reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy...

A ja wracam do pracy po wstępnych wyliczeniach 23 grudnia - wrrrrrrrrrrrr
Ja równiez tak jak Wy dziewczynki nie mam ochoty na powrót do pracy i również uważam, że macierzyński powinien być dłuższy....
 
reklama
Dziewczyny ja tez trzęsę się na sama myśl, że muszę wrócic do pracy. Mi wypada, że muszę wrócić 8 grudnia. Może uda się coś zrobić, żeby wrócić do pracy od stycznia. Baaaaaaaaardzo bym chciala zostać z moim synkiem w domu, ale wiadomo z jednej pensji ciężko. Płakac aż mi się chce z tego powodu, bo ominą mnie pewne momenty w życiu Piotrusia (wiem niektóre mamy powiedzą ze 8 godzin to nie wieczność, ale ja wiem że będę bardzo tęsknić). Najlepie zaraz zajść znowu w ciążę i od samego poczatku iść na chorobowe, ale niestety mój mąż nie bardzo mi pomaga, więc nie wiem jak bym dała sobie rade z dwójką maluchów.
 
Ja również uważam że macierzyński jest za stanowczo krótki :wściekła/y:
mi wypada wrócić do pracy jakoś 20 grudnia ale chyba nie wracam bo na tej pracy i tak mi nie zależy a tak się składa że umowę mam do 31 grudnia i z tego co się dowiadywałam że jak nie wrócę to mi umowy nie przedłużą związku z czym nie będę mogła iść na wychowawczy ale za to będę miała pół raku zasiłku zawsze jakieś 400 zł wpadnie :tak: .
 
Anwisniewska, tylko prawdopodobnie, jak się złoży wniosek o wychowawczy, to nie mają Cię prawa zwolnić, do kiedy nie wrócisz z wychowawczego. Więc niech Sylwia, próbuje!!! i wtedy nie ma okresu wygasnięcia umowy.... jak idzie na wychowawcze, to nie mogą zwolnić, proste!!!!!
 
Sylwia mogła by złożyć podanie o urlop wychowawczy ale tylko od 20 grudnia do 31 grudnia - do ostatniego dnia umowy na czas określony.
 
Dziewczyny!

Powrót do pracy może i wydawać się straszny, ale naprawdę aż tak nie boli... Ja wróciłam do pracy jak moja Mała miała miesiąc... Taka sytuacja, musiałam, bardziej wtajemniczone wiedzą dlaczego.... Praktycznie od końca czerwca pracuję po ok 30-35h tygodniowo i czasami nawet nie zdążę się stęsknić za moją Małą Marudą. Mi powrót do pracy zrobił bardzo dobrze, taki obrót sprawy spowodował, że musiałam szybko doprowadzić się do ładu - przez ten miesiąc spędzony w domu łaziłam w wyciągniętym dresie, nieumalowana itp, co sprawiało że aż w lustro nie mogłam patrzeć.....
 
reklama
:-(Nie zazdroszcze Wam dziewczyny i ciesze sie ze nie mieszkam w Polsce:sorry:
U mnie w Anglii mam 39 tygodni urlopu macierzynskiego, czyli 9 miesiecy:tak:
Ja juz nie pracuje od marca, bo jestem pielegniarka i dosc ciezka praca w szpitalu, wiec mialam do wykorzystania 7 tygodni urlopu za ten rok i 3 tygodnie urlopu za rok poprzedni, skonczylam wiec prace na koniec marca i od tego czasu nie pracuje:tak::tak:
Do pracy wraca 8 marca(dzien kobiet!!), ale wracam tylko na nocne zmiany i bede takich zmian robic 3 w tygodniu!! Mysle ze to bardzo dobry uklad, tatus bedzie spal z Olafkiem i nie musze kombinowac ze zlobkami ani opiekunkami!!!:-D
Ale to chyba tylko jedyny powod dlaczego ciesze sie ze mieszkam tu a nie w Polsce:zawstydzona/y:
Pozdrawiam
PS. ale mysle ze mi bedzie rownie ciezko wrocic do pracy jak Wam, przeciez niewazne kiedy, wazne ze wkoncu to nastepuje
 
Do góry