reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród przedwczesny

Witam!
w pytaniach nr 8, 9 i 14 nie mogę udzielic odpowiedzi ;-( Zadna z propozycji nie odzwierciedla moja sytuacji a niestety formularz nie "przepuszcza" ankiety z niewypelnionymi odpowiedziami na pytania obowiązkowe ;-(

pozdrawiam ;-)
 
reklama
Ja do 37 tygodnia ciąży byłam na lekach podtrzymujących ze względu na silne skurcze, a synka urodziłam 4 dni po wyznaczonym terminie porodu :tak::-).
 
lekarz tez mi mówił że urodzę dużo przed terminem a w rezultacie malutka pojawiła się na świecie dzień przed terminem wg om
 
Witam wszystkich. Jestem w 32 tygodniu ciąży i boje się przed wczesnego porodu. Mam kilka objawów przepowiadających poród; to znaczy: obniżył mi się brzuch, chodzę częściej do toalety, mam bóle kregosłupa, zaczełam mieć zgage, wylatuje mi żółta wydzielina podobna do opławów, w dole brzucha odczuwam lekkie pobolewania, nieczuje juz ucisku na żebra i żołądek. Czy powinnam juz przygotowywać sie do porodu? Co sie stanie jak dziecko urodzi sie niebawem czy bedzie wtedy zdrowe? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
Ja takie objawy miałam już w 30 tyg. Gwałtownie, z dnia na dzień obniżył mi się brzuch, skurcze (które miałam już od wielu tygodni) zrobiły się bardziej bolesne. Pojawiło się znacznie więcej śluzu, generalnie te same objawy co u Ciebie. Od razu poszłam do lekarza, który stwierdził że nic się nie dzieje i wszystko jest w porządku. Oczywiście poszłam na USG i rzeczywiście nic się niepokojącego nie działo. Nie zawsze obniżenie brzucha świadczy o nadchodzącym porodzie. Oczywiście wyczytałam że obniżenie brzucha w kolejnej ciąży towarzyszy porodowi.... Idź do lekarza, my tutaj nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wszystko jest w porządku czy może jednak coś się dzieje i powinnaś być pod kontrolą....
 
dziewczyny mądrze radzą, idz do lekarza, albo do szpitala, powiedz co Cie niepokoi, jeśli wszystko dobrze to się uspokoisz, a jesli nie to lekarze bedą mieli czas zeby pomóc dzidziusiowi.

trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!!
 
reklama
Witam wszystkich. Jestem w 32 tygodniu ciąży i boje się przed wczesnego porodu. Mam kilka objawów przepowiadających poród; to znaczy: obniżył mi się brzuch, chodzę częściej do toalety, mam bóle kregosłupa, zaczełam mieć zgage, wylatuje mi żółta wydzielina podobna do opławów, w dole brzucha odczuwam lekkie pobolewania, nieczuje juz ucisku na żebra i żołądek. Czy powinnam juz przygotowywać sie do porodu? Co sie stanie jak dziecko urodzi sie niebawem czy bedzie wtedy zdrowe? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Przede wszystkim nie denerwuj sie;-) ja mialam podobnie- 33 tydzien, takie same objawy jak Ty ale do tego skrocona jeszcze szyjka (i to znacznie) i mocne skurcze BH- lekarz powiedzial ze grozi mi porod przedwczesny i ze mam duzo odpoczywac. Zwolnilam obroty, przestalam biegać, duzo leze, lykam magnez i dzis koncze 36 tc, skurcze przeszly, a pobolewania w dole brzucha sa znacznie znacznie rzadsze.. Tak wiec polecam u mnie poskutkowalo. Zeby Cie uspokoic moge powiedziec tylko, ze opuszczenie brzucha jeszcze niczego nie determinuje- teoretycznie zdarza sie srednio na 2-4 tyg przed porodem, ale praktycznie niektorym kobietom nawet 1,5 miesiaca przed porodem, innym wcale i jest ok. Wiec nie ma co sie nakrecac. Moim zdaniem, wiecej odpoczywaj no i koniecznie skontaktuj z lekarzem prowadzacym. Powodzenia i jak najdluzszego donaszania brzusia;-)
 
Do góry