odwróconą? ale fajny dzidziuś, duży!! chustowe dzieci świetnie się rozwijają, coś w tym jest ps. macie już choinkę ubraną? uwielbiam;) aha i jeszcze wydaje mi się, że ciut za wysoko, żeby Ci nie było niewygodnie. jak masz go włożonego, to od spodu włóż ręce pod ten poziomy pas i spróbuj młodego jeszcze za bioderka chwycić i ciut obniżyć, bo tak to masz chyba trochę słabą widoczność i musisz nad głową mu patrzeć;)
 
Ostatnia edycja:
Węgielek jak spojrzałam na zdjęcie to też zwróciłam uwagę, że jeszcze odrobinę za wysoko, dzisiaj poprawimy ;-)
Połę mam odwróconą bo Tymek wcześniej był przytulony i chciałam żeby coś widział, dziewczyna od której mam chustę mi to pokazała.
Choinka ubrana już od 1 grudnia, bo mnie Małż namówił żeby tak wcześnie ubrać ;-)
 
Czesc,

Niedawno zakupilam chuste, tkana 100% bawelna i zaczynam powoli nosic w niej coreczke. Probowalam kieszonki i zupelnie mi nie wychodzi :(, duzo lepiej jest nam w tym wiazaniu:
Little Possums - instructions for front cross carry in a wrap-around baby carrier
Dzis bylysmy na dluzszym spacerku i zauwazylam ze po jakims czasie mloda przesunela sie na dol... czy to kwestia tego ze chusta jest nowa i sie rozciaga? Czy za kazdym razem powinnam mala mocniej scisnac na poczatku bo mi sie tak bedzie obsuwala?
 
reklama
Czesc,

Niedawno zakupilam chuste, tkana 100% bawelna i zaczynam powoli nosic w niej coreczke. Probowalam kieszonki i zupelnie mi nie wychodzi :(, duzo lepiej jest nam w tym wiazaniu:
Little Possums - instructions for front cross carry in a wrap-around baby carrier
Dzis bylysmy na dluzszym spacerku i zauwazylam ze po jakims czasie mloda przesunela sie na dol... czy to kwestia tego ze chusta jest nowa i sie rozciaga? Czy za kazdym razem powinnam mala mocniej scisnac na poczatku bo mi sie tak bedzie obsuwala?

Cześć:)
4-miesięczniakowi powinno być już wygodnie w 2x. Wiązanie nie ma się prawa luzować, zwróć uwagę na dobre dociągnięcie krawędzi, rozkładaj materiał tak, żeby poły chusty na pleckach otulały gładko, a nadmiary materiału były przy krawędziach. Mała powinna być na takiej wysokości, żeby mogła położyć główkę na Twojej klatce, nie niżej. I koniecznie podwójny węzeł pod pupą.Jak możesz to wstaw zdjęcie i pokażcie się jak wyglądacie w tym wiązaniu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 
Do góry